Kırmızı Rujun Kadına Yakıştığını Düşünüyorum Sizce?

+33 oy
25 Ocak 2017 Aşk & Love kategorisinde Esra_aybübe Acemi (1,170 puan) sordu

Rujunun rengi ne kadar koyu, rujunun rengi tam istediğim gibi, rujunun rengi sana hiç gitmemiş gibi her kafadan bir ses. Arkadaş, ben kırmızı ruju çok seviyorum. İster yakışsın ister yakışmasın, ben yakıştırıyorum. 

Hep sevmişimdir kırmızı rengi. Kıyafetim, rujum, çantam, ayakkabım yani birinden biri mutlaka kırmızı olmalı. Hep kırmızı ruj sürüyorum diye beni sürekli olarak eleştirenlere ‘’size yakışmadığı için süremediğinizden kıskanıyorsunuz beni’’ diyorum. Sinir oluyorum böyle tiplere. Size ne arkadaş ben yakıştırıyorum kendime kırmızı ruju. Hep sürdüm, sürmeye de devam edeceğim. Artık takmıyorum kimin ne düşündüğünü, ne düşünürlerse düşünsünler. 

Haksız mıyım? Siz olsanız ne yapardınız, merak ediyorum açıkçası. Vereceğiniz tepkileri ya da neler düşündüğünüzü yazar mısınız?

