Kızlar Can Sıkıntısına Karşı Çözüm Önerisi Olan Var mı?

+18 oy
1 Ocak 2017 Kızlara Özel kategorisinde Yönetici Uzman (308,862 puan) sordu

  Can Sıkıntısına Karşı 10 Çözüm Önerisi

 Can sıkıntısı pek çok kişinin en fazla karşı karşıya durum. Öyle ki pek çoğumuz nedensiz yere can sıkıntısı ile karşı karşıya kalabiliyoruz ancak bununla alakalı çözüm bulmak bizim için tahmin ettiğimizden zor oluyor özellikle kızlar için. Halbuki çözüm tahmin ettiğimizden çok daha kolay.wink

 1. Bunun geçici bir durum olduğunu bilmeli ve kendimizi uzun süreler boyunca böylesi bir duruma tutsak etmemeliyiz.

 2. Her zaman tebdili mekanda ferahlık vardır. Yani can sıkıntısı kendini gösterdiğinde kısa süreli de olsa mekan değiştirmek gerekir.

 3. Eşyaların yerini değiştirin. Böylece içerisinde bulunduğunuz havayı dağıtmış olacaksınız.

 4. Kendinizi herhangi bir işle meşgul etmeye çalışın

 5. Müzik dinleyerek ya da kitap okuyarak zaman geçirin.

 6. Arkadaşlarınız ile dışarıda buluşup birlikte vakit geçirin. Böyle yapınca hem mekanı değiştirecek hem de kafanızı dağıtacaksınız.

 7. Hem bedeninizi hem de ruhunuzu yenilemek adına spor yapın. Spor yapmak için illa ki spor salonlarına gitmeye gerek yoktur. Basit bir yürüyüş bile istenilen etkiyi verecektir.

 8. Canınızın neden sıkıldığını düşünün ve bu konuda nasıl bir çözüm bulabileceğinizi düşünün.

 9. Hayvanlarla vakit geçirin. Yalnızca evde hayvan olması gerekmiyor, dışarıya çıkın ve sokak hayvanlarını yedirin, onlarla oynayarak aklınızdaki olumsuz düşünceleri geride bırakın.

 10. Yalnız kalın. Kendinizi çok fazla içeri kapatmadan kendi kendinize vakit geçirin. Böylece kalabalığın beraberinde getireceği sorunların önüne geçilmiş olacak ve kendinizi dinleme imkanına da erişmiş olacaksınız.

 11. Duaların gücünü önemseyin. Kimi zaman insanlar ne yaparsa yapsın can sıkıntıları geçmeyecektir. Bu tarz durumlarda öncelikli olarak sessiz bir ortam bulmalı, sonrasında da içten bir şekilde Allah’a dua etmelisiniz. Böylece size yardım edebilecek en güçlü varlığa sadece tek başınıza içinizi dökeceksiniz.yes

   Canınız sıkılınca ne yapıyorsunuz?

   Can sıkıntısına öneriniz varmı?

   Neden canımız sıkılıyor?

25 Cevap

+14 oy
18 Ocak 2017 Nur Acemi (284 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap

 Alın Size Can Sıkıntınızı giderecek 8 Öneride Benden!

* Odanızın camını  açın  temiz havayı içinize çekin

* Kendinizi yemeğe vermeyin, sitresli zamanlarınızda vücudumuzda kortizol hormonunu artar kilo alırsınız. Aman dikkat kızlar.

* Bol bol bitkisel çay tüketin, bu sizin kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyacak.

* Müzik dinleyin. Dikkat dertli türküler yada arabesk sizi daha çok kederlendirir. Bilimsel olarak ispatlandı.

* Mümkünse dışarı çıkın, gezin lunapark yada sinama iyi bir yoldur. 

* Alışveriş en iyi çözümlerden;)

* Arkadaşlarınızla vakit geçirin. Yalnız kalmak cansıkıntısını artırır. 

* Kendinize bir meşgale bulun

  Bunlar benim can sıkıntısına en iyi çözüm önerilerim. Sizlerde fikrinizi yazabilirsiniz, bekliyorum angel

