+17 oy
Kızlara Özel kategorisinde Acemi (954 puan) tarafından soruldu
Şu kızları hiç anlamıyorum. Birine aşık oldukları zaman, erkeğin kölesi olmaya hazır hale geliyorlar. Sürekli bir kıskançlık, sürekli bir takipte olmak ve bir kendini adamışlık durumu. Kendinizi bu kadar kaptırmayın Allah aşkına. Kişiliğinizi, duruşunuzu, onurunuzu ayaklar altına alıyorsunuz. Ne bu böyle ya dik durun biraz. Sizi bırakmasın diye, her istediğini yapar hale geliyorsunuz. Bırakın sizi, olduğunuz gibi kabul etsin etmiyorsa da gitsin ölmezsiniz merak etmeyin.

Kendinizden ödün verdiğiniz sürece, başınıza çıkmaya çalışacaklar. Peşlerinden koşmayın, onlar sizin peşinizden koşsun.

Hiç bir zaman böyle biri olmadım, olanları da sevmedim. Akılları sıra evde kalacağımı söylüyorlar. Söylesinler hiç umurumda bile değil. Ben bu şekilde bir birliktelik istemiyorum. Haksız mıyım kızlar?

31 Cevaplar

0 oy
Uzman (105k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap
evet kesinlikle aynı fikirdeyim. resmen oyuncak yerine koyuyorlar her istediğini yapıp yüz veriyorlar. böyle olunca da üzülen kendileri oluyor. bir de o kızlarda şöyle birşey var geri dönmicem bu sefer kesin derler sonra bir bakarsınız geri döner hiçbirşey olmamış gibi. ama bazı kızlar eskisi gibi olmaz artık güvenini kaybetmiş kalbi kırılmış sürekli bir korku içine girer.
+13 oy
Acemi (778 puan) tarafından cevaplandı
Ne kadar doğru. Aslımda akıl vermeye gelince hep akıl veriririz de kendimize gelince bir türlü bunu uygulayanmayız :) Kadınlar ah kadınlar.. Böyledirler işte. Kadın genetiği farklı galiba. İlla da böyleyiz işte. Ne var ki hakkatten bu kadar çok üstüne düşmeye severse seviyordur zaten senindir bir halt ediyorsa da zaten eninde sonunda ortaya çıkacaktır :)
+11 oy
Acemi (604 puan) tarafından cevaplandı
Sibel: Evet Yasemin sana katılıyorum. Kızlar soruyor. Erkeğinin her şeyini bilmek istiyor. Nerede ne yaptığını bilmek biz kızların en çok istediği şey... Ne de olsa çok rakip var. Ama işin tadını kaçırmıyor değiliz. Bizi bırakmasın diye tüm kalkanlarımızı indiriyoruz. Ama böyle a da daha çok değersizleşiyoruz erkeğin gözünde.
+12 oy
Acemi (536 puan) tarafından cevaplandı
İnsan hayatının aşkını bulduğunda bu tür hesapların peşinde olmaz. Sevgi karşılıklı güveni de getirmelidir. Aslında en büyük sorunumuz sevdiğimizi sahiplenmemizdir galiba. Onu serbest bıraksak sevginin ömrü daha uzun olur diye düşünüyorum. Yani biraz daha temkinliyim bu konuda…
+11 oy
tarafından cevaplandı
Şimdiye kadar hiç aşık olmadım. Zaten kızlar yaratılışları gereği duyguları güçlüdür ama bazı kızların şu havalı halleri olmasa. . Kızlar olmasa bu hayatın hiç anlamı yok
+11 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Bence erkekler fazla baskıdan kadınlar da ilgisizlikten korkarlar. Genetik olarak böyledir sanırım. Kadınlar genellikle sevdiklerinde paylaşamazlar ve aşırı sahiplenme duygusuna girerler. Bu da biraz sınırları aşabilir ara sıra. Kıskanmak tabi ki sevmektir ama size bir şey diyimmi aslında ne yaparsan yap bir erkek sizi severse bin tane mankenin arasında bırak hiçbir şey olmaz. Ama niyette varsa yapmak istediğini yapar ruhunuz bile duymaz.
+9 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
