+8 oy
Kişisel Gelişim kategorisinde Acemi (1.5k puan) tarafından soruldu
Geçenlerde sokakta yürürken bir amca gördüm ve kır pas içindeydi belki de kalacak bir evi bile yoktu .Adam doğru düzgün konuşamıyor yürüyemiyordu bile ve insanların o kadar duyarsız olduğunu gördüm ki içim sızladı kimsenin umurunda değildi herkes adamın yanından geçiyor kimse yardım etmiyordu.Bence bu kadar vicdansız merhametsiz olmamalıyız duyarlı olmalıyız. Bir gün bizde böyle bir duruma düşebiliriz.Lütfen böyle insanları gördüğümüz zaman yardımcı olalım. 

15 Cevaplar

+6 oy
tarafından cevaplandı

Ona yardım ederdim arabam var ise evine kadar veya gideceği yere kadar ona yardım eder onu evine alıp giderdim yardımcı olurdum öyle insanları ben yanlız bırakamam allah yukarda oda bi allahın kulu bizde zamanla onun gibi olacağız.

+5 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

bn hiç düşünmeden alır evime götürürdüm bir sıcak çorba yapardım ekmek verrdim onununla yasardım sokaga tekrar salmazdım 

+6 oy
Acemi (23.7k puan) tarafından cevaplandı

Çok güzel bir noktaya değinmişsin. Bunun İçin sokaklarda evsiz vs muhtaç olan insanlar gördüğümüz de polise veya bunun İçin belirlenmiş numaraları aramamız gerekiyor herkes bilinçli olursa bu konuda güzel olur 

+4 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Sokaklarda onlarca insan evsiz ve fakir böyle bir insan gördüğümde yapabilecegim bir şey varsa yaparım eğer açsa yemek alırım  ya da bir şey satıyorsa  satın alırım. 

+6 oy
Acemi (639 puan) tarafından cevaplandı

Onu o hale sokanlara ilk söverim hemde baya güzel söverim . ondan sonra ona elimden ne geliosa kendim öğrenci olsam dahi ne yapılması lazımsa yaparım bu hayatta insanlıgımız daha kaybetmedik şükürler olsun . 

+4 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı

Tabikide yardim ederim o an arkadaşlar ben genelde dikkat ederim eşyalarını siyah almaya kışlık montlarimi felan dışarı ciktmgmda öyle birini gördüğüm zaman montumu veya kas kolumu verdiğim zaman renginden bile cekinmesin yani  :) buna dikkat edelim arkadaşlar duyarlı olalım lütfen :) 

+3 oy
Acemi (24.2k puan) tarafından cevaplandı

Aç sa karnını doyurmak için çözüm sunardım götürüp karnını duyururum o an için üzerimde para varsa sırtında yada ayağında giyecek şeyleri yoksa alır onunla ilgilenen bir yakınının olup olmadığını sorar yatacak yeri yoksa bir çözüm bulmaya çalışırım sonuçta düşmez kalkmaz bir Allah.. Yarın bizim ne olacağımızın garantisi varmı 

+2 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Böyle döndüğünü düşünen kadınlar yanılıyor bence. Erkeklerin lehine dönüyor gibi görünen şey, gerçekte "gücün" ahlakı, "gücün" düzenidir. Bu düzenin içinde, erkekler de mağdur. Güç karşısında erkek de zayıftır. Bu çaresizlik kendi aralarındaki rekabet nedeniyle bir çaresizlik değildir sadece, güçlü olma ihtiyacı içine hapsolmuşlukla ilgili bir çaresizliktir. Kadın erkek arasında güçlü olanın erkek olması ve bu nedenle dünyanın onun isteklerine göre döndüğünü düşünmek, erkeğin güçlü olmaya mahkum bir varlık olarak içine düştüğü durumu görememek demektir. 

+1 oy
Acemi (23.6k puan) tarafından cevaplandı

Brn öyle birini görsem konuşurum derdini anlatabilrse yardım ederim. Anlatamazsa polis çsğırır ve onlara gereken bilgiyi verir  yardım etmelerini isterdim. 

+1 oy
Acemi (37.9k puan) tarafından cevaplandı

Vala amcayı falan tanimam topuklarim arkama bile bakmam normalde hizli kosamamam ama oyle bisey olursa bi şahinle bile kapisirim belki :D:D:D

+1 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

o amacaya yardım ederim yani madi manevi elimdeen gelen ne varsa yaparım ihtiyacaaron afalan gideririm.

+1 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

aklıma sey geldı bır gun markete gıtmıstım marketın önunde yaşlı bır amca düştü kafasınıda dısardakı dolaplara carptı neyse kaldırdım oturttum dedım amca neışın var burada tabı cevap yok su getıreyım sana dedım allah rızası ıcın gazoz al bana demıştı ıcımde bır parca kopmuştu hala unutamam o günü..

0 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Ben okuldayken camiye namaz kılmaya gittiğimde suriyeli dilencilere yardım ederdim artıkvkimseye güvenmiyorum

0 oy
tarafından cevaplandı
Sokakta yürüdüğümde benden daha sefil birini görürsem yoluma devam ederim kimseye yardım etmem
0 oy
Bilge (53.1k puan) tarafından cevaplandı
O anki duruma bagli bu tur numara yapan insan cok var ama tabikide duyarsz kalmazdm yardimci olurdum

İlgili sorular

+3 oy
6 cevap
4, Şubat, 2017 Eğlence kategorisinde hazalsultan Acemi (24.2k puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap
20, Nisan, 2017 Arkadaşlık kategorisinde byfree99 Acemi (26.3k puan) tarafından soruldu
+4 oy
11 cevap
1, Şubat, 2017 Aşk & Love kategorisinde Sertaç Acemi (6.6k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...