+16 oy
Kızlara Özel kategorisinde Acemi (1.1k puan) tarafından soruldu

İnsanların vücutlarının her biri birbirinden farklı şekillerde. Ancak pek çok kişi özellikle de kadınlar vücut şekline göre giyinmek yerine yalnızca bir mankenin üzerinde gördükleri ya da katalogda beğendikleri kıyafetleri satın alıyor fakat bunları giydikleri zaman ortaya düşündüklerinden çok daha kötü sonuçlar çıkabiliyor.

 Böylesi durumların önüne geçmek adına ise mutlaka vücuda uygun tarzda giyinmenin nasıl olacağını bilmek gerekmekte. Fazla kilolu kadınların dikkat etmeleri gereken şeylerden biri yatay çizgilere sahip kıyafetlerden uzak durmaları. Çünkü bu tarz çizgiler kişileri olduklarından çok daha kilolu gösterirler.

Bunun yerine mümkün olduğunda dikine çizgileri olan kıyafetler arasından seçim yapılmalı. Böylece vücut şekli olması gerekenden çok daha güzel bir hale gelmiş oluyor. Fazla kilosu olan kadınların büyük bir kısmı kendi bedeninden çok daha küçük bedendeki kıyafetleri giyiyorlar. 

Bunun sonucunda da çok daha fazla kiloya sahipmiş gibi görülüyorlar. Böylesi durumların önüne geçmek adına kendi bedeninize uygun parçalar arasından seçimlerinizi yapmanız gerekmektedir. Birçoğumuz kıyafetleri giyerken bunları üst üste kullanmayı tercih ederler. Halbuki bu durum sizin çok daha kötü görünmesine sebep olacaktır.

Böylesi durumların önüne geçilmesi adına vücut şeklinizi gizlemek yerine doğru bedene ait olan kıyafetler giyilmelidir. Ayrıca fazla kilonun olduğu alanı gizlemek adına dikkatlerin başka bir yöne çekilmesi önemlidir. Örneğin üst bölgesindeki fazlalıklarının olmasından şikayetçi kadınlar, tek renkten seçecekleri kıyafetlerini uzun kolyeler ile süsleyebilirler.

 Böylece üst kısımdaki fazlalıklar gözden bir anda kaybolacak. Ayrıca fazlalığı olan kadınların koyu renkli kıyafet giymesi gibi bir zorunluluk yoktur. Yalnızca büyük desenli parçalardan uzak durulması gerekmektedir. Bunlara dikkat edildiği zaman isteyen herkes dilediği kıyafetleri hiçbir sorun yaşamadan giyme imkanına erişmiş olacaktır.  

24 Cevaplar

+13 oy
Acemi (510 puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap
İnsanın vücuduna yakışan doğru kıyafetleri ve tarzı yakalaması gerçekten çok zor. Çünkü önce insanın kendi vücudunu doğru tanıması gerektiği gibi, bir de vücudunda beğenmediği noktalar ile barışık olması gerekiyor. Bu konuyla ilgili ben de çok kafa kırdım zamanında ve ilk doğru hamlenin önce vücut yapısının doğru analiz edilemsinden geçtiğini öğrendim. Yani armut vücut diye tabir edilen yapıda bir kadın mısınız yoksa yoksa ter üçgen veya elmas grubunun mu içine giriyorsunuz bunu tespit etmek gerekiyor. Ardından da boy, kilo endeksinin öğrenilmesi ve bu doğrultuda modellere yönelinmesi çok önemli.

