KIZLAR ÇALIŞAN SEVGİLİ Mİ? YOKSA ÜNİVERSİTELİ SEVGİLİMİ İSTER?

+4 oy
31 Ocak 2017 Aşk & Love kategorisinde Yönetici Uzman (308,862 puan) sordu
İster kadın ister erkek olsun, insanoğlu hayatının hiç bir döneminde yalnızlığı tercih etmez. Hep bir dayanağı, hep bir sığınacak limanı, hep bir söyleyecek sözü olsun da karşısında da dinleyeni olsun ister. Dönem dönem istekler değişir, bakış açısı değişir, beklenti değişir, ilişkiyi yaşayış şekli değişir. Nihayetinde insan her geçen gün değişir, gelişir.

Gençlik dönemini ele alalım. Genç kızlar ve genç erkekler nasıl ilişki yaşıyor. Nasıl bir partner arıyor? Partnerinden ya da ilişkisinden ne bekliyor? Genç kızlar nasıl bir erkek arkadaş istiyor? Bu noktada sorulabilecek çok soru var. Ama genç kızlar arasında oranı çok merak bir soru soralım ve cevaplamaya çalışalım sizler için. Kızlar çalışan sevgili mi? yoksa üniversiteli sevgili mi ister? Dürüst olmak gerekir ise genelleme yapamayız. Çünkü hayattaki ve partnerdeki beklentiler kişiden kişiye değişir. Her ikisi de hemen hemen aynı oranda tercih edilmektedir. Şöyle ki; ekonomik özgürlüğünü ve bağımsızlığını tam anlamıyla kazanamayan genç kız arkadaşım için çalışan sevgili edinmek daha anlamlıdır. Kendisi gibi ekonomik kıskaç içerisinde hayat sürdürmeye çalışan genç erkek partneriyle kim bilir belki de yapmak istediklerini içinden geldiği gibi istediği zaman yaşayamayacak ve biriken hayal kırıklıkları ilişkilerini erken bitirecek. Ekonomik özgürlüğü olmayan partnerinden olur olmaz sürprizler ve etkinlikler bekleyemeyecek ve başkalarının ilişkileriyle ilişkisini kıyaslamaya başlayınca partnerinden soğuyacak. Gibi gibi gibi... Çalışan sevgili önemli yani.

Diğer yandan üniversiteli sevgili hem avantaj hem dezavantaj olacak genç kızımız için. Öncelikle üniversiteli sevgili özellikle liseli genç kızlar arasında çok karizmatik bir durum olarak değerlendirilir. Eğer okulda isen şık ve en bakımlı haliyle kendi canı istediğinde ya da değişiklik aradığında çat kapı ziyaretine gelip seni şaşırtabilir üniversiteli sevgilin. Çalışıyorsa kendi parasıyla yoksa bu değirmenin suyunun nereden geldiği umurunda bile olmadan harcadığı aile parasıyla seninle gezer, tozar, yer, içer, giyinir, kuşanır bu da senin de ortamın değiştiği için çok hoş ve özel hissettirir kendini. Ama ayrı şehirlerdeyseniz o okulda sen evinde isen ya da sen de okulda isen kuruntularla beynini doldurup günlerini zehir etmen olağandır. Orada da bir hayatı var mıdır? Nasıl yaşar, davranır? Neden aramadı sormadı? diye düşünüp dururken buluverirsin kendini. Senin kendi hayatın ve kaçırdığın fırsatlar önünden geçip giderken.

Sizlerin bu konudaki fikirleri nelerdir...

