+2 oy
Bakım & Güzellik kategorisinde Uzman (232k puan) tarafından soruldu

Ürünün Satış Fiyatına Bakın

Ürünlerin satış fiyatına dikkat edilmelidir. Piyasa satış değerinin altında fiyatlarla satılan kozmetik ürünlerin sahte ve/veya izinsiz üretilmiş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Ürünle İlgili Bilgileri Teyit Edin

Ürünün ambalajı üzerinde yer alan açıklamaların, içindekiler bilgisi ile şişesi ve ürün prospektüsünde yer alan bilgilerin ve içindekiler bölümünün uyumlu olduğu teyit edilmelidir.

Renkler Canlı ve Parlak mı?

Ürün ambalajında kullanılan renklerin parlak ve canlı, yazıların ise okunaklı olduğundan emin olunmalıdır.

Ambalajları Kontrol Edin

Ürünün ambalajında kullanılan kağıdın kalın, kaliteli ve parlak (cilalı) olduğundan emin olunmalıdır. Ambalajın dokusunun görme engelliler için yapılan kabartmalar haricinde pürüzsüz olduğuna, ürünün üzerine yapıştırılan etiketlerin kutunun renginden başka bir renkte ve rahat okunabilecek büyüklükte olduğuna dikkat edilmelidir.

Ürünün Türkçe Etiketi Var mı?

Yurt dışından ithal edilmiş ve yabancı dilde kutusu olan ürünlerin üzerinde mutlaka Türkçe etiket bulunduğuna, bu etikette üretici ve/veya ithalatçı firmaların ticari unvanlarının, adres bilgilerinin, ürünün kullanım talimatının, saklama koşullarının, son kullanma tarihinin ve açıldıktan sonraki son kullanma tarihi bilgilerinin bulunduğu kontrol edilmelidir.

Barkod Numarası Geçerli mi?

Ürün üzerinde bulunan barkod numarasının gepir.org.tr internet adresinden hangi firmaya ait göründüğü kontrol edilerek ithalatçı firma bilgisi ile uyuşup uyuşmadığına dikkat edilmelidir.

((Daha haberlere yeni çıktı aman kızlar dikkat olalim lütfen))

2 Cevaplar

+2 oy
tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

renkler şu bakımdan dediğiniz üzere barkod incellenmelidir.türkce etiket olmasına bağlanır renkler canlılığını az belirtir ürünün satış fiyatı sıkıntı olabilir yani hemşerim bu kadarını diyebilirim kolay gelsin 

+1 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

bu arada sosyal medyalardan sahte ürün satış yapan kışılerı uyarı yapın aman kızlar sızde güzel görünümüne aldanıp almayın ucuz diye kesınlıkle hastalıklar cıkartıyor ortaya...

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
17, Nisan, 2017 Bakım & Güzellik kategorisinde Esmaaa0 Uzman (232k puan) tarafından soruldu
+3 oy
8 cevap
23, Mart, 2017 Bakım & Güzellik kategorisinde Meowmeow3 Acemi (11.1k puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
25, Mart, 2017 Gündem kategorisinde Helin mutlu Acemi (1.2k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...