Erkeğin kölesi olmak, takip, Şüphecilik ve kendini adama gibi şeyler varsa bence bu eninde sonunda yolun sonu görünen bir bir beraberliktir. Bu şekilde hiçbir erkeği kendinize bağlayamazsınız. Sevgi mi diyeceksiniz. Çok aşığım benden gitmesin korkusu mu? Aksine bu davranışla daha itici olursunuz onun gözünde. Bence sınırları bilmek gerekir. Kaybetme korkusu ile bir aşk yaşarsanız kendiniz kaybedersiniz.
+8 oy
Acemi (678 puan) tarafından cevaplandı
Zeynep: Bence de erkeklere o kadar yüz vermemek lazım. Yüz verdikçe astar da isterler. Kızların biraz daha ağır başlı olması gerekir diyorum. Çok gevşek davranmak ilişkiye zarar verir. Aşk demişsiniz de aşk demek zaten karşındakini olduğu haliyle kabullenip sevmek demek değil midir? Bununla birlikte bağımlı da olmamak lazım...Aşkta insanlar sevdiklerine alan bırakmalı ve çok üstüne varmamalı. Bazen çekip gitmesine de  izin verilmedi diyorum. Aşkta küçük ayrılıklara da yer verilmeli, ve tarafların yalnız kalmalarına izin verilmeli. Demek istediğim, onların da kendilerine özel alanları olabilmeli…
+9 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Çeşminaz:Yasemin kendinden ödün vermek işte bu konu kişiden kişiye değişir. Eğer insan hayatının aşkını bulduysa ona tüm özel alanlarını açar ve ondan da aynısını bekler. Burada pazarlık yoktur. Yani gizli ve saklı olmamalı sevgililer arasında. Birbirlerinin her şeyi ile ilgilenmelidirler.Evet adanmışlık aşkın kapsadığı şeydir. İnsan sevdiğinde, ama gerçekten hayatının erkeğini bulduğunda onun her şeyi ile ilgilenmek ister. Kendinden birçok konuda ödün verebilir. Aşk sadakati sevgiyi paylaşımı getirir. Mutluluk böyle çoğalır. Yani erkeğine kendini adamak bence kötü değildir. Adama karşılıklı olmalıdır.
+9 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
aşkı tanımadan aşk hakkında konuşuyoruz. Ne erkekler ne de kadınlar yeterince aşkı tanımıyorlar. Ben böyle düşünüyorum. Aşk da her insana nasip olacak bir duygu değildir. Ayakların yerden kesilmesi, yemeden içmeden kesilme, kendini sevgili aynasında görme çok güzel duygular bunlar. Ancak ben diyorum ki aşk gerçekten gelirse, kendinizi kaptırabileceğiniz kadar kaptırın. O gittiğinde hayatınız yeterince cehennem olacak zaten. İyisi mi o varken tadını çıkarın.
+9 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı
Kızlar boş aşklar peşinde koşmaya meyilli. Kimsenin kölesi olmicaksn. Bırakın o sizin köleniz olsun
+8 oy
Acemi (830 puan) tarafından cevaplandı
Köle olmak da nedir? Çok saçma geliyor bana da bu tarz şeyler. Sevginin ve aşkın da vir saygısı ve seviyesi olmalıdır. Her iki taraf için de. Kimse kimseyi aşkıyla veya ilgisiyle boğmayacak, yeri geldiğinde özgür bırakacak ve çok da kıskanç olmayacak. İlişkiye çok zarar veren bir şey bu. Ve inanın bu tarz ilişkilerin ömrü pek uzun olmaz.
+7 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı
Mümkün olmayan bir başlık kardesim:)yani kaptırmak istersin engellemek  mümkün değil  aşktan güzeli var mı hayatın anlamı aşık olmak bence:)
+7 oy
Acemi (4.4k puan) tarafından cevaplandı

Kadınlar ah kadınlar.. Böyledirler işte. Kadın genetiği farklı galiba. İlla da böyleyiz işte. Ne var ki hakkatten bu kadar çok üstüne düşmeye severse seviyordur zaten senindir

+7 oy
Acemi (10.5k puan) tarafından cevaplandı

su ana kadar 1 kere aşık oldum çok sey hayal ettim ama sevdiğin kişi tarafından hayallerinin suya düşürülmesi çok kötü.

