+17 oy
Kızlara Özel kategorisinde Acemi (636 puan) tarafından soruldu
Bir tane inek al da annene git. Sana süt sağıp bol bol yoğurt yapsın diyesim geliyor. Uzun zamandır evliyiz ama hala annemin yemeği, annemin tatlısı, annemin şusu, annemin busu. Ne yani ben yemek yapamıyor muyum? Yoğurt mayalayamıyor muyum? Yıllardır hep aç mı gezdi bu adam? Diye söylemek istesem de tabi ki de söylemiyorum. Bir tartışma istemediğim için susuyorum ve ben yemeklerimi yapmaya devam ediyorum.

 Çünkü benim yemeklerim de yoğurdum da güzel olur. Çocuklarım ve misafirlerim severek yiyorlar. Siz olsaydınız nasıl tepki verirdiniz? Açıkçası çok merak ediyorum benim tepkim doğrumu diye. Hadi bakalım cevaplarınızı bekliyorum.

29 Cevaplar

+9 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

olabılır tabıkıde dıyebılır annesı sonucta onun yaptıgı yogurtun ayrı güzel tadı vardır senın yaptıgın yogurtun ayrı güzel tadı vardır ben hayatta kızmam darılmam gücenmem o konularda:ermm:

+9 oy
Acemi (1.4k puan) tarafından cevaplandı
bence siz ona bir tane inet hediye edin. Kendi almayı düşünemez çünkü.  Annesine yoğurt için süt sağar diycem de onu da siz yaparsınız sonra o annem daha iyi süt sağardı der. Had o ineklik yapıyor da siz neden buna bu kadar sessiz kalıyorsunuz ki. Uzun zamandır evlisiniz ve eşiniz hala sizin yemeklerinize alışamadıysa susmayı başarabildyseniz ona yemek yapmamayı da başarabilirsiniz.
+10 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
Bence ya eşiniz ya da siz Çin’li ya da Japon’sunuz diyeceğim tuttu yani. Anca bu kadar olur. Çin yemekleri ve Japon yemekleri oldukça farklıdır ya belki dedim böyle bir sorun yaşıyorsunuzdur. Adam alışamadı bir türlü yemeklerinize. Olacak iş mi bu yaa. Siz yapın ve sevdiklerinizle yiyin yemeklerinizi. Onlar ana oğul takılsınlar boş verin.
+10 oy
Acemi (721 puan) tarafından cevaplandı
Çok üzücü bir surum ama aklım ve mantığım almadı inan ki. Bence eşiniz de hatta bir o kadar da kayınvalideniz de hatalı. Hade eşiniz belki anasının yemeklerine çok düşkündü vazgeçemiyor. Kayınvalide demez mi yaa oğlum böyle şey yapma. Bak karın da çok güzel yemek yapıyor. O kadar da sesini çıkarmıyor huzur kaçırmamak için.  Ama bu modeller çok var şahit de oldum.
+9 oy
tarafından cevaplandı
Eğer sende bir sıkıntı olmadığını düşünüyorsan yemeklerin güzelse ve eşine hoşgörüyle yaklaşıyorsan kocan daha ne istiyor allahından. Mutluka bi sıkıntısı vardır. Her türlü yaranamıyorsan bi gün sana bana yemek yap da bakim kolaymıy mış de.
+8 oy
Acemi (678 puan) tarafından cevaplandı
eğer erkek ben annemin yoğurdunu özledim diyorsa, zarf atıyor demektir. Aranız biraz limoni demektir. Bu durumda olayı alttan almaya bakın. Alttan alın ve bir sonraki atağını dikkatle gözlemleyin. Zihninizin bir kenarına yazın. eğer bu konu bir daha açılmazsa sorun yok. Ama bir kaç sefer daha açılırsa erkeğiniz sizin yoğurdunuzu beğenmiyordan daha önemli bir sorun var demektir.
+8 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı
Erkekler annelerini rol model alan biriyle hayatını yaşamak ister. Sizi anlıyorum bence cevabınız da gayet uygun olmuş :))
+8 oy
tarafından cevaplandı
O zaman annenin yanına git sana bol bol yoğurt yapsın ozlemini giderirsin derdim.
+8 oy
Acemi (830 puan) tarafından cevaplandı
Aslında konu ne yoğurt ne yemek meselesi. Konu karakter meselesi. Belli ki eşiniz anneye düşkün birisi ve bağlılığını bu şekilde ifade ediyor. Nu model erkek çok vardır. Annesi gibisi asla yoktur onun için. Bence üzülmeyi bırakın. Sessiz kalmayı başarmışsınız ya duyarsız olmayı da başarabilirsiniz. O size bunu fazlasıyla yapmış çünkü.
Acemi (47.8k puan) tarafından yorumlandı

Annemi arayip tarifini alalim bir de o sekilde deniyelim alısmis oldugun lezzetlerden vazgecmek zor olabilir derim cunku ayni durum benim icinde gecerli annemin yemeklerini kimseye tanimam :) şoylede bir durum var benim yaptigim yogurdu yedikten sonra boyle birseyi diyecegine ihtimal dahi vermem drsede dedigim gibi annesini arar tarif alirdim 

+7 oy
Acemi (4.4k puan) tarafından cevaplandı

Bence ya eşiniz ya da siz Çin’li ya da Japon’sunuz diyeceğim tuttu yani. Anca bu kadar olur. :D:D

+6 oy
Acemi (10.5k puan) tarafından cevaplandı

O zaman annenin yanına git sana bol bol yoğurt yapsın özlemini giderirsin derdim. bu arada seni biraz özlesin özlemin sonunda kavuşmak varsa özlemek çok iyidir.

