+5 oy
Aşk & Love kategorisinde tarafından soruldu

Kaç bebeğin olsun? kaç çocuk istiyorsunuz? Arkadaşlar insanın  kaç çocuğu olmalı, kaçı kız kaçı erkek olmalı. Günümüz dünyası şartlarını da göz önüne alarak fikirlerinizi söyleyebilir misiniz.

12 Cevaplar

+2 oy
Acemi (47.8k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Öncelikle ben 2 kardesim ben ve erkek kardesim iyikide var o benkm bebeim ablasinin bitanesi o. Dusunuyorumda tek cocuk olsam akrdes sevgisini o duyguyu hicbir zaman yasamayacaktim o yuzden bende tek cocuk olmasini istemezdim.gunumuz sartlarina baktigimizda ulkenin refah duzeyine maddi manevinsikintilara toplumsal olgulara baktigimizda böyle bir dünyaya cocuk getirmek kadar dacma hicbirsey yok.bu cocuga bile haksizlik ama su da var her ne olursa olsun yasiyoruz yasamak zorundayiz ve bi bebis evlilgin olmazsa olmazi eger durumumun oldugunu ve o cocugun gelecegini guzel gecirmesinicin imkanim oldugunu dusunursem ben kalabalik bir aile olmak isterdim evimde cocuk sesleri civiltilari eksik olmasin isterdim cunku ben bir deil bir cok kardesim olmasini cok isterdim kardesim bana nasil gelip herseyini anlataniliyorda bende bir abimin ablamin olmasini cok isterdim mesela birlik olmak arkamda surekli kardeslerimn varlgni sevgisjni hissetmek onlarin cani yandiginda dunyalari karsima almayi isterdim nitekim kardesim icinde yaparm yapiyorumda ama daha cok kardesim olsaydi keske diyorum hep sirf bu yuzdende kalabalik aileler hep daha guzel gelmistir gozume 

+1 oy
Acemi (23.7k puan) tarafından cevaplandı
3 ideal bence dünya hali iki kişi birbirine küsebiliyor kardeşte olsa bir diğeri ötekileri arasında hep köprü ve barış olsun hep birbirlerine destek olsunlar :)
tarafından yorumlandı
Bence çocuk sayısı paraya bağlı zenginsen eğer fazla çocuk yap ama fakirsen az yapmalı insan :)Bence çocuk sayısı paraya bağlı zenginsen eğer fazla çocuk yap ama fakirsen az yapmalı insan :)
+1 oy
Acemi (10.5k puan) tarafından cevaplandı

2 tane ćocuğum olsun isterim ilk önce bi tane düsünüyodum ama kardessiz olmaz dedim 1 tane daha olsun dedim ama baba olmakta ayrı bir gurur verici bişey.

+1 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı
Her bir çocuğu olsun ister dünyalar tatlısı  benim de hayalim çocuğumun olması kaç tanesini  daha önce düşünmedim ama bir kız bir erkek ne olur beraber büyürler .
+2 oy
Acemi (2.8k puan) tarafından cevaplandı

Yapabileceği kadar değil bakabileceği kadar olmalı ama insan kız evlat sevgisini de erkek evlat sevgilisini tatmalı Allah herkese hayırlı evlat versin bi kız bi oğlan yeter bu zamanda

+1 oy
tarafından cevaplandı

benim 3 tane bebeğim olsun yeterlidir sağlıklı olsunlaer yeterlidir başka birşey istemem kızım olmasını ama cok isterim kız cocuguna cok meraklıyım ve sakın unutmayalım beyler bayanlar kız erkek ne kadar yaparsanız cok yapın eğer eğitebileceğiniz kadar hayırlı evlatlar yapın iyi günler

+1 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

ALLAH ne kadar cocuk nasip edirse o kadar olsun isterim 

çocugum öncelikle saglıklı doğsun isterim zaten gerisi zamanla olur 

ama öncelik cocugun saglıklı olması

+2 oy
Acemi (1.3k puan) tarafından cevaplandı

tek cocuk olmanın sıkıntısını yasayan birisi olarak günümüz sartları da göz önünde bulundurularak 2 cocuk ideal.hele bir de biri kız biri erkek olursa tadından yenmez :);

+1 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı

Bir düzine çocuğum olsun isterim ...                                                                                                                                                                        .

0 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Valla bir düzine çocuğum olsun isterdim çocuk sahibi olmak güzel bir şey yaaa

0 oy
Uzman (165k puan) tarafından cevaplandı
Sağlık bir bebeğim olsun isterim. İmkanım olursa ikinciyi isterim. Ama imkanım yoksa öncelikle var olan çocuğuma iyi bir gelecek hazırlamak için uğraşırım.
0 oy
Uzman (105k puan) tarafından cevaplandı
bir tane olsun, hayırlı olsun. iyi hayırlı olmayacaksa hiç olmasın daha iyi. o kadar bakıp büyüttükten sonra nankörlük yapmayacak saygı gösterecek bir evladımın olmasını isterim. cinsiyeti hiç fark etmez. ben ayrım yapmam. yeter ki iyi insan olsun.

İlgili sorular

+2 oy
5 cevap
26, Mart, 2017 Aşk & Love kategorisinde zeynepnur Acemi (2.6k puan) tarafından soruldu
+2 oy
6 cevap
12, Mart, 2017 Aşk & Love kategorisinde Ramazan Gülle Acemi (5.8k puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
10, Mart, 2017 Aşk & Love kategorisinde Zombi Uzman (186k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...