+26 oy
Kızlara Özel kategorisinde Acemi (954 puan) tarafından soruldu
Üniversiteden daha yeni mezun oldum ve üç yıldır süren bir birlikteliğim var. Erkek arkadaşım evlenmek istiyor ama ben erken olduğunu düşünüyorum ve hemen evlenmek istemiyorum. Onu çok seviyorum aslında ama bence evlenmek için acele etmeye gerek yok diye düşünüyorum. Sevgilim ise tam tersi ‘’beklemeye gerek yok’’ diyor. Kendince bir sürü plan yapmış, tarih belirlemiş, bana gelinlik bile beğenmiş. İnanın çok kararsız ve şaşkınım. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Evet ben de evlenmek istiyorum ve gerçekten de çok iyi birisi. Ama niye acele edelim ki dimi? Ben bir işe gireyim, biraz çalışıp mezun olmanın tadını çıkarayım istiyorum. Yanlış mı düşünüyorum bilemedim. Kızlar, bana bir akıl verin ya lütfen sizden yorum istiyorum.

48 Cevaplar

+14 oy
Acemi (510 puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Bana kalırsa erkek arkadaşınızın evlenmek istemesi normal, sizin de istememeniz. Neticede üniversiteyi binbir emek verip bitirmişsiniz ve para kazanıp biraz daha tadını çıkarmayı planlıyorsunuz. Bir kadının sevdiği bir insanla birlikte olması tabiiki çok güzel ama evlenmek aynı zamanda bir evin geçiminden, çekip çevrilmesinden sorumlu olacaksınız demek. (Neyseki üniversitenin henüz başındayım surprise) Annem bana her zaman çocuk istediğin zaman evlen acele etme der.

Konu çok hassas olduğu için acele etmeyin bence. Sonrasında pişman olmak daha korkutucu indecisionErkek arkadaşınız da belliki size değer veriyor. Kararınızı neden aceleye getirmek istemediğinizi güzelce anlatırsanız anlayışla karşılayacaktır diye düşünüyorum.

+18 oy
Acemi (721 puan) tarafından cevaplandı
Çok hassas bir durum. Bence onun da sizin de haklı sebepleriniz var bu konuda. Mantıken 3 yıllık bir beraberlik artık oturmuş bir beraberliktir. Doğal olarak erkek arkadaşınız kendi yaşamında evliliğe hazırsa bunu isteme hakkına sahiptir. Ama bir söz var hani erkekler ne ister? Kadınlar ne ister? Biz kadınlar aşkı ilgiyi severiz ama şu kariyer için ertelemeler bile yaparız...
+13 oy
tarafından cevaplandı
Maddi imkanız yeterliyse ve hayatınızı güzel bir şekilde sürdürecek paranız varsa hayattaki çoğu şeyi yaşayabilirsiniz. Günümüzde her şey maddiyata bağlı herkesin bildiği gibi .
+13 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Bence erkek arkadaşınız sizi çok seviyor ve kaybetmek istemiyor. Öncelikle bu yönden bakın derim önce. Bu zamanda 3 yıl birlikte olup da şimdi size evlenelim diyen bir erkek evlilik sorumluluğunu da almaya hazır bir erkektir. Kendine güvenmese bunu yapmaz. Siz evlenelim deseniz o karşı çıkardı. Dur daha bir toparlanalım önce diye. Bence sizin biraz kafanız karışık.
+11 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
Eğer onu gerçekten seviyorsanız ve onun da sevgisine güveniyorsanız karşılıklı oturup iyice bir konuşun. Ona bu evliliği şu anda neden istemediğinizi anlatın. O da neden istediğini size anlatsın. Orta yol mutlaka bulunacaktır. Birlikte geçen 3 yılınız var artık birbirinizi iyice tanıyor olmanız lazım. Sevginin yanında her zaman mantık da önemlidir.  Evlilik de ciddi bir iştir. Kesinlikle oturup güzelce orta yolu bulun.
+12 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı
30dan önce evlenme. Bekarlık sultanlık. Kafanı dinle :))
+10 oy
tarafından cevaplandı
Etrafimdaki herkez 19 20 yaslarinda evlendiler ve 21 benle yasi olan arkadaslrmda evlenmek istiyor ama ben istemiyorum henuz erken 24 25 yaslarmda evlenmeyi dusunuyorum erken evlenipte napcaklar hic bilmiyorum sonucta dusuncelerim degisiyo ve erkek arkadasim 29 yasinda 2 sene sonra evlenlm diyo simdiden ev esyalarni alalim borc.yapalm taksitle.oderiz diyo offf surekli borc yapan birisi kendisi annemde hic sevmiyo onu bana israr ediyo erkekn evlenelim diye ben.istemiyorum dedigimde cok sacma dusunuyosun diyo gercekten sacma dusunen benmiyim? Guzel bir isim olsun ondan sonra.evlenym henuz ben bsy yasamadim oyle disari cikan gezen biriside degilim azcik ozgurlugumu yasamak istyrm ise yeni basladim maas alnca.istedgmi gdp aliyrm rahatm ama o evlilik sorumlulugu altina girmek istemiyorum henuz  o yasi geregi hakli ama sirf onun hayati icin kendi hayatimdan vazgecemem
+11 oy
Acemi (814 puan) tarafından cevaplandı
aslında doğru bir karar vermişsin. Ama bunu ona kırıcı olmayan bir dille anlatman çok önemli. 3 yıllık bir birlikteliğiniz varsa yanlış anlaşılmalarla bitmesi çok yazık olur. Mantıklı bir dille ona ne istediğini ve neden istediğini anlatman en doğrusu bence.
+10 oy
Acemi (4.4k puan) tarafından cevaplandı

