+11 oy
Kızlara Özel kategorisinde Acemi (954 puan) tarafından soruldu
Bu sene her yerde kürk var. Kabanlarda, çantalarda, hırkalarda hatta ayakkabılarda bile kürk var. Bence biraz abarttılar sanki. Sizce de öyle değil mi? Ben pek sevemedim ama, bazı kıyafetlerde ölçülü kullanıldığında güzel duruyor aslında.

Bir şey moda olduğu zaman, her yerde kullanılabilirmiş gibi geliyor. Öyle değil işte. Herkesin üstünde kürklü bir şey mutlaka var. Yakışanda giyiyor, yakışmayan da giyiyor. Bence herkes her şeyi giymemeli çünkü bir giysi hiç kimsede aynı şekilde durmaz. En azından ben böyle düşünüyorum. Siz ne düşünürsünüz bu konuda bilemem. Öğrenmenin tek yolu, bana buradan yazacağınız yorumlar sayesinde olabilir.

 Beni bu konuda merakta bırakmayacağınızı umuyorum.

16 Cevaplar

+8 oy
Acemi (778 puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap
Kürk denince aklıma kürkleri için katledilen hayvanlar geldi. Zaten sırf bu yüzden bile kürkten uzak dururum. Gerçi elbette suni kükler var ve her tarafı bu kürklerle de doldurmuşlar ama ne olursa olsun sevmiyorum.  Şapkada kürk, kabanda kürk, terlikte kürk... nereye baksan kürk. Bi de nasıl moda bu sene her kafada kürk
+7 oy
Acemi (604 puan) tarafından cevaplandı
Modanın hepsi abartılı şekerim. Her yıl yeniden 3040 yıl öncesinin modasına yeni desenler ve renkler ekleyerek aynı çorbayı pişirip pişirip önümüze koyuyorlar. Ayrıca bu kürk modası nedir ya? Kürk demek boş yere hayvan katledilmesi demek. Bir kemer ya da ayakkabı için kaç timsah öldürülüyor ve doğanın ekolojik dengesine zarar veriliyor bilen var mı? Ya da kürk için öldürülen zavallı hayvanlara ne demeli. Büyük israf bence…
+7 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Gerçekten ben bu kürk olayında eskiden bu kadar bilinçli değildim de artık onlarca video  izledikten sonra inanın ki kahroldum. Doğadaki hayvanları kürkleri yüzünden yok ediyorlar. Ve insanlar bunu büyük bir zevkle orasında burasında kullanabiliyor. Sahtesine bile tahammül edemiyorum. İçim tuhaf oluyor. Aslında konu herkes giyiyor yakışan yakışmayanda ama işte benim direk kürk olayına bakışım bu. Moda kısmına giremiyorum bile.
+7 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
Her yerde var bu kürkler. Kaflarda, ayaklarda, hatta iç çamaşırı gördüm ben bir mağazada. Kürklü bir şeylerle fantazi çamaşır yapmışlar. İnanın ki yuh dedim. Eskiden yani yaban hayatta insanlar hayatta kalmak için hayvanların etini, kürkünü ve ne gerekliyse o ihtiyacı için kullanırdı. Zorunluluktu çünkü yaşamak için. Ama artık moda ve zevk uğruna para kazanmak için katliam yapıyorlar.
+6 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı
Kıyafet ve çantada değil de ayakkabı da kürk güzel duruyor bence
+5 oy
Acemi (814 puan) tarafından cevaplandı
Kürklü şeyleri kışın kullanmayı severim. Ama kesinlikle suni kürk olan kıyafetleri seçerim. Ben de sizler gibi karşıyım kürk hayvanlarının bu uğurda öldürülmesine. Ama moda yönünden veya görsel açıdan seviyorum kürklü kabanları veya ayakkabıları. Kışın mutlaka kullanırım aksesuar olarak.
+2 oy
Acemi (4.4k puan) tarafından cevaplandı

Kürk denince aklıma kürkleri için katledilen hayvanlar geldi. Zaten sırf bu yüzden bile kürkten uzak dururum. insanlar bunu büyük bir zevkle orasında burasında kullanabiliyor. Sahtesine bile tahammül edemiyorum. İçim tuhaf oluyor. Aslında konu herkes giyiyor yakışan yakışmayanda ama işte benim direk kürk olayına bakışım bu. Moda kısmına giremiyorum bile.:(

+2 oy
tarafından cevaplandı

Moda hayvanların canını almak için elinden geleni yapıyor. Tilki öldürüyorlar kürkünü alıp başkasına giydirmek için bu kadar acımasız bir zihniyet. O kürk o hayvana yakışır. Tilkiyi güzel yapan onu örten kürküdür.

+3 oy
tarafından cevaplandı

Bence bira değil nitekim geçenlerde koton bir açıklama yaparak kürklü modelleri toplandığını ve bir daha tekrarlanmayacağını söyledi düşünsenize biz giyelim diye masum insanların canı yanıyor bir çok ünlü markada gerçek hayvan kürkleri kullanıyor bence biz kullanmayarak boykot etmeliyiz yazık vahşete ortak oluyoruz 

+3 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

siz kadınların hayatı abartılı gösterişli şeylerle geciyor 

çantada aksesuar ayakkabıda montta aksesuar

+3 oy
tarafından cevaplandı

artık günler ilerdikce hayvanlara daha cok kıyılmaya başlandı o yüzdende kürk yapımlarıda bi hayli arttı giydiğiniz kürklerin her biri bir hayvana aittir. o hayvanı öldürüp postuyla kürk yapıp insanlara satmalarını iyi bulmuyorum ben yazık günah hayvanlara 

+3 oy
Acemi (3k puan) tarafından cevaplandı

bencede abartılı moda insanın kendisine yakışanı giymesidir.bencede abartılı moda insanın kendisine yakışanı giymesidir.

+2 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Kendine yakıştıran ölçülü oranlarda giymeli bence. Biz moda olanı sonuna kadar her yerimizde kullanıyoruz ama yapmasak iyi olacak.

0 oy
Acemi (39.5k puan) tarafından cevaplandı

ben kürkü severim kullanırım da tabi ki yapay kürk, abartan olabiliyor bende görüyorum ama ayakkabımda kullanıyorsam kıyafetimde kullanmam çantamda kullanıyorsam ne bileyim ayakkabıma yansıtmam aradaki dengeyi iyi kurarak kullanırım .


0 oy
Acemi (13.8k puan) tarafından cevaplandı
Kesinlikle katılıyorum birşey moda oluyor sanki mübarek kızılay dağıtmış dağ taş giyiyo onu Allah bizi modanın gazabı dan korusun
0 oy
Bilge (53.1k puan) tarafından cevaplandı
birazda lafmı valla millet o kadar cok abartıyor ki artık giyinmeyi ben de ağzım açık bbkıyorum

İlgili sorular

+7 oy
13 cevap
+1 oy
2 cevap
8, Mayıs, 2017 Moda & Trend kategorisinde BEYAZ Uzman (165k puan) tarafından soruldu

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...