+10 oy
Kariyer & Eğitim kategorisinde Acemi (1.5k puan) tarafından soruldu
Herkesin kendi okuduğu üniversite şehir en güzelidir . Herkese göre üniversite hayatı güzeldir ama bunda okuduğu yerin de çok önemi vardır bir Eskişehirde okumakla kayseride okumak aynı olmamalı diye düşünüyorum bana göre Uludağ Üniversitesi bir numara ya size göre ?

24 Cevaplar

+5 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Tabi ki Eskişehir tam bir öğrenci şehri orada okuyan arkadaşlarım  çok memnunlar ben de bir kere yanlarına gittim gerçekten  gidilmesi gereken  bir şehir.

tarafından yorumlandı
Bence ünüverste türkiyenin her şehrindene okunulur ve türkiyenin her şehride güzel :D batıdaki insanlar doğu şehirlerinde okumaya korkuyorlar ama heryerde okunulur
+7 oy
Acemi (23.7k puan) tarafından cevaplandı

Tek kelime ile İzmir :) bursa +istanbul birleşimi bir şehirdir ama oradakiler gibi yaşamasıda zor değildir :) öğrenci dostu bir şehirdir :)::):)+6 oy
Acemi (4.9k puan) tarafından cevaplandı

İzmir ege üniversitesinde okumayı isterdim. Ulaşımın ve imkanların fazla olması beni cezbeden kısmı. Heryere yakın ve insanları bağnaz olmayan bir yer. Kesinlikle orda olmak isterdim 

+6 oy
Acemi (7.1k puan) tarafından cevaplandı

Üniversite okumak için en ideal şehir İstanbul'da İstanbul çünkü çok güzel bir şehir üniversitedeki eğitim kaliteside çok yüksek ve güzeldir en ideal şehir istanbuldur.

+6 oy
tarafından cevaplandı

Bence İstanbul hem hayatın zorluklarını görüyorsun binbir çeşit insan görüyorsun ve güzel güzel geziyorsun diğer şehirlerde kısıtlanıyorsun bence hayat İstanbul'dan ibaret

+5 oy
tarafından cevaplandı

Trabzon erzurum gibi İlceler tercihimdir.izmir ve eskişehirde süper üniversitesi okunababilecek şehirler arasındadır.. huzur mutluluk orada eğitim en üst düzeyde. benim arkadaşlarımdan aldıgım bilgilere göre gelmek istiyen varsa bu saydıgım illere tercih ettirebilirler.

+4 oy
Acemi (10.5k puan) tarafından cevaplandı

memleketim diye şöylemiyorum ama erzurum en ideal şehir çok kalabalık şehirlerde okulmu okunur en ideal şehir erzurum.

+4 oy
tarafından cevaplandı

Sanliurfada universite okuyun arkadaslar en samimi insanlar urfada ayrica cok misafir perverdirler. Sanliurfanin ikisi sikintisi var biri sicak digeri denizi yok

+3 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

ankara antalya bilecik yeşillikler diyarı güzelim karadeniz kıyıları rabzon rize samsun sinop yani dünyamızın heryerinde üniversite okulur dünyamızın heryeri ayrı özelliklerde ve güzel 

+3 oy
Acemi (226 puan) tarafından cevaplandı

İstanbul olmadığı kesin. Özellikle nüfus ve kozmopolit yapısı dışarıdan gelen gençler için bazen yıkıcı olabiliyor. Bu şekilde sayısız örnek gördüm. Benim önerim; Akdeniz Üniversitesi / Antalya olabilir. Özellikle kışları sakin bir şehir öncelikle. Ezildim, ayakta kaldım, sıra bekledim derdi yok. Dahası turizm altyapısı nedeniyle öğrenciler için part-time iş imkanı çok fazla. Yani bir yandan okurken bir yandan da harçlığınızı çıkabilirsiniz. Bir de denizin, doğanın göbeğinde okuyacak olduğunuzu varsayarsak daha iyi bir alternatif düşünemiyorum. Tabi üniversitenin içinin cennet gibi olması da bir başka avantajı. Ben Ege'de okuyorum, memnunun da okulumdan ancak Akdeniz Üniversitesi de her zaman hayalimdir :angel:

+2 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Ben buna küçük şehirler derdim. Hem ucuz hem yaşaması rahat. Öğrencilik malum en çok parayla savaştığın zaman. Paranı biriktir üni gezileri oluyor zaten onlara katılmak en iyisi.

