+33 oy
Aşk & Love kategorisinde Acemi (1.1k puan) tarafından soruldu

Rujunun rengi ne kadar koyu, rujunun rengi tam istediğim gibi, rujunun rengi sana hiç gitmemiş gibi her kafadan bir ses. Arkadaş, ben kırmızı ruju çok seviyorum. İster yakışsın ister yakışmasın, ben yakıştırıyorum. 

Hep sevmişimdir kırmızı rengi. Kıyafetim, rujum, çantam, ayakkabım yani birinden biri mutlaka kırmızı olmalı. Hep kırmızı ruj sürüyorum diye beni sürekli olarak eleştirenlere ‘’size yakışmadığı için süremediğinizden kıskanıyorsunuz beni’’ diyorum. Sinir oluyorum böyle tiplere. Size ne arkadaş ben yakıştırıyorum kendime kırmızı ruju. Hep sürdüm, sürmeye de devam edeceğim. Artık takmıyorum kimin ne düşündüğünü, ne düşünürlerse düşünsünler. 

Haksız mıyım? Siz olsanız ne yapardınız, merak ediyorum açıkçası. Vereceğiniz tepkileri ya da neler düşündüğünüzü yazar mısınız?

71 Cevaplar

+30 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap
Bu olaya birde şu yönden bakmak gerekli. Renklerle ve Zevkler Tartışılmaz... Kırmızı asi renktir özellikle açık tene sahip ciltler için en yakışan renk kırmızı ve benzer tonlarıdır. Eğer cildiniz esmerimsi şekilde ise koyu kırmızı yine en yakışan renklerden biridir. Bunları yazıyorum çünkü uzun yıllar kozmetik danışmanlığı yapan biriyim. Kırmızı ruj her kıyafete uyum sağlar ister resmi, ister elbise, ister sportik giyinin hepsine çok iyi şekilde yakışır. Bu sebepler başkalarının yorumlarına kulak asmayın derim ben.
+27 oy
Acemi (778 puan) tarafından cevaplandı
Bu bir zevk ve tarz meselesi. Mesela bende de kırmızı ruj sevdası var. Ne giyersem giyeyim rujumu kıyafetime göre değil kıyafetimi kırmızı rujuma göre seçerim. O kadar yani J Aynaya baktığım zaman kendimi güzel hissediyorum kırmızı rujumla. Dudaklar da önemli tabii J Kırmızı benim dudaklarımda tam uyumlu.  Her daim kırmızı ruj benim için vazgeçemem. Beğenmeyen bakmasın.
+26 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Her kadının bir kırmızı ruju olmalı bence.Kırmızı candır bence. Bana göre bir kadın ne kadar da makyaj sevmese, spor takılsa, pastel renklerden veya sadelikten hoşlansa yine de mutlaka ve mutlaka bir gün ya da bir an o kırmızı ruju sürer. Benim için vazgeçilmezdir kırmızı ruj. Hiç makyaj yapmasam bile dışarı çıkarken sürerim rujumu. Ve kendimi çok iyi hissederim.
+23 oy
Acemi (721 puan) tarafından cevaplandı
Hangi kıyafetle gitmez ki. Gece özel bir davette siyahın ya da beyaz bir kıyafet. Kırmızı elbise ile hele harika. Hele bir de cilt açık renk oldumu. Kırmızının önüne geçilirmi ki! Ben spor giyinen biriyim. İşimde de öyleyim. Yıllardır. Bazen sadece fondöten ve rujla giderim işe. Ve inanın ki kırmızı rujum yüzümü aydınlatıyor. Bir ton makyaj yapsam bu kadar iyi hissetmem.
+23 oy
Acemi (1.4k puan) tarafından cevaplandı
Heyecan ve romantizmin odağıdır kırmızı bence, genelde kırmızı rengi eski dönemlere baktığımızda sadece özel günler sevgiliye jest amaçlı sürpriz geceler için kullanılırken şuan gündüz işe giden arkadaşlar kırmızı ruju kullanmakta. Tabi ki bu onların seçimi ben kırmızı rengi özel kıldığım için özel zamanlar için kullanılması taraftarıyım.
+19 oy
tarafından cevaplandı
Ahh kızlar ahh! Makyajlı haliniz ayrı bir dünya makyajsız haliniz başka bir dünya. Cennet ve cehennem gibisiniz allahıma.
+17 oy
Acemi (678 puan) tarafından cevaplandı
Gerçek şu ki zevkler ve renkler gerçekten de tartışılmaz. Bana sorarsanız aşırı kırmızı ruj abartıdır. Çok özel gecelerde elbette kırmızı ruj kadını daha çekici seksi gösterir. Özel gecelerde kırmızı ruj bir kadının vazgeçilmez makyaj aksesuarlarından biridir. Tabi bir de şu var. Siz kendinize kırmızı ruju yakıştırıyorsanız her daim kullanabilirsiniz. Başkalarının beğenip beğenmemesinden çok sizin beğenmeniz önemlidir. Hayatımız bize aittir ve mutlu hissettiğimiz şekilde yaşamamız gerekir. Mesela vişne rengi saçları çok severim. Başkaları beğensin beğenmesin mutlaka arada denerim bu tonu...
+14 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı
Kırmızı ruj candır! Kim ne derse desin✋ Hep çekici gelmiştir bana
+13 oy
Acemi (830 puan) tarafından cevaplandı
Doğal sarışınlığın yerini hiçbir sarı alamaz. Saçınız siyah olabilir mesela ve kızılın veya kahve tonlarının her türünü saçınıza uygulayabilirsiniz ve sırıtmaz. Hatta hoş olur. Fakat sarı çok özel bir renktir ve cesaret işidir. Hiç esmer bir sarışın gördünüzmü? Ama esmer tende saçını sarıya boyayıp çirkinleşen o kadar kadın var ki?
+14 oy
Acemi (814 puan) tarafından cevaplandı
Çok özel zamanlar dışında tercih etmediğim bir renktir kırmızı ruj. Çünkü bayağı ilgi çekicidir. Ve her ortamda da kullanamazsınız. Direk gözler kırmızıya odaklanır çünkü ve ilgi çeker. İşim ve konumum gereği de kırmızı ruju asla kullanmam ama özel gecelerde her kadın gibi ben de kırmızı ruju kullanırım. Böylesi daha da güzel aslında normal gündelik hayat tarzının dışında bir görünüm kazanırsınız. Hoş olur :)
+11 oy
tarafından cevaplandı
Kmseyi takmıyorum diyorsun ama kendinide onaylatmak istiyorsun anlaşılan  Bir kadının olmazsa olmazı bence kırmızı ruj ve siyah oje. Sen Nasıl Mutlu hissediyorsan öyle ol başkasının fikrilerinide al tabiki ama sen aynanın karşısına geçtiğinde kırmızı üstünle, çantanla ve yahut kırmızı rujunla ben buyum diyebiliyorsan yorumlar seni fazla kasmamalı
+10 oy
tarafından cevaplandı

