Kendinizi Aşka Bu Kadar Kaptırmayın!

+17 oy
25 Ocak 2017 Kızlara Özel kategorisinde yasemin Acemi (864 puan) sordu
Şu kızları hiç anlamıyorum. Birine aşık oldukları zaman, erkeğin kölesi olmaya hazır hale geliyorlar. Sürekli bir kıskançlık, sürekli bir takipte olmak ve bir kendini adamışlık durumu. Kendinizi bu kadar kaptırmayın Allah aşkına. Kişiliğinizi, duruşunuzu, onurunuzu ayaklar altına alıyorsunuz. Ne bu böyle ya dik durun biraz. Sizi bırakmasın diye, her istediğini yapar hale geliyorsunuz. Bırakın sizi, olduğunuz gibi kabul etsin etmiyorsa da gitsin ölmezsiniz merak etmeyin.

Kendinizden ödün verdiğiniz sürece, başınıza çıkmaya çalışacaklar. Peşlerinden koşmayın, onlar sizin peşinizden koşsun.

Hiç bir zaman böyle biri olmadım, olanları da sevmedim. Akılları sıra evde kalacağımı söylüyorlar. Söylesinler hiç umurumda bile değil. Ben bu şekilde bir birliktelik istemiyorum. Haksız mıyım kızlar?

