+23 oy
Kızlara Özel kategorisinde Acemi (1.5k puan) tarafından soruldu

   Biz kadınlar alışveriş yapmayı çok seviyoruz. Aslında kadınlara sorulmaması gereken bir soru bu. Çünkü her kadın, alışveriş yapmayı sever. 

  Fakat bazen ‘’ben alışverişten çok sıkılıyorum’’ diyenler de var. Hiç anlamıyorum onları ya, insan hiç sıkılır mı böyle bir şeyden? İmkanım olsa akşama kadar çarşıdan gelmem eve ben. Öyle diyenlere, sen parayı bana ver ben yaparım alışverişi diyesim geliyor. 

  Tabi ki de demiyorum ama, içimden de geçiyor yani, ne yalan söyleyeyim şimdi. Sizce çok mu yanlış düşünüyorum acaba? Bütün bayanlar sever alışverişi diye düşündüğümden saçma geliyor bana böyle düşünmeleri. O yüzden öyle düşünüyorum.

  Fakat sizlerin de ne düşündüğünü merek etmiyor değilim hani. Düşüncelerinizi benimle paylaşır mısınız? 

 Sizler alışverişi ne kadar seviyorsunuz?

29 Cevaplar

+18 oy
Acemi (1.4k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap
abartıyı sevmeyen bir insanım. Alışverişi herkes sever elbette ama illa ki bütün kadınlar severe katılmıyorum. Hastalık derecesinde alışveriş sevenler bana pek doğru gelmiyor ama zevkle ve gerektiği yerde yapılan bir alışveriş her kadına zevk verir. Maddiyat da çok önemli. Paran varsa her yer alışveriş ama yoksa sevsen ne işe yarar ki. Pazarın yolunu tutarsın.
+18 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı
Benim bütün moral seviyem yerine geliyorrrrrrr açıkcası
+17 oy
Acemi (830 puan) tarafından cevaplandı
Alış verişi sevmeyen kadın çok az bulunur. O da ya az gelirlidir ya da a sosyaldir. Başka ihtimal olamaz. Şimdi düşünsenize cebinde paran varsa çlıkı da ihtiyacın olan şeyi alabilecek durumdaysan niye alış verişi sevmeyesin ki. Bir de gezip gezip sadece fiyatlara gözün takılıp kalacaksa için gidecek ve hüzranla eve döneceksen niye alışverişi sevsin ki. A sosylalere  bir lafım yok bu bir yaşam tarzıdır saygım var.
+18 oy
tarafından cevaplandı
Zaten kızlar bi alışveriş yapmayı bide cikolata yemeyi sever zaten kızları hiç anlamadın hayatım boyuncada hıç anlıyamam
+15 oy
Acemi (4.4k puan) tarafından cevaplandı

astalık derecesinde alışveriş sevenler bana pek doğru gelmiyor ama zevkle ve gerektiği yerde yapılan bir alışveriş her kadına zevk verir. Maddiyat da çok önemli. Paran varsa her yer alışveriş ama yoksa sevsen ne işe yarar ki.

+13 oy
Acemi (520 puan) tarafından cevaplandı

(Bizler yani kızların geneli) giyim tarzına önem veriyoruz.Çünkü bizlerde güzel görünürsek seviliriz,değer görürüz gibi bir düşünce bulunuyor ama bu bizimle alakalı değil insanlar bize öyle aşılamış ve artık böyle bir düşünce yerleşmiş beynimize.Alışverişide bu yüzden önemli buluyoruz bence.Çünkü birine baktığınız zaman hayırda deseniz kıyafet tarzına dikkat eder ve yargılarız.Ve hatta malesef buna ön yargı denir.Biz kızlarda bunu bildiğimiz için bu kadar alışverişi seviyor olabiliriz.