Bu olaya birde şu yönden bakmak gerekli. Renklerle ve Zevkler Tartışılmaz... Kırmızı asi renktir özellikle açık tene sahip ciltler için en yakışan renk kırmızı ve benzer tonlarıdır. Eğer cildiniz esmerimsi şekilde ise koyu kırmızı yine en yakışan renklerden biridir. Bunları yazıyorum çünkü uzun yıllar kozmetik danışmanlığı yapan biriyim.sadfs

+11 oy
Acemi (4.4k puan) tarafından cevaplandı

Her kadının bir kırmızı ruju olmalı bence.Kırmızı candır bence. Bana göre bir kadın ne kadar da makyaj sevmese, spor takılsa, pastel renklerden veya sadelikten hoşlansa yine de mutlaka veeewmutlaka bir gün ya da bir an o kırmızı ruju sürer.

+10 oy
Acemi (6.6k puan) tarafından cevaplandı

Bence kırmızı ruj her bayana yakışıyo çünkü çekici bir renk olduğundan güzel duruyor bu çok normal 

+10 oy
Acemi (10.5k puan) tarafından cevaplandı

tabiki her kıza kırmızı ruj yakışır ama sevgilim olursa çok kapalı kırmıjı ruj sürdürmem çok dikkatt çeker kapalı renk.

+10 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı

 Kardeşim kendine yakstrdigin şeyi başkası cekemiyorsa çok yorum yapar sen kendine yakisani yap yeter onlar çok konuşurlar bos konarlar gerçekten bazı insanlar bende olmayan şey onda var diye cldrirlar mesela onun gibi bisey yani :)    ☺ sen sadece kendi sevdiğini yap gerisi umrumda olmasın kesinlikle yani   bende öyle yapıyorum kendime gore taklyorum kimse umrumda olmadan 

+10 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Kırmızı ruj het kadına yakıştığı  gibi sana da yakışmıştı herhalde ama bazı kadınlar fazla abartıyor fazladan dudak olduğunu  görüyorlar herhalde her yeri  boyuyorlar. 

