+3 oy
Eğlence kategorisinde Acemi (4.9k puan) tarafından soruldu

gündem bu kadar karışıkken siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? şeriat sizce gelmeli mi? bu konular Türkiyede saprılıyor mu ? insanları korkutuyorlar mı düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.

11 Cevaplar

+3 oy
tarafından cevaplandı

gelmesine gerek yok zaten yeterince din hakkında bilgiler verilmektedir. İnsanlarımızın %lik oranlarda dine inanmadıkları belirlidir. bu yüzden allaha inanc olunması gerekir bu yüzden cami hocaları her zaman bu zorunlu uygulamanın gelmesi hakkında gerekli bilgiyi vermiştir. ama ki bi yandan da gereklidir. 

+3 oy
Acemi (23.7k puan) tarafından cevaplandı

Çok şükür müslümanız ama kimseye de zorla bi din dayatılması bana saçma geliyor . Sonuçta bu dünyada baki değiliz herkes kendi yaptığından sorumlu olacak öbür tarafta o yüzden herkesin kendi dinini yaşaması daha mantıklı sonuçta Allah bize akıl ve mantık vermiş kendi fikirlerimizi verebilmek için kimseye veya topluma zorla birşey dayatılmaz

+4 oy
Acemi (1.5k puan) tarafından cevaplandı

Kesinlikle gelmelı. Müslüman ülke diyoruz Müslümanlıga göre yaşamıyoruz. Bir Müslüman insanin yapmaması gereken herşeyi yapıyoruz. Bunu tabiki kişiye özel söylemiyorum genel durum böyle. Eğer ki Müslümanım diyorsan o zaman müslüman gibi de yaşayacaksın. Bunun tartışmaya açık bir yanı yok.diyorsanız ki bu ülkede herkes müslüman değil inançlarını özgürce yaşayabilir o zaman gitsin kendine uygun bir ülkede yaşasın.  Şeriatı istemeyenler tabi rahatça alkol alamayacak kız arkadaşıyla sokakarda istediğini yapamayacak barlarda sabahlara kadar sürtemiyecek tabiki istemez. Müslüman olan bir insan şeriata karşı cikmamalii

+2 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

şeriat dini yönden gelmesini 

istemiyoruz elhamdülillah müslümanız

yani şeriat bilmiyorum ama kötü bişi gelmesin 

+2 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Yani tabi ki saçmalamayın  diyecem  böyle bir şey olsa ki zaten şu an yarı şeriatla  bir yönetim var pek bir şey değişmeyecek ama böyle bir şey olamaz.

+2 oy
Acemi (2.6k puan) tarafından cevaplandı

Gelmeli elbette. Bir Müslüman şeriatı istemiyorsa ya şeriatı bilmiyor ya da hiç kuran okumuyor. Eğer bunu bile bile inkar ediyorlarsa imanlarini sorgulasinlar...

+2 oy
Acemi (16.3k puan) tarafından cevaplandı

Dinde bile zorlama yoktur ama bazı kuralları gelmeli mesela idam kesinlikle gelmesi gereklidir 

+2 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı

Bana göre Dinde zorlama yoktur. insan hangi dine mensup olursa olsun Öncelikle insan olması benim Penceremden ne önemlidir. Insanları ırk din dil  ayrımına bakmadan sevmek ve saymak yaşam felsefemin gereğidir. Bu şekilde inanıyorum. İnsanların duygu ve düşüncelerine saygı duymak gerekir. İnsanlığa iyi ve yararlı olmak ve bir şeyler üretmek bilim ve teknolojide daha derin araştırmalar yapmak gibi konulara odaklanılması gerektiğine inanıyorum.

+1 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı
Hayır gelmemeli. Şeriat zamanında yararlı olmuştur ama şimdi gelmesi çok saçma. Yani şuan ki hukuk sistemimiz doğru dürüst işlense şuan bu konuyu  tartışıyor olmazdık zaten.
+1 oy
Acemi (2.3k puan) tarafından cevaplandı
şeriat kesinlikle gelmemeli şeriatla yönetilen ülkelere baktığımızda çok mutlu olduklarına düşünmüyorum.
0 oy
Uzman (165k puan) tarafından cevaplandı
Tabi ki şeriat gelmemeli. Neden Demokrasinin En güzel yönetim biçimi olan Cumhuriyeti terk edip de şeriatı getirelim ki.. Zamanın kurallarına uyulmalı bence.

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap
17, Nisan, 2017 Gündem kategorisinde Esmaaa0 Uzman (232k puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap
4, Nisan, 2017 Gündem kategorisinde Muhammed Celik Acemi (1.9k puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap
10, Mart, 2017 Eğlence kategorisinde zero Acemi (2.3k puan) tarafından soruldu

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...