+5 oy
Kariyer & Eğitim kategorisinde Acemi (1.5k puan) tarafından soruldu
Aslında her kadın güçlüdür ve başarılıdır. Güçsüz ya da başarısız kadın yoktur hayatta. Ama bazen öyle anlar gelir ki daha çok güçlü ve daha çok başarılı olmamız gerekir. Hayatı ve insanları yeni yeni tanımaya kendimizi ispat etmeye başladığımız yetişkinlik dönemimizde kendimizi nasıl şekillendirdiğimiz çok önemlidir. Çünkü yaptığımız ya da yapmadığımız, düşündüğümüz ya da düşünemediğimiz her şey ileride bizi etkileyecek. Bu noktada durup düşünmeliyiz. Hayattan ne istiyorum, hayattan ne bekliyorum, genç kızlığımız nasıl geçirip ileride nasıl bir kadın olmak istiyorum?

İşte tam bu noktada güçlü ve başarılı bir kadın nasıl olunur? Size biraz ip ucu verelim. Hayatta ne olursa olsun, ne ile karşılaşırsanız karşılaşın güveniniz yerinde olsun. Birileriyle konuşurken, düşüncelerinizi söylerken, birisiyle tanıştığınızda kendinize güvenin. Hiç bir şeyin ya da hiç kimsenin moralinizi bozmasına müsaade etmeyin. Hevesiniz asla kırılmasın. Siz genç bir bayansınız, hakkınızı ararken bunu asla unutmayın. Hiçbir şey için çirkinleşmeye gerek yok. Kendinize has bir duruşunuz olsun, değerlerinize sahip çıkın. Saygısız davranışlara maruz kalsanız da, görmezden gelirseniz de hoşgörünüzü kaybetmeyin. Elbette erkek arkadaşlarınız olacak, onları seveceksiniz, hatta bazılarını daha çok seveceksiniz. Ama şunu asla unutmayın. Hiç kimse için kendinizden, isteklerinizden, düşüncelerinizden ve yapmak istediklerinizden asla vazgeçmeyin. Kendinizi önemseyin, ama burnunuz da havada olmasın. Yoksa çok hata yaparsınız. Kadın dünyasını öğrenmeye, anlamaya ve dinlemeye çalışın. Araştırın ve soruşturun, çekinmeyin. Kadınlar dünyayı nasıl değiştiriyor, dünyaya ne katıyorlar örnek almaya çalışın.

Başarıyı siz kendi iç gücünüz ile ortaya çıkartabilirsiniz. Başkaları sizden ne bekler ya da sizi nasıl yönlendiriyor o kadar da önemli değildir sizin için. Bir şey yaparken ya da bir şeylere başlarken ihtiyacınız ya da çıkarınız olduğundan değil kendiniz istediğiniz için yapın. Hayat zor diye düşünüp durmaktansa pratik olun, üretken olun. Yapmacık davranmaya çalışmayın. Üzgün iseniz üzgün, mutluysanız mutlusunuzdur. Kendinizi severek yaşayın. İlk başarısızlıklarınız da arkanızı dönüp gitmeyin. Sabırlı, istekli, ısrarcı ve kararlı olun. Hayali engeller ile bahanelere sığınmayın. Önünüzde uzun bir yol var. Ve siz ihtiyacınız olabilecek tüm kaynakları hazırlarsanız hayatta başarılı da olursunuz yeterli güce de sahip olursunuz.

6 Cevaplar

+2 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

her erkegin arkasında basarılı bir kadın vardır sözü bosuna denmemiş ben en basarılı kadın annelerimizdir cunku hayatta annelerimizin bütün yükü kendi omuzlarına alıyorlar evi idare ediyorlar kocayı idare ediyorlar cocuklara bakıyorlar

+2 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Başarılı bir kadın olmak çok zor iştir ülkemizde özellikle  ve başarılı bir kadın her erkeğin  hayalidir  .kariyer yapmak zordur bir kadın için eğer evlenecekse özellikle  hem aile hem iş aynı anda yürüyorsa  başarılıdır  o kadın. 

+2 oy
tarafından cevaplandı

Merhaba kadın guclu olmasi gerek, tüm zorlukları engelleri asacak.bir kadın olması gerekir en onemliside dua etmesidir

+2 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

başırılı bir kadın olmak için azim ve karalılıkla calışamk gerekir diye düşünüyorum.................

0 oy
Acemi (19.7k puan) tarafından cevaplandı
Bencede kadın zaten başarılıdır ama bazen tembellik edip kendimizi yipratiyoruz bu yüzden daha çok aktivite yapmak lazım
+2 oy
Acemi (8.3k puan) tarafından cevaplandı
Başarı için öncelikle bir amaç belirlemeliyiz . Hangi anlamda başarı elde etmek istediğimizi bilmeliyiz. Sonra bunun için gerekli olan bilgiler edinmeliyiz . Hırslı ve soğuk kanlı olmalıyız.

İlgili sorular

+3 oy
8 cevap
16, Mart, 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde İkram Acemi (19.7k puan) tarafından soruldu
+3 oy
6 cevap
12, Şubat, 2017 Erkekçe kategorisinde Esmaaa0 Uzman (232k puan) tarafından soruldu
+3 oy
6 cevap
3, Şubat, 2017 Kariyer & Eğitim kategorisinde Türkgüzeli Acemi (10.1k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...