+6 oy
Kızlara Özel kategorisinde Acemi (1.9k puan) tarafından soruldu

Sanat yaşamımıza neler katar? Özellikle kızların cevaplamasını istiyorum. Kızların erkeklerden biraz daha duygusal eğilimli olmaları ve duygusallıkla sanatın yakın ilişkisinden hareket ederek değerli yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca kendi fikrimi de eklemek istiyorum. Sanat bana göre hayata renk katar değer katar. Hayattan alınacak zevkleri arttırır. Hayatın lezzetini arttırır. Sanat estetik ruhların güzelliklerini dışa vurmaları için bir araçtır.

Acemi (100 puan) tarafından yorumlandı
Sanatsız kalmış bir millet teli kopmuş gitara benzer. Sanat hayatımızda olmasa olmaz bir şeylerden birisidir. İyi kötü bir sanat ile uğraşmak bizi mutlu edecektir. Hem kafamız dağılacak hem de sanat yaptığımızdan dolayı kültürümüz gelişecek ve mutlu olacaksınız.

12 Cevaplar

+4 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Sanatsız kalan bir millettin hayat damarlarından  biri kopmuş demiştir ustad  her şeyi açıklıyor  bu söz sanat insanı insan yapan olması gerekli değil mecbur olan bir sey

+3 oy
tarafından cevaplandı

Sanat insanı iyiye güzele yönlendiren güzel şeydir. Bir şiir okursun hayatın değişir yada bir manzaraya. Sanattan yoksun kalmış bir insan düşünemiyorum insan olamaz.

+3 oy
Acemi (10.5k puan) tarafından cevaplandı

Tabikide sanat güzeldir sanatada saygımız var ama bunu ćok abartanlar onlara çok sinirleniyorum.

+4 oy
Acemi (6.6k puan) tarafından cevaplandı

Sanatsız bir dünya olmaz bence sanat çok önemli bence hayatımıza çok şey katıyor ve bize birsürü şey öğretiyor

+3 oy
Acemi (410 puan) tarafından cevaplandı

Sanata hayatımıza mutluluk, huzur, sevgi, saygı gibi bir çok şey hayatımıza ilave eder. Örnek veriyorum birisi tiyatroya izlemeye gittiğinde mutlu olup kafası dağılırken kimisi müzik dinlerken mutlu olur veya üzülebilir. Yani sanat aslında hayatımızın her şeyidir. 

+3 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

sanatın yasama ve hayata bitmek bilmeyen sayısızca faydası vardır kültür seviyemizi kalkınma seviyesini arttırır sanatsız bir yasam yasanılamaz sanat apayrı yere sahiptir

+3 oy
tarafından cevaplandı

sanat yaşamımıza bilgi katar yetenek kadar  daha cok bilgilendirilmede yardım eder kazanç sağlar arkadaş ortamının müşteri ortramının artmasını sağlar sevilmeni sağlar ünlü olmanı sağlar sanat sanatın cok iyi ayrıntıları vardır sanatı olan insanın parası hicbir zaman eksiye düşmez denilebilecek kadar iyi 

+2 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

sanat yaşaşamıza cok şey katar sanat kendini ortaya cıkarama gücücdr sanat kendini ifade edebilme kendi orataya cıkarabilmektir.

+2 oy
Acemi (8.2k puan) tarafından cevaplandı

öncelikle gerçekten çok güzel bir soru sormuşsunuz. Sanat hayatımıza ne katmaz ki öncelikle görme biçimimizi değiştirir, bize ilham verir, dinginlik sakinlik empati kurma yeteneğini verir. İnsanlara doğaya kısacası çevremize daha farklı gözlerle bakmamızı sağlar. Hayata nefes katar. Keşke sanata hakkettiği değer verilebilse.

+1 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Sanattan kopmus bir millet yok olmaya mahkumdur. Sanat insani evreni herseyi anlamamiza yardim eder

+1 oy
Acemi (39.5k puan) tarafından cevaplandı

sanat için, insana özgü duyguların, düşüncelerin türlü araç ve gereçlerle anlatımı, dışa vurumudur diyebiliriz. Güzellikler sanatla yaratılır. Yaşamı yüceltmek, daha anlamlı kılmak sanatla olanaklıdır. Sanat insana yaşamının her kesiminde güç ve zevk verebilir. 

0 oy
tarafından cevaplandı
Sanat demek yaşamak demek hayatın kendisi demektir onun için sanat yok olamaz

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
1, Mayıs, 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde BEYAZ Uzman (165k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
26, Nisan, 2017 Kültür & Sanat kategorisinde BEYAZ Uzman (165k puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap
2, Nisan, 2017 Kültür & Sanat kategorisinde Zombi Uzman (186k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...