+5 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

EŞİM BNA BİRGÜN GELİRDE BÖULE DERSE 

HEMEN ALIRIM ANNESİNİN EVİNE GÖTÜRÜRÜM 

YANİ ONU MU ÖZLEMİNDEN MAHRUM BIRAKMAM

+6 oy
Acemi (24.2k puan) tarafından cevaplandı

Ayy baya zor bir soruymuş 
sanırım arada annene ziyaret e gidelim birlikte hem yoğurt yeriz gelirken de bir kavanoz getiririz anneni yadederiz derim.. 

+6 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

O zaman git yemekleri de annen yapsın orada yaşa istersen falan derlerdi herhalde bir kaç hafta her fırsatta dile getirirlerdi. Böyle bir şey demeyiz riske atmayız kendimizi:d

+5 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Zor bir durum ben olsam git annen yapsın derdim valla ama bazen akla gelen dile gelmiyor. sen yemeklerini yap emini onlar güzeldir özellikle kendi çocukların için :

+6 oy
Acemi (3k puan) tarafından cevaplandı

git o zaman ye yoğurdunu.git o zaman ye yoğurdunu.git o zaman ye yoğurdunu.git o zaman ye yoğurdunu.

+6 oy
tarafından cevaplandı

Aynısını yapta yiyelim derim yada anneme siparis vereyim etsin bize yoğurt gitip yoğurtu alıp yiyelım 

+6 oy
Acemi (15.8k puan) tarafından cevaplandı

yanı sımdı ben bu seye söyle bı  cevap vereyım pekı sız annenızın yapdıgı yemekler dısında baska yemeklerı guzel buluyormusunuz bence samımı olmak gerekırse hayır bu kadınlardada erkeklerdede böyle cunkı anne cok baska bısey ılerde sızın cocugunuz oldugu zaman oda sızın yemeklerınızı  tarıfı ımkansız bulacak öyle dusunmelısınız :) anne eli dedıklerı olay bu olsa gerek 

+6 oy
Acemi (3.1k puan) tarafından cevaplandı

Ozaman git anne ne annen yapsın derim sonuçta annesini özlemiş ben ne yapacam uğraşırıp kendi yapsın 

+6 oy
Acemi (8.2k puan) tarafından cevaplandı

Aman yanlışlıkla beni de översin bir gün diye ufaktan laf sokardım heralde :D Ayrıca bütün kadınların eli ayrı lezzetlidir neden bunu bir yarış haline getirirler anlamam hiç :)

+1 oy
Acemi (32.2k puan) tarafından cevaplandı
Hadi gidip beraber yiyelim derim ne di cem başka allah aşkına :)
+1 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı
O zaman akşam yemeğini annende ye, hadi tatlım der önünde ki yemeği alırım. Önce insan eline sağlık, güzel olmuş, annem de baya güzel yapardı der. Böyle erkeklere müstehak.
+1 oy
Acemi (8k puan) tarafından cevaplandı
Yakın bir zamanda annesini ziyarete giderdik. Yoğurdunu bir yesin mutlu olsun djkd O mutlu olunca bende mutlu olurdum. Eminim senin yemeklerini seviyordur ama, bu anne. Ama bana göre bu, annemi görmek istiyorum anlamını taşıyor.
0 oy
Acemi (4k puan) tarafından cevaplandı
Benimki de öyle söylenir yok şöyle yok böyle çoğunu takmam fakat sinir olduğum noktada tepki gösteririm o zaman evlenmesinler anasının yemeklerini yesinler. Bir iki kere söylenir tamam hak verilir fakat sürekli de olunca gına geliyor. Benimki bi misafir gelse bana güzel olmuş yemek eline sağlık deseler annemin ki daha güzel oluyor yok yengemin ki daha güzel zıkkımın kökü artık :)
0 oy
Acemi (7.2k puan) tarafından cevaplandı
bundan sonra yoğurdumuzu annen yapıp getirsin o zaman canım derdim :)
0 oy
Acemi (1.9k puan) tarafından cevaplandı
o zaman hep beraber annene gidelim bütün  yemekleri o yapsın ha ne dersin
0 oy
Acemi (16.8k puan) tarafından cevaplandı
eşiniz anne sinin yogurdunu  özlemiş ise  ona   dersiniz ki, bir gün annesinin  yogurt yapıp getirmesini ve özlemini gidermesini söylenilmesi en uygun sözdur
0 oy
Uzman (165k puan) tarafından cevaplandı
"Tarifini al da yap birlikte yiyelim, belki ben de çek severim" diyebilirim.
0 oy
Acemi (26.3k puan) tarafından cevaplandı
Git yanına Derim Ona Zaten gönlüm Yoksa boşandım. . . . . .. Teşekkür ederim mutlaka okuyun konuyla alakalı benzer yazılar

İlgili sorular

+7 oy
10 cevap
4, Mart, 2017 Aşk & Love kategorisinde Nedesem_BilmemKi Uzman (151k puan) tarafından soruldu
+9 oy
11 cevap
3, Şubat, 2017 Eğlence kategorisinde Hatice Acemi (23.6k puan) tarafından soruldu
+3 oy
10 cevap
18, Mart, 2017 Aşk & Love kategorisinde Sinan66 Acemi (998 puan) tarafından soruldu

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...