+7 oy
Aşk & Love kategorisinde Acemi (1.1k puan) tarafından soruldu

Fotoğraflar hiç şüphesiz ki en güzel anılarımızı içerisinde barındıran önemli şeyler. Üstelik akıllı cep telefonları sayesinde artık istediğimiz her an en güzel zamanlarımızı ölümsüzleştirebiliyoruz. Ancak bu fotoğraflar çoğu zaman gelişigüzel şekilde bir yerlere atılıyor.

 Halbuki albüm yapmak, tahmin edilenden çok daha keyiflidir. Bu aşamada ise dikkat edilmesi gereken birkaç küçük ayrıntı bulunmakta.

Bu ayrıntıların başında ise albüm konseptini iyi bir şekilde belirlemek geliyor. Lise, üniversite, mezuniyet, kına gecesi ya da düğün gibi önemli günler için çekilmiş olan fotoğraflardan oluşturulmuş olan albümler, güzel hatıraları beraberinde getirecektir. Bu albümlerde yapılacak olan şey ise ilk sayfaya albümün konusunu oluşturan ilk fotoğrafı koymak olacak. Daha sonrasında da kronolojik sıraya göre fotoğraflar albüme yerleştirilmeye başlanabilecektir.

Diğer bir dikkat edilecek olan şey ise albümde mutlaka güzel gülümsenen, mutlu anıların olduğu fotoğrafların olması. Her anının albümlerde yer alması önemli olsa da bu tarz albümlerde ilerleyen dönemlerde mutlu bir şekilde hatırlanması istenilen anıların yer alması gerekmektedir. Bu tarz tek konulu konseptler üzerinden albüm yapmak istenmiyorsa, o zaman eğitim hayatı ya da iş hayatı konusu ile ilgili albümler de hazırlanabilir.

Hazırlanacak olan albüm içerisinde eğer istenirse o günler ile alakalı hatıralar da yer alabilecektir. Örneğin sevgili ile beraberlik adına yapılacak olan fotoğraf albümleri için gidilen yerlerden hatıra kalan şeyler fotoğrafların koyulacağı sayfalara eklenebilir ya da buralara birkaç ufak not yazılabilir.

 Bu sayede artık fotoğraf albümleri klasik tarzda hazırlanmak yerine birbirinden farklı ve eğlenceli şekilde hazırlanarak albümleri hazırlayan kişilerin unutulmaz bir şekilde anılarını ölümsüzleştirecek ve aynı zamanda ortaya kişiye özel bir albüm çıkartılmış olacaktır. 2018

12 Cevaplar

+4 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap
Çok güzel bir fikir olmuş ve bunu hemen uygulayacağım. Sebebi ise düşünün yığınla önümüzde fotoğraf rastgele diziyoruz albüme sonra aradan zaman geçiyor ve misafirlere sadece okul mezuniyet fotoğraflarımı göstereceğim albümüm karman çorman ve alakasız resimlerle dolu misafirlerde artık sıkılmaya başlıyor. Bu nedenle derhal bu fikri uygulayacağım ve özel günlere ve anılara göre ayrı ayrı albüm tertipliyeceğim.
+3 oy
Acemi (721 puan) tarafından cevaplandı
Aslında yapıması gereken de bu, Ben kendi adıma söyleyebilirim ki albümlerimi aynen yazıda bahsettiğiniz şekilde düzenliyorum. Başıma çok gelmiştir mesela bir aile ziyaretinde önüme konan karmakarışık fotoğraflar albümü ve gerçekten de zorla gülümsemekten çenelerim ağrıdı. Yoruldum bakarken albümlere zulümdü resmen. 30 sene öncesi fotoğrafların içinde yeni çekilmiş selfili fotoğraflarla yüzleşmek
+3 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Albümün yerini hiçbir şey tutamaz aslında. Ne kadar doğu bir tespit. En son ne zaman albüm baktığımı inanın ki unuttum. Dalmışız sosyal medyaya ve orası albümümüz olmuş. Bana çok güzel bir şey hatırlattı bu yazı. En kısa zamanda profilimde ki tüm fotoğrafların çıktısını alacağım ve albüm yapacağım. Yıllardır nasıl düşünemedim ben bunu. Facebook'um bir kapansa o kadar anım da gidecek.
+3 oy
Acemi (1.4k puan) tarafından cevaplandı
Hala annemin bizim için yaptığı albümleri saklaması ve ara sıra oturup çocukluk fotoğraflarımızı birlikte bakmamız ve o günleri yaşamamız olağanüstü güzel bir zevktir. Ben annemin izinden gidiyorum. Bir kızım var ve onun için bir albüm yaptım. Fırsat buldukça da fotoğraflarını çekip albüme yerleştiriyorum. Hatta arkalarına tarih ve nerede olduğumuzu da not ediyorum. Yıllar sonra inşallah o da aynını kendi çocuğuna yapar.
+2 oy
tarafından cevaplandı
Gerçekten güzel anlar yaşamayıp öylesini sahte sözde güzel çekici fotoğraflara bakmanın pek bi manası yok
+3 oy
Acemi (814 puan) tarafından cevaplandı
Albüm hiçbir zaman değerini yitirmeyecek çok özel bir duygudur. Hayatın her alanını sadece sosyal medyada yaşamamak lazım. Ya da bilgisayarın içine gömmemek lazım. Elinizle dokunup hissedeceğiniz bir şeyler olması lazım. Albüm yapmak böyle birşeydir. İleriye bırakılacak en değerli anılardır. Albümü muhafaza etmek sizden sonraki nesiller içinde en büyük manevi servettir diyebilirim...
+2 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı

 Ama gerçekten çok güzel bisey bulmussun tebrik ederim bizimde siimize çok yaradı bizde yapıyoruz saol gerçekten çok iyi bi düşünme gücüne sahip sin başarılar diliyorum sana bu alanda yeni  fikirlerini bizimle paylasmalisin bence gerçekten çöl güzel yani :) 

+2 oy
tarafından cevaplandı

Yönetmenim gercektende güzel düşünülmüş birşey albüm yaparak karmaş corbaşdan kurtulabiliriz resimlerimiz karışık bir şekilde her yere dağılmış vaziyette resimlerin terlenip toparlanıp albüm oluşturulmalı ve aradıgımız anda bulmak icin güzel bir yöntem 

+3 oy
Acemi (23.6k puan) tarafından cevaplandı

Bence güzel bir fikir. Hem albüme baktıkça güzel anılarımızı aklımıza gelir onları hatırlarız. Hemde albümü çocuklarımıza vs. gösteririz. Bence albümler çok değerli şeylerdir. Bu yüzden özenli kullanılması ve iyi saklanması gerekir. 

+1 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Valla ben pek havalı albüm yapmaya hevesli değilim fotoğraf vbile cekinmeyi sevmem

0 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı

Fikir harika, bayıldım açıkcası. Albümlerin yeri ve önemi her zaman farklı olmuştur.

0 oy
tarafından cevaplandı
Facebook instagram gibi şwyler arken albüm yapmak pek mantıklı gelmiyor artıkın

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap
23, Nisan, 2017 Kültür & Sanat kategorisinde BEYAZ Uzman (165k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
1, Mayıs, 2017 Eğlence kategorisinde özgür bozkurt Acemi (4.9k puan) tarafından soruldu
+3 oy
6 cevap
5, Mayıs, 2017 Aşk & Love kategorisinde aadem4600 Acemi (10.3k puan) tarafından soruldu

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...