31 Cevap

+13 oy
26 Ocak 2017 aylina Acemi (478 puan) cevapladı
Ne kadar doğru. Aslımda akıl vermeye gelince hep akıl veriririz de kendimize gelince bir türlü bunu uygulayanmayız :) Kadınlar ah kadınlar.. Böyledirler işte. Kadın genetiği farklı galiba. İlla da böyleyiz işte. Ne var ki hakkatten bu kadar çok üstüne düşmeye severse seviyordur zaten senindir bir halt ediyorsa da zaten eninde sonunda ortaya çıkacaktır :)
+11 oy
28 Ocak 2017 sibel33333 Acemi (604 puan) cevapladı
Sibel: Evet Yasemin sana katılıyorum. Kızlar soruyor. Erkeğinin her şeyini bilmek istiyor. Nerede ne yaptığını bilmek biz kızların en çok istediği şey... Ne de olsa çok rakip var. Ama işin tadını kaçırmıyor değiliz. Bizi bırakmasın diye tüm kalkanlarımızı indiriyoruz. Ama böyle a da daha çok değersizleşiyoruz erkeğin gözünde.
+12 oy
28 Ocak 2017 canan Acemi (536 puan) cevapladı
İnsan hayatının aşkını bulduğunda bu tür hesapların peşinde olmaz. Sevgi karşılıklı güveni de getirmelidir. Aslında en büyük sorunumuz sevdiğimizi sahiplenmemizdir galiba. Onu serbest bıraksak sevginin ömrü daha uzun olur diye düşünüyorum. Yani biraz daha temkinliyim bu konuda…
+11 oy
28 Ocak 2017 misafir cevapladı
Şimdiye kadar hiç aşık olmadım. Zaten kızlar yaratılışları gereği duyguları güçlüdür ama bazı kızların şu havalı halleri olmasa. . Kızlar olmasa bu hayatın hiç anlamı yok
+11 oy
29 Ocak 2017 NebiLeYim Acemi (998 puan) cevapladı
Bence erkekler fazla baskıdan kadınlar da ilgisizlikten korkarlar. Genetik olarak böyledir sanırım. Kadınlar genellikle sevdiklerinde paylaşamazlar ve aşırı sahiplenme duygusuna girerler. Bu da biraz sınırları aşabilir ara sıra. Kıskanmak tabi ki sevmektir ama size bir şey diyimmi aslında ne yaparsan yap bir erkek sizi severse bin tane mankenin arasında bırak hiçbir şey olmaz. Ama niyette varsa yapmak istediğini yapar ruhunuz bile duymaz.
+9 oy
29 Ocak 2017 ismigül Acemi (874 puan) cevapladı
Erkeğin kölesi olmak, takip, Şüphecilik ve kendini adama gibi şeyler varsa bence bu eninde sonunda yolun sonu görünen bir bir beraberliktir. Bu şekilde hiçbir erkeği kendinize bağlayamazsınız. Sevgi mi diyeceksiniz. Çok aşığım benden gitmesin korkusu mu? Aksine bu davranışla daha itici olursunuz onun gözünde. Bence sınırları bilmek gerekir. Kaybetme korkusu ile bir aşk yaşarsanız kendiniz kaybedersiniz.
+8 oy
29 Ocak 2017 Zeynep Acemi (578 puan) cevapladı
Zeynep: Bence de erkeklere o kadar yüz vermemek lazım. Yüz verdikçe astar da isterler. Kızların biraz daha ağır başlı olması gerekir diyorum. Çok gevşek davranmak ilişkiye zarar verir. Aşk demişsiniz de aşk demek zaten karşındakini olduğu haliyle kabullenip sevmek demek değil midir? Bununla birlikte bağımlı da olmamak lazım...Aşkta insanlar sevdiklerine alan bırakmalı ve çok üstüne varmamalı. Bazen çekip gitmesine de  izin verilmedi diyorum. Aşkta küçük ayrılıklara da yer verilmeli, ve tarafların yalnız kalmalarına izin verilmeli. Demek istediğim, onların da kendilerine özel alanları olabilmeli…
+9 oy
29 Ocak 2017 çeşminaz Acemi (1,146 puan) cevapladı
Çeşminaz:Yasemin kendinden ödün vermek işte bu konu kişiden kişiye değişir. Eğer insan hayatının aşkını bulduysa ona tüm özel alanlarını açar ve ondan da aynısını bekler. Burada pazarlık yoktur. Yani gizli ve saklı olmamalı sevgililer arasında. Birbirlerinin her şeyi ile ilgilenmelidirler.Evet adanmışlık aşkın kapsadığı şeydir. İnsan sevdiğinde, ama gerçekten hayatının erkeğini bulduğunda onun her şeyi ile ilgilenmek ister. Kendinden birçok konuda ödün verebilir. Aşk sadakati sevgiyi paylaşımı getirir. Mutluluk böyle çoğalır. Yani erkeğine kendini adamak bence kötü değildir. Adama karşılıklı olmalıdır.
+9 oy
29 Ocak 2017 çeşminaz Acemi (1,146 puan) cevapladı
aşkı tanımadan aşk hakkında konuşuyoruz. Ne erkekler ne de kadınlar yeterince aşkı tanımıyorlar. Ben böyle düşünüyorum. Aşk da her insana nasip olacak bir duygu değildir. Ayakların yerden kesilmesi, yemeden içmeden kesilme, kendini sevgili aynasında görme çok güzel duygular bunlar. Ancak ben diyorum ki aşk gerçekten gelirse, kendinizi kaptırabileceğiniz kadar kaptırın. O gittiğinde hayatınız yeterince cehennem olacak zaten. İyisi mi o varken tadını çıkarın.
+9 oy
29 Ocak 2017 Elif Acemi (27,717 puan) cevapladı
Kızlar boş aşklar peşinde koşmaya meyilli. Kimsenin kölesi olmicaksn. Bırakın o sizin köleniz olsun

İlgili sorular

+22 oy
52 cevap
+2 oy
6 cevap
3 Mart 2017 Erkekçe kategorisinde Dark Acemi (4,487 puan) sordu
+6 oy
12 cevap
+1 oy
2 cevap

SosyalKızlar, Dilediğiniz konularda sorularınızı paylaşıp cevap bulabileceğiniz ve bilgi ve tecrübelerinizi paylaşarak İnsanlara faydalı olabileceğiniz bir  Soru-Cevap Platformudur.

10,165 soru

46,347 cevap

3,058 yorum

2,478 üye

 1. Yönetici

  308862 Points

 2. Esmaaa0

  231959 Points

 3. Zombi

  186199 Points

 4. maviiiiisssss

  175135 Points

 5. BEYAZ

  165216 Points

...