+2 oy
Acemi (3k puan) tarafından cevaplandı

bence kalabalık sehirlerde değil sakin sehirler daha iyi mesela erzurum çok iyi okunabilecek bir şehir.

+2 oy
Acemi (4.5k puan) tarafından cevaplandı

İzmir tabikide ya on numara şehir orda üniversite hayatı on numara olur valla ....

+2 oy
Acemi (8.2k puan) tarafından cevaplandı

kesinlikle izmir. gerek insanı gerek ortamı gerekse samimiyeti ve güzel kültür karmaşasıyla tarihiyle herkese izmiri önerebilirim :)

+2 oy
Acemi (13.3k puan) tarafından cevaplandı

Öğrenci için şehrin ucuz olması ve güvenli olması çok önemli. Bu kriterlere uyan şehirlerde üniversite okumak en ideali.

0 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Bence en ideal yer kıbrıs hem yabancılar fazla kaynaşabilirsiniz hem de ordanda dünya seyahitene tur atma ihtimaliniz var.

+1 oy
Acemi (37.9k puan) tarafından cevaplandı

Bence konyadir hem insani sicak hem kendi benim memleketim diye demiyorum iyi biyer skakka

+1 oy
Acemi (47.8k puan) tarafından cevaplandı

Bence kesinlikle eskisehir yada muğla ben olsam eskisehirde ikumayi tercih ederdim şahsen ;)) cunku maddi manevi tam bir ogrenci sehri

+1 oy
Acemi (5.2k puan) tarafından cevaplandı

İstanbul , Ankara , İzmir , Eskişehir okuyacaksan bu şehirler gayet ideal dir.

+1 oy
Uzman (175k puan) tarafından cevaplandı

Ben sivas ta okuyorum herkes sivas deyince bir surat eksitiyor ama öyle güzel ki gerçekten çok memnunum 

0 oy
Acemi (472 puan) tarafından cevaplandı
Çanakkale ya da İzmir ... maddi manevi her durumu göz önüne aldığımızda bu iki şehirden başka asla tavsiye etmem.
0 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı
Çorum'da üniversite okuyan biri olarak size Çorum'u önerebilirim. Evet belki gezebileceğiniz, sosyalleşebileceğiniz bir faaliyet alanı yoktur. Ama kitap okumak için bolca zamanınız olur. Çok ünlü hocalara sahip olmayabilir ama hocalarınız size yakın olur, tüm bilgilerini size aktarmak için çaba sarfederler.
0 oy
Bilge (53.1k puan) tarafından cevaplandı
herkes okumak istediği yerdeokursa herkes memnun olur ama ilçelerde ki okullar çok sıkıntılı
0 oy
Acemi (13.8k puan) tarafından cevaplandı
Samsun'da okuyorum. Bu şehire üniversite'ye başlamazdan önce de çok sık gelirdim. Gerçekten çok güzel bir yer. Hem büyük hem aktiviteleri mevcut hem de öğrenci şehri. Ondokuz Mayıs Üniversitesi hakkında konuşmayacağım. Ben çok memnunum ama övmek biraz bana ters geliyor. Ancak şehrin hakkını yedirmem. Seçmekten korkmayın.

İlgili sorular

+2 oy
2 cevap
26, Şubat, 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde Esmaaa0 Uzman (232k puan) tarafından soruldu
+7 oy
21 cevap
2, Şubat, 2017 Eğlence kategorisinde duygu Acemi (23.7k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...