Maddi imkanız yeterliyse ve hayatınızı güzel bir şekilde sürdürecek paranız varsa hayattaki çoğu şeyi yaşayabilirsiniz. Günümüzde herşey maddiyata bağlı

+9 oy
Acemi (10.5k puan) tarafından cevaplandı

24-25 olmalısın erken evlenme zaten.

Ayrıca erkeklerin 30lu yaşlarda evlenmek istemesinin başlıca sebebi.
Maddi koşullar ön plandadır. Eğitim askerlik derken 25 lere dayanıyor yaş. Sonra ev, düğün, araba, eşya vb. masraflar derken epey para toplaması lazım.
Zenginlerde ise durum farklı kariyeri ön planda tuttuklarından dolayı hemen evlenmezler.

Genç yaşta evlenirsen hata yaparsın en büyük hatan ise maddi sıkıntılar çekmen olur. Önce bir para toplayın öyle borçla falan almayın. 1 elin nesi var 2 elin sesi var. 2 niz birlikte alırsınız borçsuz bir şekilde.

+7 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Bence ya erken evleneceksin  ya da hiç evlenmeyeceksin  çünkü erken evlenirsen  düşünsene çocuğunla  kardeş arkadaş gibi olacaksın ama geç evlenince deden nenen gibi olacak

+8 oy
Acemi (2.8k puan) tarafından cevaplandı

Valla aynı durum bende var bende beklemek istiyorum ama sevgilim hemen olsun diyo birazcık olsun boşluğun tadını çıkarsak keşke ama konu sevdiğimiz insanla birlikte olmaksa daha güzel olabilir

+7 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

bence hemen evlemek istemek yasa göre sorgulanmalıdır yas 14 ve bu bi kızsa bence evlenmek yerine okumalı meslegini eline alıp öyle evlenmeli 

+8 oy
Acemi (23.7k puan) tarafından cevaplandı

Bence uzun süredir birlikteymişsin evlenebilirsin yani üniversite de bitmiş önünde bir engelin Yok . Seviyorsan bir an önce düzeninizi hayatınızı kurun derim Canım yine de son karar senin tabiki ama benim görüşüm bu :)

+7 oy
tarafından cevaplandı

Hemen evlenmek tabiki yanlış bişey sonucda bu oyuncak işi değil önünde birsürü engel varken hemen kalk evlen ?  herşeyin hazırsa tabiki evlenebilirsin ama yaşın kücük olmamak şartıyla tam evlenme cağına gelmişsen evlenirsin tabikide kücük cocukları evlendiriyolar karşıyım buna ben 

+6 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Kesinlikle yanlış düşünmüyorsun. Önce kendi başına yapabileceklerinin zevkini yaşa nasıl olsa o kadar birbirinizi seviyorsanız evlenirsiniz . Nikah dairesi kaçmıyor sonuçta. Erkenden evlenip keşke bekleseydim diyenlerin sayısı az değil.

+6 oy
Acemi (3k puan) tarafından cevaplandı

hemen evlenmek yanlış.hemen evlenmek yanlış.hemen evlenmek yanlış.hemen evlenmek yanlış.hemen evlenmek yanlış.

+6 oy
Acemi (740 puan) tarafından cevaplandı

hemen evlenmek çok yanlış bir şey.hemen evlenmek çok yanlış bir şey.hemen evlenmek çok yanlış bir şey.