10 Cevap

+5 oy
31 Ocak 2017 Merve Acemi (1,487 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap

Tabiki de çalışan bir erkek ama bunu üniversiteyi bitiren bir insan olarak söylüyorum daha 1.sınıftaki bir kızın aşkı eğlenceyi yaşaması lazım diye düşünüyorum. Onun çalışan bir erkek istemesi parası için olurdu .ama evlenmeyi düşünen biri için tabiki çalışan ayakları üstünde duran bir adam istemesinden daha mantıklı birşey olamaz diye düşünüyorum 

+3 oy
31 Ocak 2017 Mustafa Ekinci Acemi (18,554 puan) cevapladı

bence calıskan bir sevgili ister nedenini bilemem bilemiyorum ama cok sempatik gibi görünür kıza      bence yani ben böle düşünüyorum

+3 oy
1 Şubat 2017 misafir cevapladı

Sayın yönetmenim kızlar genellikle Üniversite mezunlarını severler daha bilgili oldukları icin kızlar universitelileri secerler ama oysaki bilemezler ki jcalısanlar daha iyi insan olduklarını kızların Çoğu para pesinde

+4 oy
1 Şubat 2017 Nute19 Acemi (19,393 puan) cevapladı

Adam omzunda hic farketmez yani adam  olsun başka bisey istenmez hani soylenblcek en güzel durum bu adam olsun delikanlı olsun zaten ekmeğini tastan ciksrtirr :)

+3 oy
5 Şubat 2017 Mihrican Acemi (13,300 puan) cevapladı

Belli bir yaşa gelmiş biri için diyebilirim ki tabiyki de çalışan sevgili. 

Yani daha üniversiteyi bitirecek,  askerliğini yapacak, mesleğini eline alacak...

Bütün  bunlar zor süreçler.

+3 oy
13 Şubat 2017 DEMET Bilge (82,895 puan) cevapladı

Çalışan sevgiliden ziyade çalışan insan önemli. Ben kız olarak ailemden para almayıp kendi ayakları üzerinde dururken karşımda ki adamın lay lay lom olmasını tercih etmedim. Öyle birine denk geldiğimde bozarım da. Hayatta zenginlik önemli değil ama çalışmak ve elinden geleni yapmak önemli. Hadi bulduk öyle birini arada mesafe var diyelim gerek yok kasmaya olacaklar oluyor zaten. Aldatırsa bırakırsın sağlam karakterli olursa devam edersin.Hayatta o kadar önemsenmesi gereken konu varken acaba naptı aramadı gibi saçma konulara takmak benim için tam bir boş insan işi.

+2 oy
13 Şubat 2017 misafir cevapladı

Çalışan sevgili ister,çünkü onun için kar ve mutluluk olurama unuversiteli olursa kar edemez ve mutlu olamaz.ona kalmış.

+1 oy
15 Mart 2017 aslaltum97 Bilge (97,055 puan) cevapladı
Ben üniversitede okuyorsam, oda üniversite de olsun isterim. Tabi üniversiteden mezun olup mesleğini eline almış olabilir.
+1 oy
15 Mart 2017 Yunus Acemi (16,927 puan) cevapladı
Tabikide çalışan sevgili çünkü maddi durumu iyi olan bir sevgili isterler diye düşünüyorum
0 oy
16 Mart 2017 misafir cevapladı
Aşk para olmadan ilerleyemiyor maaleaef ama çalışan sevgili ilişkisini sürdürebilir

İlgili sorular

+7 oy
14 cevap
+2 oy
4 cevap
29 Mart 2017 Aşk & Love kategorisinde Bukeeeeeeeet Acemi (2,708 puan) sordu
+6 oy
10 cevap
+4 oy
7 cevap
13 Mayıs 2017 Aşk & Love kategorisinde einsteininsaci Acemi (1,902 puan) sordu

SosyalKızlar, Dilediğiniz konularda sorularınızı paylaşıp cevap bulabileceğiniz ve bilgi ve tecrübelerinizi paylaşarak İnsanlara faydalı olabileceğiniz bir  Soru-Cevap Platformudur.

10,165 soru

46,347 cevap

3,058 yorum

2,478 üye

 1. Yönetici

  308862 Points

 2. Esmaaa0

  231959 Points

 3. Zombi

  186199 Points

 4. maviiiiisssss

  175135 Points

 5. BEYAZ

  165216 Points

...