+10 oy
Acemi (4k puan) tarafından cevaplandı

Bencede kirmizi iyidir bir cekiciligi var oburlerine gore yuksek yani ama kimin surdugude cok onemli herkesede yakismaz :)

+10 oy
Acemi (23.7k puan) tarafından cevaplandı

Valla kendine yakıştıran sürsün bence de ama yerine göre kırmızı ruj biraz iddialı bir renk olduğu İçin her ortama gitmiyor ama yakışana da çok güzel oluyor :) 

+10 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

evet bencede dogru kırmızı ruj kadına çok yakısır 

ayrıca ruj onlar için vazgeçilmez

+10 oy
Acemi (24.2k puan) tarafından cevaplandı

Zaten başkaları ne der diye yaşarsak mutlu olamayız sizi ne mutlu ediyorsa öyle yapın derim kırmızı ruj her bayana gayette güzel yakılışır

+9 oy
tarafından cevaplandı

tabiki yönetmenim kırmızı ruj baya bir yakıyor kızlara daha güzel oluyolar ruj sevdalıları vardır bazı kırmızı rujda bayan dudağına uyumlu olmaz bazılarıda ruj kullanmaz zevk meselesidir yönetmenim özel yerlere gitmek kırmızı ruj iyi gider

+9 oy
Acemi (23.6k puan) tarafından cevaplandı

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Ben çok ağır renkler severim kahvenin her tonu, krem beyaz, gri. Ama senin kırmızdan vazgeçemediğin gibi bende siyahtan vazgeçemiyorum. Ben hayatım boyu hiç kırmızı ruj kullanmadım desem inanırmısınız. Çok patlayan bir renk bence. Ama kullananlarda çok güzel duruyor. Ne ruj ne elbise ne ayakkabı kırmızı hiç bir kıyafetim yoktur. 

+10 oy
Acemi (1.5k puan) tarafından cevaplandı

kırmızı kadınlara çok yakışıyor ister ruj iste elbise kırmızı kadının rengi......

+10 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

evet bende şahsen kırmızı rujun bayanlara cok yakıştığını düşünüyorum kızların duduaklarını daha cekiçi bir hava katmaktadır kırmızı ruj.

+10 oy
Acemi (3k puan) tarafından cevaplandı

kesinlikle yakışıyor.kesinlikle yakışıyor.kesinlikle yakışıyor.kesinlikle yakışıyor.kesinlikle yakışıyor.kesinlikle yakışıyor.

+10 oy
Acemi (740 puan) tarafından cevaplandı

bencede yakışıyor kazları kırmızı renk çok yakışıyor.bencede yakışıyor kazları kırmızı renk çok yakışıyor.

+10 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Kırmızı ruju bende severim ama ben daha pastel tonlardan hoşlanıyorum. Sen kendine yakıştırıyorsan dinleme başkasını.

+10 oy
Acemi (15.8k puan) tarafından cevaplandı

soruya kendı acımdan cevap vereyım renkler ve zevkler tartısılmaz fakat söylede bır durum söz konusu     mısal bende dogallıkdan yanayım kırmızı ruj falan degılde  böyle ınsanlar sadeyken daha bı ıyı oluyor dıe dusunuyorum kendı acımdan 

+9 oy
Acemi (13.3k puan) tarafından cevaplandı

Çekici yaptığı bi gerçek ama hepsi için değil tabii. Bazıları şişirilmiş dudaklar ve kıpkırmızı rujla yakışmayı bırak çok da itici olabiliyor.

+9 oy
Acemi (1.4k puan) tarafından cevaplandı

Bütün kızlar dogal olsun türkiyenin bütüb kızları zaten cok güzel ruja makyaja gerek duyulmamalıı

+9 oy
Acemi (1.5k puan) tarafından cevaplandı

Kırmızı ruj her kadına yakışmıyor bence.  Ten rengi büyük rol oynuyor bu konuda. 

+9 oy
Acemi (37.9k puan) tarafından cevaplandı

Açikcasi kirmizi ruj çok acik bi renk oldugundan herkez tasiyamaz yakisan kisiler surmeli bence.

+8 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

her kadına yakışmıyor ya bazıları ıpınce ve sapsarı dişlerı oluyor onlarda cok kötü duruyor ben begenmıyorum

+8 oy
Acemi (4.5k puan) tarafından cevaplandı

Evet kırmızı ruj her kadına yakışır ama esmer kadınlara daha çok yakışır esmer kadınlar kırmızı ruju daha iyi taşır.