+6 oy
Acemi (15.8k puan) tarafından cevaplandı

bence    ısı fazla uzatmamalısınız yanı  evlılıge olumlu bakmalısınız  eyer gercekden erkek arkadasınıza guvenıyorsanız o sekılde bı tavsıye verebılırm erkek evlenmek ısdıyorsa hazırdır ve sızın butum sorumlulugunuzu ustlenecek durumdadır karsınızdakı kısıde sızde bunu göruyorsanız hayırlı olsun :)

+6 oy
Acemi (13.3k puan) tarafından cevaplandı

Az bi süre değil ama yine de keşke dememek için erteleyebilirsiniz. Bu sizin hayatınız ama karşınızdaki kişiyi de düşünmelisiniz. Ona onu sevdiğinizi ama yapmak istedikletinizi de uygun bir dille anlatın.

+6 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

bazen ınsanlar basına kötü yada bunalıma gırdıklerı zaman kurtulusu evlılıkte görüyorlar yada aıle hayatı yaşamayan ınsanlar kendılerı aıle kurmak ıstıyorlar buda normal bence

+6 oy
Acemi (3.1k puan) tarafından cevaplandı

Bence kişinin ruh haline bağlı , çünkü evlenmek istediği sebebe bağlı bence siz de evlenin 

+7 oy
Acemi (8.2k puan) tarafından cevaplandı

Acele etmek bence her zaman yanlış kararlara yol açar. Karşımızdaki insanı iyice tanımak ve acele etmeden her anı zamanında yaşamak en iyisi.

+7 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı
Evlilik konusunda acele edilmemesi taraftarıyım ince heaaplar yapmak lazım. Evlilik kutsal bir müessedir. Dikkatli olmak lazım. Aşk mı yoksa beğeni duygusu mu bilmek lazım.
+6 oy
Acemi (16.3k puan) tarafından cevaplandı

Bence doğru çünkü her ne kadar bekar kalırsak işlediğimiz günah o kadar artacak diye düşünüyorum...

+4 oy
Acemi (9.9k puan) tarafından cevaplandı
Hemen evlenmek yanlış yani ne acelesi var ki herkes saten kaderine kim yazılmışsa elbet bir gün çıkar evlenirsin erken yaşta evlenmeyi KESİNLİKLE doğru bulmuyorum 
+4 oy
tarafından cevaplandı

Uc yıl olmuş ve sevgilin gerçekten ciddi ve artik bi adım atmak istiyo oda kendince haklı da bence nişan yapın bi müddet nişanlı durun sende çalış sonrada evlenin :))

+3 oy
Acemi (39.5k puan) tarafından cevaplandı

şu yoğun okul hayatımı bırakıp hemen evlenmek istemek gayet normal bence :)

+2 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı

Evlilik öyle bir anda alınacak bir karar değil. Bence de aceleye gerek yok. Evlilik, iki insanın birbirini çok iyi tanıdıktan sonra gerçekleşmeli.

