+7 oy
Kızlara Özel kategorisinde Acemi (954 puan) tarafından soruldu
Küçüklüğümden beri çocukları çok sevdiğim için, hep anaokulu öğretmeni olmak istemişimdir. Üniversite sınavlarını kazandığımda, bütün tercihlerimi bu yönde yaptım.

Evet artık, anaokulu öğretmenliği okuyordum ve çok mutluydum. Taa ki mezun olup iş bulamadığımda evde oturup yeğenime bakana kadar. Yanlış anlaşılmasın onu çok seviyorum ama ben bunca sene evde yeğenime bakmak için okumadım. Bunu da, bizimkilere bir türlü söyleyemiyorum.

Acaba tekrar mı sınava girsem diye düşünüyorum yoksa belki mesleğim ile ilgili bir iş bulurum diyerek beklesem mi? Bilemedim. Çok kararsız, mutsuz ve umutsuzum. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Bana bir fikir verebilirseniz çok sevinirim. Eminim aynı meslek olmasa da benim durumumda olan çok kişi vardır. Yorumlarınızı bekliyorum.

12 Cevaplar

+6 oy
Acemi (721 puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap
Çocukları sevmek çok güzel bir şey de maalesef çocuk sevgisinden dolayı anaokulu öğretmenliği okumak ve sonrasında iş bulmama hayal kırıklığı yaşamak kötü birşey, İş bulamamak toplumsal bir sorun. Her sektör için de geçerli. Bunun için hayal kırıklığı ve umutsuzluk yaşamayın bence. Yeğeninize bakmayı da bir hayat tecrübesi olarak değerlendirin. Eninde sonunda mesleğinizle ilgili bir şans çıkar elbet.
+5 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
İşsiz kalmana çok üzüldüm ama çocukları sevdiğin için anaokul öğretmenliği okumana inan daha da çok üzüldüm. Ya çocuklar sevilmez mi? Tabii ki sevilir de bunun için anaokul öğretmenliği okumana gerek yoktu ki. Zaten kendi çocukların da olunca bol bol seveceksin. Mesleğinle ilgili en kısa zamanda bir iş bulmanı umarım. Ailene de bakma sakın onların işine geliyor şu an senin durumun pes etme.
+5 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
İşsizlik genel bir toplumsal sorun. Ben de çok severek ve isteyerek konservatuvar okudum ve ne yapıyorum biliyormusun ? Bir barda arkadaş gurubuyla birlikte haftada iki gece şarkı söylüyorum. Benim hayallerim bu değildi ama şu anda başka bir seçeneğim maalesef yok çünkü iş bulamadım.  Bir gün hayal ettiğim müzik okulunu açacağım elbette. Ve müzik bilgimle küçücük çocukları yetiştireceğim. Asla mesleğine küsme.
+5 oy
tarafından cevaplandı
Herkes tercihlerinin bedelini öder arkadaşlar. Basite kaçıp süper şeyler yapıcam diye düşünürseniz hayat sizi basitleştirir nerde rüzgar orda yaprak misali yaşarsınız
+4 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı
Çocuk bakmak zor iş bence başka mesleklere yönel :)
+4 oy
Acemi (830 puan) tarafından cevaplandı
Elbette ki yeğenine bakmak için bu bölümü okumadın ama yazık olmuş iş bulamaman. Bu kadar çok sevip isteyerek bir bölüm okuyarak sonra da iş bulamamak gerçekten üzücüi Ama bu her sektör için geçerli bir durum maalesef. Bence umutlu ol ve mücadele et eminim eninde sonunda istediğin mesleği yapacağın bir fırsat olacaktır.
+4 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı
Aynı durumu ben de yaşadım  ödevler falan benden sorulurdu  kendi odevlerimden  çok kuzenlerim  ödevlerine  odaklanmaya  başlamıştım  bi ara ama güzel günlerdi :)
+3 oy
tarafından cevaplandı

Çocukları sevmek çok güzel bir şey de maalesef çocuk sevgisinden dolayı anaokulu öğretmenliği okumak ve sonrasında iş bulmama hayal kırıklığı yaşamak kötü birşey, İş bulamamak toplusdfmsal bir sorunsf

+3 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

çocukları sevmek onları egitmek şefkat göstermek çok güzel bir duygudur 

tercihlerimizde bazen yanlış adımlar atabiliyoruz ama ben yanlış adım attıgını düşünmüyorum her seyde bir nasip kısmet vardır anaokulu ögretmenliği okuman çok guzel birşey covukları seviyorsun onlarla içiçesin 

+2 oy
tarafından cevaplandı

Buraya kadar başarı elde etmişsiniz henüz gec değil bilgili olduğunuzun kanaatindeyim tekrar sınava girip şansınızı denemenizi tavsiye ederim cünkü yeğenin için bir kez olsa sınava girmen lazım meslek sahibi olmak cok güzel bişey allah banada nasip eyler inş 

+1 oy
Acemi (39.5k puan) tarafından cevaplandı

evde çocuk bakmak istemiyorsan yeğenin olarak düşünme , bence sınavlara gir özelde de çalışma imkanın var değerlendirebilirsin. okuduğun emek harcadığın işi yap derim 

0 oy
tarafından cevaplandı
Aslında öğretmenlik kutsal meslek derler ama herkesin zevkleri farklıdır öğretmenlik zor iştir

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...