+7 oy
Acemi (1.4k puan) tarafından cevaplandı

Cok doğru yazmışsın valla bunu uygulayabilenler cok sanşlı aşkın gözü kör dememişler boşuna evet erkekler kadınlar kadar duygusal Ve anlayışlı olmaz  neden kadınların bu kadar cok onları sevdiklerini anlayamazlar evet olduğu gibi kabul etmeli karşındakini etmiyorsa da defolup gitsin ilişkinizde dimdik durun kızlar ezdirmeyin kendinizi 

+6 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

haklısın kardesim sana katılıyorum kendimizi bu kadar cok aska 

kaptırmamalıyız sonunda üzülen karsı taraf egil biz oluyoruz

+6 oy
Acemi (23.7k puan) tarafından cevaplandı

Sana katılıyorum bende senin gibi düşünüyorum . Şimdi ki kızlar bir aşk İçin herşeye gözünü karartıyor sanki dünya onun etrafında dönüyor o olmadan yaşamıcakmış gibi saçma . Her zaman bir kadının mesafesi ve gururu olmalı 

+7 oy
tarafından cevaplandı

Yönetmenim doğru söylüyorsunuz ama bir yerden gelip aşk bizi buluyor üzünlü günlerimizde yanımızda ailemiz olur ama ailemiz bir zamana kadar yanımızda olur eş oluncada her daim yanında bulunur ölünceye kadar hayat arkadaşı olmasa hayat cok zor gecer biter yönetmenim 

+7 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Böyle döndüğünü düşünen kadınlar yanılıyor bence. Erkeklerin lehine dönüyor gibi görünen şey, gerçekte "gücün" ahlakı, "gücün" düzenidir. Bu düzenin içinde, erkekler de mağdur. Güç karşısında erkek de zayıftır. Bu çaresizlik kendi aralarındaki rekabet nedeniyle bir çaresizlik değildir sadece, güçlü olma ihtiyacı içine hapsolmuşlukla ilgili bir çaresizliktir. Kadın erkek arasında güçlü olanın erkek olması ve bu nedenle dünyanın onun isteklerine göre döndüğünü düşünmek, erkeğin güçlü olmaya mahkum bir varlık olarak içine düştüğü durumu görememek demektir. 

+7 oy
Acemi (3k puan) tarafından cevaplandı

bu hayatta aşk olmassa olmaz.bu hayatta aşk olmassa olmaz.bu hayatta aşk olmassa olmaz.bu hayatta aşk olmassa olmaz.

+7 oy
Acemi (740 puan) tarafından cevaplandı

aşk olmassa bu hayatın çilesi çekilmez.aşk olmassa bu hayatın çilesi çekilmez.aşk olmassa bu hayatın çilesi çekilmez.

+6 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Evet arkadaşlar aşka kendizi fazlaca kaptırmayın gün gelir kendinizi tanıyamazssınız tuhaf duygular.

+7 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

bencede kendimizi o kadar aşka kaptırammak gerek eğer kendimizi aşka kaptırırsak cazzgecememek cok zor olur bizim acımızdan en iysi ne fazla ne az herşeyin denegeli olması gerektiğini düşnüyorum.

+6 oy
Acemi (9.9k puan) tarafından cevaplandı

Köle olmayı biraz saçma olmuş bu hayatta biz Allah'ın kölesi ve kuluyuz yani sadece ona hizmet ederiz 

+6 oy
Acemi (224 puan) tarafından cevaplandı

Kendini aska kaptirmak buyuk bi yanlisliktir.cunku zamana baktigimizda kimi para kimi eglenme kimi zaman gecirmek icin

+3 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı

Aşk küçük hesapçıların işi değildir. Ne kadar hesap yaparsan yap, aşkın ortasındaysan elden hiçbir şey gelmez.

+2 oy
Acemi (43.3k puan) tarafından cevaplandı
Doğru söylüyorsun gerçekden kaptırmasanız lazım üzülen yine biz oluyoruz
+1 oy
Acemi (16.9k puan) tarafından cevaplandı
Bencede kaptırmamak gerekiyor çok kaptırınca psikolojik bunalımlarada yol açabilir
0 oy
Bilge (53.1k puan) tarafından cevaplandı
Aynen katiliyorum koşan kovalanırr derler hep ozguveni olmayan kizlar kole gibi davraniyolar bence
0 oy
Acemi (4.5k puan) tarafından cevaplandı
Kesinlikle oyle evet. Hayat aslinda asktan ibaret degil helede evlilik icin asktan fazlasi gerekiyor. Bu nedenle saygi ve hosgoru esastir. Insan once kendinin degerimi bilmeli daha sonra karsisindakinin. Bu sekilde ilerlerse sorunlar azalir kölelikten cikmis olurlar

İlgili sorular

+22 oy
52 cevap
28, Ocak, 2017 Kızlara Özel kategorisinde sibell Acemi (636 puan) tarafından soruldu
+12 oy
24 cevap
+2 oy
6 cevap
3, Mart, 2017 Erkekçe kategorisinde Dark Acemi (4.5k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...