+2 oy
Acemi (5.8k puan) tarafından cevaplandı
Zamana bırakmanı tavsiye ederim çünkü karşındaki kişiyi daha iyi taniman için eline fırsat geciyor şöyle düşün evlendikten sonra kötü bı yaşam oldu ayrıldınız o zaman beni anlarsınız
+2 oy
Acemi (3.2k puan) tarafından cevaplandı
askiniza ve beraberliginize bagli eger evlilige kendinizi uygun goruyosaniz maddi durum da iyise evlen evlilik yuva kurmak cok guzel bisey
+2 oy
Acemi (32.2k puan) tarafından cevaplandı
Evet bence yanlış gencsin sonuçta en deli çağların mantikli dusunemiyosun bir hevesle gidip eveleniyisun
+2 oy
Acemi (13.8k puan) tarafından cevaplandı
Çok zor bir karar bence biraz otur düşin böyle önemli bişey yangından kaçar gibi olmaz kolay gelsin
+1 oy
Acemi (16.9k puan) tarafından cevaplandı
Bence yanlış evlilik demek sorumluluk demek yani bence biraz hayatını yaşamalı insan sonra evlenmeli
+1 oy
Acemi (43.3k puan) tarafından cevaplandı
Bence erken evlenmek yanlış bir durumdur en azından biraz zaman hayatını yaşamak lazım
0 oy
Acemi (8k puan) tarafından cevaplandı
Erkek arkadaşının evlenmek istemesi doğal. O kadar beraberlik var sonuçta. Ancak henüz erken olduğunu düşünüyorum. Aşk güzel bir şey, sevdiğinle ömür boyu yan yana olma fikri de. Ancak ülkemizde kızların bazı imkanları çok kısıtlı. Çalışıp, kendi paranı kazanmalı ya da en azından bu deneyimi mutlaka yaşamalısın.  Ve bence 3 yıl, bir insanı tanımak için az. Çok uzun süreli beraber olupta evlenince birbirini tanıyamayan insanlar var. Aceleye getirmeyi, daha çok zaman olacak bunun için.
0 oy
Acemi (5.5k puan) tarafından cevaplandı
3 yıl sürwn bir birliktelik ve aynı zamandada sevgilinize göre hazır demekki herşey istemesi doğal bence ama üniversteyi yeni bitirdim çalışıp mezun olmanın tadını çıkarayım diyorsunuz yani eğlenmek istiyosunuz bu eşiniz varkende olamayacak birşey değil evlilik eğlencenin bitmesi değil sonuçta bence ama tabi doğru karar sizindir bunlar fikir
0 oy
tarafından cevaplandı
benimde 2 yıllık bir ilişkim var ve aşırı seviyorum hatta aşığım diyebilirim onunla evlenmeyi çok sitiyorum oda aynı şekilde ama biz kendimize bu konu hakkında baskı yapmıyoruz ikimzde sağlıkçıyız ve güzel maaşlarımız var evlensek çok rahat geçiniriz ama belli bi sınır var bence onu güzel kullanmamız gerekli acelemiz yok hayırlısıysa olur zatenn sende sabret tatlım en güzeliini yapıyorsun bencede :)
0 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
Normalde hemen evlenmek doğru değil ama sen okul hayatını bitirmissin ve üç yıldır onu yeterince tanimissindir diye düşünüyorum hayallerini kirma eğer seviyorsan kaybetme
0 oy
Acemi (1.4k puan) tarafından cevaplandı
vallaa aşk çok değişik bir duygu onu  kaybetmekten korkutuyor adamı onun için hemen eliinizi çabuk tutmak istiyorsunuz yanın bu iyi kötü ayırt edilemez birşey
0 oy
Acemi (1.9k puan) tarafından cevaplandı
tabikide yanlış değil herkes  bir yuva kurmak ister fakat temkinli yaklaşmakta fayda var zira sonu  hüsranla bitebilir
0 oy
Bilge (53.1k puan) tarafından cevaplandı
Tseviyosan evlen sonra sen istersin sevgilin istemez yada sen istemiyosun diye sevgilin ayrilmak isterse daha kotu olun seviyosan nişan yap nişanli durursun
0 oy
Bilge (87.8k puan) tarafından cevaplandı
Birlikteliginiz 3 yıl olduysa bence adi konulmalı tabi siz erken olduğunu düşünüyorsanız erkek arkadaşınızdan bunun için zaman istemelisiniz
0 oy
Acemi (26.3k puan) tarafından cevaplandı
Yasi uygun olan insanlar var onlar icin zaman bellidir..ama çocuk yasta evlenmek isteyen bir kız onunki bir hevestir sadece..
0 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
Değil bence çünkü herkesin hayalidir evlenmek o yüzden erken evlenmek isteyenler olabilirler.
0 oy
Acemi (30.4k puan) tarafından cevaplandı
3 yıllık ilişkide herşey yolunda görünüyorsa tabiki evlilikle sonuçlanabilir. Fakat siz üniversiteden yeni mezun olmuşsunuz biraz bunun tadını çıkarmak isteyebilirsiniz. Çalışmak isteyebilirsiniz. Karşı tarafta herşey tamam ama sizde henüz öyle değil. Bunu anlayışla karşılaması gerekiyor. Talebinizi net bir şekilde ifade ederseniz eminim ki o da sizi anlayacaktır.
0 oy
Uzman (105k puan) tarafından cevaplandı
elbette yanlıştır. çünkü iyice tanımak gerekir. hazırlanmak gerekir. iş hayatına atılmak elde ihtiyaçların karşılanacağı kadar ücret bulundurmak gerekir. ama iyice tanımak zordur. çünkü bazı insanlar göründükleri gibi olmuyor.
0 oy
Acemi (22.6k puan) tarafından cevaplandı
Bence bir erkek evlenelim diyorsa onu kaçırma. Erkekler erken evlenmek istemezler genelde elinde fırsatı değerlendir.

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap
2, Mayıs, 2017 Aşk & Love kategorisinde AhmetGöLge Acemi (1.1k puan) tarafından soruldu
+63 oy
165 cevap
+2 oy
5 cevap
12, Nisan, 2017 Aşk & Love kategorisinde Kaptan10 Acemi (439 puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.4k kullanıcı

...