Ben doğru giyinebilen her kadının son derece güzel gözüktüğünü düşünüyorum ama yeterki bedenimizi tanıyalım ve bedenimize göre giyinmeyi öğrenelim .
Acemi (18.7k puan) tarafından yorumlandı
aynen dogru kıyafetleri giymek
belirlemek gercekten belli basına belirlemek zor bir iş
+14 oy
Acemi (778 puan) tarafından cevaplandı
Tamamen doğru tesbit bir yazı olmuş. Fakat bu hatayı yapan o kadar çok kadın var ki. Bakıyorsunuz kıyafet tarzına ve hiç mi diyorsunuz aynaya bakmadan giyinip sokağa çıkıyorlar. Oysa ki kaliteli giyindim, şu ünlü mağazadan giyiniyorum gibi hava atacaklarına ben nasıl bir vücuda sahibim, tarzım ne? Beni en iyi gösteren kıyafet nasıl olmalıdır? Buna kafa yorsalar ne hoş olur
Acemi (19.5k puan) tarafından yorumlandı
Gerçekten çok haklisin ben sporcu bi bayan olarak bunu düşünüyorum gayet güzel elbiseleri olabilir fakat içinde ne vücut var nede tam iyi bir yüz makyajla bulanmis abartı yüzleri ve biçimsiz vücutlarıyla  göze zararlar :))
+13 oy
Acemi (604 puan) tarafından cevaplandı
mesela ben minyon tipliyim dolayısıyla topuklu ayakkabı giymek beni daha uzun gösterir. Ayrıca siyah giyinmek de daha uzun görünmemi sağlar. Vücut hatlarını daha da belirginleştiren modelleri kombinlemek benim tarzım. Genellikle omuzlar açık modelleri giymeyi severim. Boydan kaybediyoruz ne de olsa… Bol kıyafet kesinlikle giymem. Midi ve A tipi kesim ceketler giymekten hoşlanırım
+12 oy
tarafından cevaplandı
En güzel kıyafet bol kıyafetlerdir. Her zaman rahat hissedersiniz
+12 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Bir insanın vücut şekline göre kıyafet seçmesi ne kadar zor olabilir ki. Ama neden bu kadar zorlanan var ben de anlamış değilim. Kıyafet içinde işkence çeken gördüm ben. Patlamaya hazır balon gibi. Güzelim kızlar gencecik bir karış topuklarla transparan kıyafetlerle. Ne çok imkanlar var oysa giyinmek için. Yeter ki tarzını bilsin insan. Özenti ve moda uğruna palyaço gibi dolanıyorlar.
+12 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
İnsan önce kendini bilecek derim ben. Şişmanmıyım? Çok mu zayıfım?  Bacağım mı kısa?  Boynum mu kalın? basenlerim mi çok? Budur yaa. Önce bir ne isen o şekilde bir sev kendini. Devamı o kadar basit ki. Günümüzde o kadar alternatif kıyafet ve moda sayfaları var ki. Kendi vücut tipine göre bilinçli ve yakışan şekilde  giyinen her kadın şahanedir bence.
+11 oy
Acemi (1.4k puan) tarafından cevaplandı
Şu sözü hatırlatmak istiyorum; Ne giyersen elinle, seninle gelir delille. Yani giydiğiniz her şey sizin aynanızdır bu sebeple moda gibi rüzgarlara kapılmadan fiziki durum göz önünde bulundurarak vücuda uygun şekilde giyinilmeli ve yakışan yapılmalıdır. Size uymayan bir kıyafet seçiminiz diğer insanların dikkatini dağıttı gibi de çevrenize kötü enerji verecektir, bu arada zevksizliğinizde ortaya çıkacaktır.
+11 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı
Herkes kendi vücut şekline uygun giyinmeli. Tam aksini yapiyo millet
+11 oy
Acemi (830 puan) tarafından cevaplandı
çok olmasa da yine de kilolu bir bayanım. Kendimi bildim bileli de böyleyim. Birkaç diyet programı yaptım ama başaramadım. Ama şöyle bir gerçeğim var ki kıyafet konusunda ve kendime yakıştırma konusunda çok iyiyim. Asla vücuduma küsmedim ama bu konuda araştırmalar yapıp kiloma göre en iyi tarzı belirledim kendimde. Mutluyum çünkü çok iyi görünüyorum. Giyinmeyi ve tarzımı seviyorum.
+10 oy
Acemi (1.9k puan) tarafından cevaplandı

