+4 oy
Aşk & Love kategorisinde Uzman (310k puan) tarafından soruldu
İster kadın ister erkek olsun, insanoğlu hayatının hiç bir döneminde yalnızlığı tercih etmez. Hep bir dayanağı, hep bir sığınacak limanı, hep bir söyleyecek sözü olsun da karşısında da dinleyeni olsun ister. Dönem dönem istekler değişir, bakış açısı değişir, beklenti değişir, ilişkiyi yaşayış şekli değişir. Nihayetinde insan her geçen gün değişir, gelişir.

Gençlik dönemini ele alalım. Genç kızlar ve genç erkekler nasıl ilişki yaşıyor. Nasıl bir partner arıyor? Partnerinden ya da ilişkisinden ne bekliyor? Genç kızlar nasıl bir erkek arkadaş istiyor? Bu noktada sorulabilecek çok soru var. Ama genç kızlar arasında oranı çok merak bir soru soralım ve cevaplamaya çalışalım sizler için. Kızlar çalışan sevgili mi? yoksa üniversiteli sevgili mi ister? Dürüst olmak gerekir ise genelleme yapamayız. Çünkü hayattaki ve partnerdeki beklentiler kişiden kişiye değişir. Her ikisi de hemen hemen aynı oranda tercih edilmektedir. Şöyle ki; ekonomik özgürlüğünü ve bağımsızlığını tam anlamıyla kazanamayan genç kız arkadaşım için çalışan sevgili edinmek daha anlamlıdır. Kendisi gibi ekonomik kıskaç içerisinde hayat sürdürmeye çalışan genç erkek partneriyle kim bilir belki de yapmak istediklerini içinden geldiği gibi istediği zaman yaşayamayacak ve biriken hayal kırıklıkları ilişkilerini erken bitirecek. Ekonomik özgürlüğü olmayan partnerinden olur olmaz sürprizler ve etkinlikler bekleyemeyecek ve başkalarının ilişkileriyle ilişkisini kıyaslamaya başlayınca partnerinden soğuyacak. Gibi gibi gibi... Çalışan sevgili önemli yani.

Diğer yandan üniversiteli sevgili hem avantaj hem dezavantaj olacak genç kızımız için. Öncelikle üniversiteli sevgili özellikle liseli genç kızlar arasında çok karizmatik bir durum olarak değerlendirilir. Eğer okulda isen şık ve en bakımlı haliyle kendi canı istediğinde ya da değişiklik aradığında çat kapı ziyaretine gelip seni şaşırtabilir üniversiteli sevgilin. Çalışıyorsa kendi parasıyla yoksa bu değirmenin suyunun nereden geldiği umurunda bile olmadan harcadığı aile parasıyla seninle gezer, tozar, yer, içer, giyinir, kuşanır bu da senin de ortamın değiştiği için çok hoş ve özel hissettirir kendini. Ama ayrı şehirlerdeyseniz o okulda sen evinde isen ya da sen de okulda isen kuruntularla beynini doldurup günlerini zehir etmen olağandır. Orada da bir hayatı var mıdır? Nasıl yaşar, davranır? Neden aramadı sormadı? diye düşünüp dururken buluverirsin kendini. Senin kendi hayatın ve kaçırdığın fırsatlar önünden geçip giderken.

Sizlerin bu konudaki fikirleri nelerdir...

10 Cevaplar

+5 oy
Acemi (1.5k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Tabiki de çalışan bir erkek ama bunu üniversiteyi bitiren bir insan olarak söylüyorum daha 1.sınıftaki bir kızın aşkı eğlenceyi yaşaması lazım diye düşünüyorum. Onun çalışan bir erkek istemesi parası için olurdu .ama evlenmeyi düşünen biri için tabiki çalışan ayakları üstünde duran bir adam istemesinden daha mantıklı birşey olamaz diye düşünüyorum 

+3 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

bence calıskan bir sevgili ister nedenini bilemem bilemiyorum ama cok sempatik gibi görünür kıza      bence yani ben böle düşünüyorum

+3 oy
tarafından cevaplandı

Sayın yönetmenim kızlar genellikle Üniversite mezunlarını severler daha bilgili oldukları icin kızlar universitelileri secerler ama oysaki bilemezler ki jcalısanlar daha iyi insan olduklarını kızların Çoğu para pesinde

+4 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı

Adam omzunda hic farketmez yani adam  olsun başka bisey istenmez hani soylenblcek en güzel durum bu adam olsun delikanlı olsun zaten ekmeğini tastan ciksrtirr :)

+3 oy
Acemi (13.3k puan) tarafından cevaplandı

Belli bir yaşa gelmiş biri için diyebilirim ki tabiyki de çalışan sevgili. 

Yani daha üniversiteyi bitirecek,  askerliğini yapacak, mesleğini eline alacak...

Bütün  bunlar zor süreçler.

+3 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Çalışan sevgiliden ziyade çalışan insan önemli. Ben kız olarak ailemden para almayıp kendi ayakları üzerinde dururken karşımda ki adamın lay lay lom olmasını tercih etmedim. Öyle birine denk geldiğimde bozarım da. Hayatta zenginlik önemli değil ama çalışmak ve elinden geleni yapmak önemli. Hadi bulduk öyle birini arada mesafe var diyelim gerek yok kasmaya olacaklar oluyor zaten. Aldatırsa bırakırsın sağlam karakterli olursa devam edersin.Hayatta o kadar önemsenmesi gereken konu varken acaba naptı aramadı gibi saçma konulara takmak benim için tam bir boş insan işi.

+2 oy
tarafından cevaplandı

Çalışan sevgili ister,çünkü onun için kar ve mutluluk olurama unuversiteli olursa kar edemez ve mutlu olamaz.ona kalmış.

+1 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı
Ben üniversitede okuyorsam, oda üniversite de olsun isterim. Tabi üniversiteden mezun olup mesleğini eline almış olabilir.
+1 oy
Acemi (16.9k puan) tarafından cevaplandı
Tabikide çalışan sevgili çünkü maddi durumu iyi olan bir sevgili isterler diye düşünüyorum
0 oy
tarafından cevaplandı
Aşk para olmadan ilerleyemiyor maaleaef ama çalışan sevgili ilişkisini sürdürebilir

İlgili sorular

+7 oy
14 cevap
2, Şubat, 2017 Aşk & Love kategorisinde Elif Acemi (27.8k puan) tarafından soruldu
+2 oy
4 cevap
29, Mart, 2017 Aşk & Love kategorisinde Bukeeeeeeeet Acemi (2.7k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...