71 Cevap

+30 oy
25 Ocak 2017 ismigül Acemi (874 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap
Bu olaya birde şu yönden bakmak gerekli. Renklerle ve Zevkler Tartışılmaz... Kırmızı asi renktir özellikle açık tene sahip ciltler için en yakışan renk kırmızı ve benzer tonlarıdır. Eğer cildiniz esmerimsi şekilde ise koyu kırmızı yine en yakışan renklerden biridir. Bunları yazıyorum çünkü uzun yıllar kozmetik danışmanlığı yapan biriyim. Kırmızı ruj her kıyafete uyum sağlar ister resmi, ister elbise, ister sportik giyinin hepsine çok iyi şekilde yakışır. Bu sebepler başkalarının yorumlarına kulak asmayın derim ben.
+27 oy
26 Ocak 2017 aylina Acemi (478 puan) cevapladı
Bu bir zevk ve tarz meselesi. Mesela bende de kırmızı ruj sevdası var. Ne giyersem giyeyim rujumu kıyafetime göre değil kıyafetimi kırmızı rujuma göre seçerim. O kadar yani J Aynaya baktığım zaman kendimi güzel hissediyorum kırmızı rujumla. Dudaklar da önemli tabii J Kırmızı benim dudaklarımda tam uyumlu.  Her daim kırmızı ruj benim için vazgeçemem. Beğenmeyen bakmasın.
+26 oy
29 Ocak 2017 NebiLeYim Acemi (998 puan) cevapladı
Her kadının bir kırmızı ruju olmalı bence.Kırmızı candır bence. Bana göre bir kadın ne kadar da makyaj sevmese, spor takılsa, pastel renklerden veya sadelikten hoşlansa yine de mutlaka ve mutlaka bir gün ya da bir an o kırmızı ruju sürer. Benim için vazgeçilmezdir kırmızı ruj. Hiç makyaj yapmasam bile dışarı çıkarken sürerim rujumu. Ve kendimi çok iyi hissederim.
+23 oy
29 Ocak 2017 hazan Acemi (721 puan) cevapladı
Hangi kıyafetle gitmez ki. Gece özel bir davette siyahın ya da beyaz bir kıyafet. Kırmızı elbise ile hele harika. Hele bir de cilt açık renk oldumu. Kırmızının önüne geçilirmi ki! Ben spor giyinen biriyim. İşimde de öyleyim. Yıllardır. Bazen sadece fondöten ve rujla giderim işe. Ve inanın ki kırmızı rujum yüzümü aydınlatıyor. Bir ton makyaj yapsam bu kadar iyi hissetmem.
+23 oy
29 Ocak 2017 gül_desem Acemi (1,114 puan) cevapladı
Heyecan ve romantizmin odağıdır kırmızı bence, genelde kırmızı rengi eski dönemlere baktığımızda sadece özel günler sevgiliye jest amaçlı sürpriz geceler için kullanılırken şuan gündüz işe giden arkadaşlar kırmızı ruju kullanmakta. Tabi ki bu onların seçimi ben kırmızı rengi özel kıldığım için özel zamanlar için kullanılması taraftarıyım.
+19 oy
29 Ocak 2017 misafir cevapladı
Ahh kızlar ahh! Makyajlı haliniz ayrı bir dünya makyajsız haliniz başka bir dünya. Cennet ve cehennem gibisiniz allahıma.
+17 oy
29 Ocak 2017 Zeynep Acemi (578 puan) cevapladı
Gerçek şu ki zevkler ve renkler gerçekten de tartışılmaz. Bana sorarsanız aşırı kırmızı ruj abartıdır. Çok özel gecelerde elbette kırmızı ruj kadını daha çekici seksi gösterir. Özel gecelerde kırmızı ruj bir kadının vazgeçilmez makyaj aksesuarlarından biridir. Tabi bir de şu var. Siz kendinize kırmızı ruju yakıştırıyorsanız her daim kullanabilirsiniz. Başkalarının beğenip beğenmemesinden çok sizin beğenmeniz önemlidir. Hayatımız bize aittir ve mutlu hissettiğimiz şekilde yaşamamız gerekir. Mesela vişne rengi saçları çok severim. Başkaları beğensin beğenmesin mutlaka arada denerim bu tonu...
+14 oy
29 Ocak 2017 Elif Acemi (27,717 puan) cevapladı
Kırmızı ruj candır! Kim ne derse desin✋ Hep çekici gelmiştir bana
+13 oy
29 Ocak 2017 kardelen Acemi (830 puan) cevapladı
Doğal sarışınlığın yerini hiçbir sarı alamaz. Saçınız siyah olabilir mesela ve kızılın veya kahve tonlarının her türünü saçınıza uygulayabilirsiniz ve sırıtmaz. Hatta hoş olur. Fakat sarı çok özel bir renktir ve cesaret işidir. Hiç esmer bir sarışın gördünüzmü? Ama esmer tende saçını sarıya boyayıp çirkinleşen o kadar kadın var ki?
+14 oy
29 Ocak 2017 SeLvim Acemi (814 puan) cevapladı
Çok özel zamanlar dışında tercih etmediğim bir renktir kırmızı ruj. Çünkü bayağı ilgi çekicidir. Ve her ortamda da kullanamazsınız. Direk gözler kırmızıya odaklanır çünkü ve ilgi çeker. İşim ve konumum gereği de kırmızı ruju asla kullanmam ama özel gecelerde her kadın gibi ben de kırmızı ruju kullanırım. Böylesi daha da güzel aslında normal gündelik hayat tarzının dışında bir görünüm kazanırsınız. Hoş olur :)

İlgili sorular

+7 oy
12 cevap
+10 oy
11 cevap
+1 oy
2 cevap
7 Mayıs 2017 Gündem kategorisinde Bilisimci Acemi (30,390 puan) sordu
+3 oy
10 cevap
1 Şubat 2017 Erkekçe kategorisinde Mustafa Ekinci Acemi (18,554 puan) sordu
0 oy
1 cevap
17 Nisan 2017 Bakım & Güzellik kategorisinde Esmaaa0 Uzman (231,959 puan) sordu

SosyalKızlar, Dilediğiniz konularda sorularınızı paylaşıp cevap bulabileceğiniz ve bilgi ve tecrübelerinizi paylaşarak İnsanlara faydalı olabileceğiniz bir  Soru-Cevap Platformudur.

10,165 soru

46,347 cevap

3,058 yorum

2,482 üye

 1. Yönetici

  308862 Points

 2. Esmaaa0

  231959 Points

 3. Zombi

  186199 Points

 4. maviiiiisssss

  175135 Points

 5. BEYAZ

  165216 Points

...