25 Ocak 2017 ismigül Acemi (874 puan) yorumladı
10 numarada yalnız kalın yazmışsınız can sıkıntımda yaptığım en iyi rahatlatıcı şey bu kendimi odama kapatıp pencerelerimi açarak dışarıyı sessizce izlemek bana huzur veriyor. ama ailem bana asosyal içine kapanıksın diyor bence alakası yok can sıkıntısını en iyi giderme yolu sakinlik, huzur, yalnızlık, eğer mümkünse bulunduğunuz yerde varsa izleyecek güzel bir manzara :)
+13 oy
28 Ocak 2017 sibel33333 Acemi (604 puan) cevapladı
Can sıkıntısını gidermenin en iyi yolu bence daha renkli fiziksel aktivitelere katılmak olabilir. Spor egzersiz yapmak, sürpriz ziyaretler yapmak gibi. Ayrıca rutin yaşam düzeninden çıkmak zekayı da geliştirir. Can sıkıntısı monotonlaşan yaşam sonrası ortaya çıkar. Kişiyi depresyona bile sokabilir.
30 Ocak 2017 Merve27 Acemi (227 puan) yorumladı
Can sıkıntisini gecirmenin en iyi yolu uyumak ya ne yaparsan yap o an sıkıliyorsan uyumadigin surece gep sıkılicaksin
+11 oy
28 Ocak 2017 canan Acemi (536 puan) cevapladı
can sıkıntısı kaynağı araştırılmalıdır. Acaba tek düze yaşamdan mı kaynaklıdır yoksa canınızı sıkan başka şeyler mi vardır. Hobilerinize yönelmenizi öneririm. İyi zaman Öldürürsünüz. Hiç aramadığınız arkadaşlarınızı arayın. Sürpriz ziyaretler yapın. Can sıkıntısı geçecektir.
+11 oy
28 Ocak 2017 Serena Bell Acemi (410 puan) cevapladı

Benim de bu konu ile ilgili birkaç önerim olacak. Yazıda da belirtildiği gibi öncelikle sıkıntı yaratan durumun öyle veya böyle geçip gideceğini düşünmek ve buna konsantre olmak çok önemli. Neticede geçip gitmeyecek hiçbir şey yok. Sınavlar, okul, aile, sevgili özetle her şey bazen çok can sıkıcı olabiliyor ve bunalabiliyoruz. Sonunda bu da geçecek diye düşünmek lazım. Ben böyle zamanlarda sevdiğim bir film açıp, abur cubura gömülmeyi tercih ediyorum ve çok işe yarıyor cheeky

Bir de kulaklığı takıp parkta yürümek, deniz kenarına inip hava almak ve olabildiğince yakın arkadaşlarla sohbet etmek gerek bence. Ben kafamı bunlarla kendimi daha iyi hissedebiliyorum. mail

+11 oy
29 Ocak 2017 Elif Acemi (27,717 puan) cevapladı
Müzik dinle. Ya da arkadaşlarınla vakit geçir o da olmadı kendini doğaya bırak
+12 oy
29 Ocak 2017 SeLvim Acemi (814 puan) cevapladı
Önemli olan can sıkıntısına neden olan sebeptir. Sebebe göre çözüm aramak gerekir. Sebebim bilmeden çözüm bulunamaz. Bazen gerçekten öyle can sıkıntıları olur ki hiçbir tavsiye ve öneri bunu çözemez. O andaki konumunuz ve psikolojiniz önemli. Genelde ben bir şeye canım sıkılıyorsa yalnız kalmayı tercih ederim veya uyurum. Kafamı kendimden başka hiçbir şeye odaklamam. Kendi iç muhasebemle baş başa kalmak benim için en iyi çözümdür.
+7 oy
30 Ocak 2017 alp Acemi (4,250 puan) cevapladı

renkli fiziksel aktivitelere katılmak olabilir. Spor egzersiz yapmak, sürpriz ziyaretler yapmak gibi. Ayrıca rutin yaşam düzeninden çıkmak zekayı da geliştirir. 

+7 oy
31 Ocak 2017 Nute19 Acemi (19,393 puan) cevapladı

Yani canın sklmca hep aktiviteye gerek yok evde slime yapıyoruz mesela çok güzel çok eğlenceli evde stres atablcemiz stres topları veya yemek yapablrz pasta yapablrz evde temzlk yapablr z aynen eşya yeri felan deystrmekde iyi olur :) 

2 Şubat 2017 _Premses_ Acemi (47,777 puan) yorumladı

Manikür yapmak şuan stres atiyorum sahsen bunla sıkınti felan kalmadi :))) tavsiye ederim kızlar

+7 oy
2 Şubat 2017 misafir cevapladı

Kizların canı genellikle evlerde oturmakla Çok sıkılır sonra ev işleriyle devamlı ilgilendiği icin bir büyüğü tarafından devamlı iş koşulması 

+7 oy
5 Şubat 2017 Mihrican Acemi (13,300 puan) cevapladı

Düşündüğüm Herşey yazılmış zaten :) yani yürüyüş yapmak, resim yapmak, açık hava, pasta kek yapmak, temizlik yapmak (evet o da bi hobi :)).

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap
+23 oy
28 cevap
0 oy
1 cevap
1 Haziran 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde Begüm Acemi (13,882 puan) sordu
+5 oy
18 cevap

SosyalKızlar, Dilediğiniz konularda sorularınızı paylaşıp cevap bulabileceğiniz ve bilgi ve tecrübelerinizi paylaşarak İnsanlara faydalı olabileceğiniz bir  Soru-Cevap Platformudur.

10,165 soru

46,347 cevap

3,058 yorum

2,482 üye

 1. Yönetici

  308862 Points

 2. Esmaaa0

  231959 Points

 3. Zombi

  186199 Points

 4. maviiiiisssss

  175135 Points

 5. BEYAZ

  165216 Points

...