+7 oy
Acemi (902 puan) tarafından cevaplandı

Her kıza yakışmıyor tabi güzel esmer kumral kızlara daha çok yakışıyor bence 

+8 oy
Acemi (9.1k puan) tarafından cevaplandı

Her kadını asil gösteren bir renktir. Ancak nerde ve nasıl sürüleceğinin bilinmesi şartıyla. Bazen bir ton farkıyla bile basit gösterebilir. İyi bir tonlamayla da zarifliğe yüceltebilen tuhaf bir renk:) 

+8 oy
Acemi (291 puan) tarafından cevaplandı

Kırmızı olsun beşlira fazla olsun kırmızı renk herşeye yakışır yakışıyorda 

+7 oy
Uzman (151k puan) tarafından cevaplandı

Bence bir kadın doğal olmalı elbet te makyaj yakışan vardır ona lafım yok ama bence kadını güzel yapan doğal halidir :)

+7 oy
Acemi (7.1k puan) tarafından cevaplandı

Evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet evet

+7 oy
Acemi (1.4k puan) tarafından cevaplandı

E tabi kırmızı aşkın , sevginin ve tutkunun rengidir.Kadınlarımız bizim baş tacımız.Bi de şimdi kırmızı da güzele yakışır yani.Bütün kadınlarımıza saygılar.

+7 oy
Acemi (1.9k puan) tarafından cevaplandı

Tabikide kırmızı kırmızı aşkın sert olmanın rengidir tabikide her bayanada kırmızı yakışıyor her kadını oldugundan dahada guzel gösteriyor bence kırmızı ve siyahın uyumuda bi ayrı guzel 

+7 oy
Acemi (7k puan) tarafından cevaplandı

Bence esmerlere daha çok yakıyor kumrallarada biraz yakışıyor onun dışında ben pek sevmiyorum kırmızı benim için özel bir renk

+7 oy
Acemi (1.5k puan) tarafından cevaplandı

Kesinlikle yakışıyor kırmızı hem asaletin hem aşkın rengidir yakışmayan kadın tanimam

+7 oy
Acemi (1.6k puan) tarafından cevaplandı

bence herkes tenine uygun ruj sürmeli herkese aynı ruj rengi yakışsaydı neden herkesin görünüşü farklı olsunduki. sonuçta herkesin görünüşü teni huyu suyu farklı . ama bence beyaz tenli kadınlara kırmızı renk çok yakışıyo . tabikide renkler ve zevkler paylaşılmıyo . ama bi renk favori olunca bi sosyal sitede kızlar hep aynı rengi sürüyo . bazılarına diyoruz ne kadar yakışmış diye bazılarına da olamış diye 

+6 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Kırmızı ruju bayanlara yakıştırıyorum özellikle beyaz tenlilerde bariz görünür

+5 oy
Acemi (452 puan) tarafından cevaplandı

Evet bencede çok yakışıyorözellikle açık tenli olan kişilere.

+4 oy
Acemi (19.7k puan) tarafından cevaplandı

Kırmızı ruj kadına yakışıyor ama sahte güzellikten başka bir sey değil insana en güzel doğallık yakışıyor hemde gerçek güzellik 