+12 oy
Acemi (2.8k puan) tarafından cevaplandı

Alışveriş denince çığlık atasım geliyo resmen bi terapi gibi rengarenk şeylere bakmak denemek satın almak özelliklede yeni bişeylere sahip olmak harika bişey kızların hemen hepsi alışverişe bayılır:)

+12 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

alışveriş hayatımızın vazgecilmez bir parçası paralar alışveriş yaparken suyunu cekiyor ama o alışveriş mutluluğu bence birsüre sonra son buluyor

+12 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Para zaten çoğu zaman cebinizden çıkmıyor ve alışveriş yapmak güzel ben de alışveriş yapmayı severim yeni şeyler yeni kıyafetler fazla abartilmadigi sürece alışveriş  yapmak güzel  bir sey

+13 oy
Acemi (6.6k puan) tarafından cevaplandı

Vallahi bilmiyorum ama ben alışveriş yapmayı çok seviyorum bi erkek olarak abi çok alışveriş yaparım internetten olsun mağazalar olsun güzel oluyo ya

+8 oy
tarafından cevaplandı

Yönetmenim ihtiyaç duyduğumuz eşyayı almamız gerekir daha güzel görünmemiz sonucta üstümüzdekiler günler gectikce eskimeye başlıyor bu durumda yenisini elde etmek için alışveriş yapmak gerekir. ayakkabı elbiseler vb bircok eşyalar günlük hayatımızda ihtiyacımız olan malzemelerdir 

+7 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Alışverişi değil de para harcamayı seviyorum. Öyle saatlerce mağaza mağaza gezemem ben. Daralırım valla.

+9 oy
Acemi (3k puan) tarafından cevaplandı

alışveriş yaparak kafa dağıtıldğı için.alışveriş yaparak kafa dağıtıldğı için.alışveriş yaparak kafa dağıtıldğı için.

+10 oy
Acemi (17.8k puan) tarafından cevaplandı

Kesinlikle ev idaresini bayanlara vermemek gerekir. Çünkü bir bayanın asla   " hiç ayakkabıları yoktur , hiç dolaplarında giyecek kıyafetleri yoktur '' 

Bir kadının kıyafet dolabı ile ayakkabı dolabı full de olsa ; onlara göre asla yoktur. 

Idareyi kadına veren erkeğin cok çalışması hatta ek iş yapması hatta ve hatta eve hiç uğramaması lazım..tabi izin gün hariç. Izin gunu gitmek zorunda. Çünkü eşi tiyatroya , sinemaya gitmek isteyecek. Neden ? " hiç sosyal hayatımız yok aşkımmm , koca hafta zaten yoksun sıkılıyorum "

Vayyy bu adamın haline. O yüzden idare erkekte kalsin . Bayanların alışveriş tutkusunun önüne kimse geçemez. Hormonal bir olay. 


+10 oy
Acemi (678 puan) tarafından cevaplandı

kadınlar özellikle parayı eşlerinden alan kadınların alışveriş yapmayı daha çok sevmesi doğaldır. Yeni eşyalar yeni aksesuarlar yeni elbiseler almak çok hoşlarına gider. Ancak çalışan ve belli bir sorumluluğu olan iş kadınlarının alış verişi o kadar da çok sevmediğini düşünüyorum. Diğer kızlar ne der merak ediyorum.

+8 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

parası olan yapar valla alısverısı :d eee ınsanı bı haylı mutlu edıyor sonucta bosyere yapılmıyor

+5 oy
Acemi (39.5k puan) tarafından cevaplandı

ilgimi çeken her şeyialıyorum abartırım da alışverişi bi şey bakmaya diye çıkıp poşet poşet eve dönerim doyumsusuz da o yüzden çok seviyoruz.

+5 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

alışveriş yapmak kızlar için yemek yemek kadar değerlidir onun için alışverişe bayılırlar

+5 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı

Bir çeşit tüketim çılgınlığı. Yani güzel giyinmek, alışveriş yapmayı herkes sever. Bunda reklamların ve dış çevrenin etkisi çok fazla tabi.

