+6 oy
Kişisel Gelişim kategorisinde tarafından soruldu

Suriyelilerin iç savaştan kaçıp ülkemize sığınmaları bizim kabul etmemiz sizce ne kadar doğru bir davranış durup savaşmalarımı gerekirdi yoksa doğru olanımı yaptılar sonuçta bizim tüm düzenimiz bozuldu.

9 Cevaplar

+3 oy
Acemi (3.2k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Arkadaşım Türkiye insanlık yaptı ve aldı . Bence doğru bir şey yaptı. Bütün insanlık bizim misafirlere karşı saygimizi örnek almalı

Umarım cevabımı beğenirsiniz. 

+3 oy
Acemi (2.8k puan) tarafından cevaplandı

Zor durumda olana yardım etmeliyiz onlar orda ölürken biz burda göz yumamayız ama orada bizim askerimiz şehit olacağına eli silah tutan suriyelileri göndermeliyiz ki kendi vatan ve milletlerini kurtarsınlar 

+3 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Suriyelilerin ülkemize  yerleşmesine  yani başlarda  ne olacak savaştan geliyorlar  zir durumdalar gelsinler  yerlessinler  falan diyordum ama gungectikce yaşamımızı  etkilemeye ve çoğalmaya başladılar. Ben hataydayim  burada bayağı Suriyeli var tahmin ettiğiniz  gibi ve bu gerçekten rahatsız edici.

+3 oy
tarafından cevaplandı

Suriyelerin türkiyemize gelmesini hic istemedim ama malesef türkiyemize giriş yaptılar buna bakılırsa suriyeliler bir türkiye dükkanını soydular  ve birsürü olumsuz sonuc doguracak işlere kalkıştılar.. sahtekarlık yapmaya başladılar her yerde cami avlularında dilenmeye başladılar.. insanlarımızda kavga etmeye başladılar.   türkiyeye girmelerini bu yüzden iyi bulmuyorum derhal sınır dışı yapılmalı 

+3 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı

Biz turkuz arkadaşlar türkler her ülkeye her inanca saygı duyan insanlardır hoşgörülü insanlardır tamam ülkelerinde bi felaket olmuş geldiler yani herşey Türkiye de onlara  güzel oldu ama çoğu çocuk ayağında ayakkabsz dolaşıyor ve araba kazasında oluyor yani ana yola çıkan çok çocuk var boyle imkan buluyorlar çocuklarına iyi bakmaya calssnlar bari :). Birde noluyor :)  biz ülkemizde savaş çıksa kacmayiz ama olurda gitmek zorunda kalmak şayet ben gitmem ama  :).  Yani bu pslkler bizi kabul edermiş szce sanmıyorum ediceklerini  biz yine iyi ediyoruz. :)

+2 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

Suriyeli sığınmacılar eğer artık Türkiye’nin bir gerçeği ise bunun olumsuz etkilerini azaltacak önlemler üzerinde durulmalıdır. Bu çerçevede Türkiye halkının tepkisini önlemeyi de içeren kapsamlı bir ‘Suriyeli sığınmacı politikası’ acilen hayata geçirilmelidir.

0 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Allah kimseyi savaşlar yüzünden vatanını terk ettirmesin. Suriyeliler onursız insanlardır onların ülkeleri için savaşması lazımken gelmişler ülkemde sahillerde boy gösteriyorlar.

0 oy
Bilge (53.1k puan) tarafından cevaplandı
ayrım yapmak istemem ama ben olumlu karşılamıyorum sadece bizim ülkenin almasını başka ülkelerde alsın
0 oy
Uzman (165k puan) tarafından cevaplandı
Ben kim olursa olsun savaştan kaçıp sığınmış insanlara yardım etmek gerektiğini düşünüyorum. Ve sığınan insanlara ihtiyaçları kadar destek olunması da doğru bence. Ancak kim olursa olsun ülkemin kendi vatandaşının elde edemediği haklar verilmemeli. Nihayetinde ülkemizde işsiz ve yoksul insanlar da var.

İlgili sorular

+6 oy
8 cevap
6, Şubat, 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
2 cevap
23, Nisan, 2017 Kültür & Sanat kategorisinde Fatma61 Bilge (87.8k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
3, Mart, 2017 Eğlence kategorisinde Zombi Uzman (186k puan) tarafından soruldu

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...