+4 oy
Uzman (175k puan) tarafından cevaplandı

Bende kırmızı rujun çok yakistigini  düşünüyorum yakışana çok güzel yakisiyor

+4 oy
Acemi (5.8k puan) tarafından cevaplandı
Abartmadiklari sürece yakışır ama bazıları var esmer tenli açık kırmızı ruj surmus görünüm açısından kötü görünüyor ama tabikide bize karışmak düşmez
+4 oy
Acemi (8.6k puan) tarafından cevaplandı
Bende yakistigini dusunuyorum hatta kozmetiklerimde de var. Sadece kendime degil butun bayanlara yakistigini dusunuyorum. Cunku kirmizi dikkat cekicidir ve ber kadin farkedil ek ister.
+4 oy
Acemi (13.8k puan) tarafından cevaplandı
Herkese yakışıyor demek çok yanlış kişiden kişiye değişir ama esmer kadınlara çok yakışıyor
+4 oy
Acemi (43.3k puan) tarafından cevaplandı
Bağzılarına gerçekten çok yakışıyor ama bazen çok abartıyorlar taşırıyorlar birde
+4 oy
Acemi (16.9k puan) tarafından cevaplandı
Bencede çok yakışacağını düşünüyorum ben gayet takışıyo bazı kadınlarada
+4 oy
tarafından cevaplandı
Kırmızı rujun bayanlara yakıştığını ve onları çekici yaptığını düşünüyorum
+4 oy
Acemi (32.2k puan) tarafından cevaplandı
Bence de çok yakisiyor kırmızı ruj asil lik ya sanki beğeniyorum bende
+3 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı
Tabiki kırmızı aşktır, taşımasını bilmeli. Dikkat çekici bir görünümü var kırmızı rujun.
+2 oy
Acemi (348 puan) tarafından cevaplandı
Valla ben surekli kirmizi bordo arasi bir ruj kullaniyorum hemde herseye, esmer olmak bunu gerektirir :)
+1 oy
Acemi (7.2k puan) tarafından cevaplandı
Kırmızı ruj tabiki bir kadına çok yakışıyor ama şeftali tonlarını da unutmayalım ben belki de kızıl ve beyaz olduğum için benim vazgeçilmezim
+1 oy
tarafından cevaplandı
bence beyaz dişli kadınlara en çok yakışan gerisine yakışmıyor.
+1 oy
Acemi (368 puan) tarafından cevaplandı
Kırmızı rujin bi bayana yakışmasi icin bkz bi adriana lima veye jennifer lopez kadar güzel ve çekici olması lazım herkes kaldıramaz
+1 oy
Acemi (2.6k puan) tarafından cevaplandı
Bende cok seviyorum cok yakiştigini düşunuyorm ama bana da çok abartili olmuş diyolar veya sana dedikleri gibi diyolar cok sık olmasa da sirf ben istedigim icin suruyorm.sende takilma kimseye boşver yapmak istiyosan yap mutluysan oyle mutlu ol onlara guzel gelmeyen şey seni mutlu ediyomu sen ona bak kimseninin istedigi gibi olamazsin şu hayatta
+1 oy
Acemi (4.5k puan) tarafından cevaplandı
Bencede yakışıyor.  Ayni zamanda kirmizi ruj özel ve ihtisamli gecelerin kutlamalarin kurtaricisidir. şıklık katar. ( tabi kiyafete uyum sagliyorsa)
0 oy
Acemi (28.7k puan) tarafından cevaplandı
Bazıları biraz fazla abartıyor ama bence genel olarak kırmızı ruj kızlara yakisiyor
0 oy
Acemi (16.8k puan) tarafından cevaplandı
kırmızı ruju cesur kadınlar kullanabilir. bilhassa sarı saçları olan  giyimine özen gösteren kadınlar kırmızı ruju sürebilirler.çok yakışır.
0 oy
Acemi (516 puan) tarafından cevaplandı
Kendine yakistiriyorsan sür kardeşim milleti takma bu senin hayatın istediğin gibi yasayabilirsin istedin rengi de surebilirsin bu senin tarzın
0 oy
Acemi (4.8k puan) tarafından cevaplandı
Bana güzellik namına üç vazgeçilmezin ne diye sorsalar.. Kırmızı ruj Yine Kırmızı ruj Yine Yeniden Kırmızı ruj derim... Kırmızı renk olarak çekici, asi, feminen.. Bir de dudakta olunca albenisi tartışılmaz oluyor.. Yadsınamaz bir gerçek var ki kırmızı ruj = Kadın..
0 oy
Acemi (1.8k puan) tarafından cevaplandı
Kırmızı ruj tutkudur bence kullanan her kadına yakışır herşeye uyumludur bence
0 oy
Bilge (87.8k puan) tarafından cevaplandı
Önemli olan o kadının kendine yakistirmasidir bir kadın kendinde yakistiriyorsa gerisi boştur
0 oy
Acemi (30.4k puan) tarafından cevaplandı
Bazı insanlara gerçekten yakışıyor fakat bazılarında hoş olmuyor.
0 oy
Acemi (22.6k puan) tarafından cevaplandı
Bende bir bayana kırmızı ruju çok yakıştırırım. Harika bir görüntü oluyor. Bordo rengide tercih edebilirler.

İlgili sorular

+7 oy
12 cevap
11, Şubat, 2017 Moda & Trend kategorisinde Zeyguner Acemi (281 puan) tarafından soruldu
+10 oy
11 cevap
31, Ocak, 2017 Kızlara Özel kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap
7, Mayıs, 2017 Gündem kategorisinde Bilisimci Acemi (30.4k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.4k kullanıcı

...