+2 oy
Acemi (32.2k puan) tarafından cevaplandı

Cunki alışveriş yaparken gerçek dünyayla iletisimiz bitiyor sinirimizi stres mizi atıyoruz

+1 oy
Acemi (43.3k puan) tarafından cevaplandı
Çünkü insan kendine böyle yeni şeyler alınca mutlu oluyor bence ben öyle düşünüyorum
0 oy
Acemi (16.9k puan) tarafından cevaplandı
Evet bazen bir alışveriş yapıyorki kızlar erkekler kök salıyo beklemekten bir türlü bitiremiyorlar
0 oy
Acemi (1.3k puan) tarafından cevaplandı
Linç edilmek istemiyorum ama... Zor olan kazanma kısmını genelde siz hanımlar yapmadığınız için olabilir. Başkasının kazandığı parayı harcamak kolaydır. Ve siz bu işte ustasınız hanımlar.
0 oy
Acemi (8k puan) tarafından cevaplandı
Ben o, 'alışverişten sıkılıyorum' diyen kişilerden biriyim. Sevmiyorum. Saatlerce alışveriş için gezen insanları da ben anlamıyorum. Değil 1 saat 5 dk bile sıkıcı bana. Gerekli olmakdıkça çıkmıyorum ve çıktığımda da öyle çok dolaşmam. Rahatıma düşkünüm. Parayı ihtiyaçlarım için bile harcayamayacak kadar tutumluyum. Çeşit çeşit kıyafetler giyeyim de, güzel görüneyim diyemeyecek kadar da umursamaz.
0 oy
tarafından cevaplandı
Alışveriş yaparken neyden  ne kadar aldigin  önemli yani gereklilik .. İnan bana 1 tane pantolon ve 3tane kazak ile 1bucuk dönem geçiren arkadaşım vardı ve ben o zamanlar kendime baktıkça utanıyordum.. Tabi ki herkes sever yeni eşyaları olsun ama alırken de bir kez de olsa düşünelim gerek var mi diye eğer illa ki almak istiyorsak da giyilebilecek  durumda olanları bir şekilde ihtiyaç sahiplerine iletelim
0 oy
Bilge (53.1k puan) tarafından cevaplandı
bişeler aldıkça kendimizi daha cok mutlu hissediyoruz bence bu yüzden hastalık bağimlılık yapıyo...........
0 oy
Uzman (105k puan) tarafından cevaplandı
ben de tam tersi alışveriş yapmayı oldum olası sevmem. alışveriş yapılan yerde de durmam yapmam da çünkü çok sıkıcı geliyor bana. ben elektronik eşya satan yerlerde ve marketlerde alışveriş yapmayı seviyorum.
0 oy
Acemi (13.8k puan) tarafından cevaplandı
Alışverişin sadece biz kadınlar için olup bu durumunda çok aşırı olduğuna inanmıyorum. Sürekli alışveriş diye didinen kadın bence kendini kanıtlama çabalarında olan veyahut gerçekten sonradan görme olan kimsedir. Elbette yeni şeylwr almayı giymeyi kullanmayı severiz trendleri takip ederiz ama curcunaya çevirmenin alemi yok.
0 oy
Acemi (1k puan) tarafından cevaplandı
Merhaba.

Alısveris yapınca mutlu olan insanım. Yeri geldiginde tutumlu ve hemen harcamayan insanım. İhtiyacım kadar olanı alırım. Bir seyi fazla almam. Çünkü, israf etmemeye özen gösteririm.

#HanifiFurkan
#Basarılar

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap
1, Mayıs, 2017 Aşk & Love kategorisinde Nur betül Acemi (1.8k puan) tarafından soruldu
+10 oy
15 cevap
3, Şubat, 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde hazalsultan Acemi (24.2k puan) tarafından soruldu
+8 oy
16 cevap
5, Şubat, 2017 Eğlence kategorisinde Hatice Acemi (23.6k puan) tarafından soruldu

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...