Her insanın beden olarak yaratılışı farklıdır. Kimi tıknaz, kimi sıska, kimi şişman kimi uzun kimi kısa gelir bu oyun sahnesine... Tüm kadınlar da doğal olarak çekici olmak üzere inerler yer yüzüne. fakat bir söz vardır, çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır diye. Ben bu söze katılıyorum. Bakım çok önemlidir. Ayrıca kadının kendine yakışanı giymesi gerekir. Mesela eğer kilolu bir yapısı varsa, beyaz ve tonları kombinlerden uzak durmalıdır. eğer uzun boylu ise topuklu ayakkabı giymemeye özen göstermelidir. Kısa boylu ve sıska bir yapısı varsa, mutlaka kot ve siyah bluzu elbiselerinin arasında bulundurması gerekir. Tüm kızların ön plana çıkaracakları doğal güzellikleri vardır. Makyaj ve bakım ise buna sadece yardımcı olur.

Acemi (19.5k puan) tarafından yorumlandı
İnsanlar beden olarak yaratılışı aynidir hepimiz dünyaya bebek olarak geliyoruz büyüdükçe vücudumuzu şekillendirmek de bizim kararimzdir bu şekilde sınıflandırmamalyz aslında çünkü neden derseniz bayanların  çoğu kendine vücut anlamında bakmıyor zaten makyajını arkasına sığınan kadınlar var keşke birde güzel bedene sahip olsalar da :) tam olsa
+9 oy
Acemi (4.4k puan) tarafından cevaplandı

Kıyafet içinde işkence çeken gördüm ben. Patlamaya hazır balon gibi. Güzelim kızlar gencecik bir karış topuklarla transparan kıyafetlerle. Ne çok imkanlar var oysa giyinmek için. Yeter ki tarzını bilsin insan. gerisi bir şekilde hallolur

+8 oy
Acemi (7.1k puan) tarafından cevaplandı

Vücut şekline göre kılınan boyuna ağırlığına göre enime göre giyerim birde vücuduma yakışacak şekilde giyerim

+8 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

ben zayıf bir erkegim blkide sasıracaksınız 

erkek dediğin etli kaslı olur 

diceksiniz ama deyilim o yuzden ben ince dar giysiler giyiyom

+7 oy
tarafından cevaplandı

vucut şekline göre kış aylarında daha kalın giymesin üşümemen icin cünkü her vücüt aynı değildir bazıları az soguk aldıgı gibi hemen hastalanabilecek türden vücütlar vardır bu yüzden kendimizi kış aylarında korumak icin kalın elbise kazak giymeliyiz.

+7 oy
Acemi (3k puan) tarafından cevaplandı

herkez kendine yakışanını giymesidir moda.herkez kendine yakışanını giymesidir moda.herkez kendine yakışanını giymesidir moda.

+6 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

aaaaay nolur balık etlı kızlarımız bu kadar dar seyler gıymeyın bak azıcık bol gıyın nasıl zayıf gözükeceksınız

+7 oy
Acemi (37.9k puan) tarafından cevaplandı

Vala herkezin tipi farklidir taşiyacagin kiyafetler giyeceksin oyle onune gelen giyinmez bence

+8 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

bence her insanın vücut şekli farklılık gösterebiliyor tabikide insan vücut şekline göre giyinmesini bilmeli son durağa gelmedene de inmesini bilmeli :)

+5 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Herkes vucut şekline göre giyinir ama bol kıyafetler rahatlatır bence bol kıyafetler giyin

+5 oy
Acemi (39.5k puan) tarafından cevaplandı

Biz kadınlar giyinmeyi özellikle de her renkte, desende ve modelde özgürce giyinmeyi delicesine severiz! Podyumda gördüğümüz modeller gibi olabilmeyi ya da bir moda çekiminden fırlamışçasına kusursuz bir görünüme sahip olmayı isteriz. Oysaki her kadının kendince kusurlu bulduğu, beğenmediği bir yanı vardır, podyumdaki mankenlerin bile! Söz konusu bu kusurlar kapatıldığında ya da iyi bir şekilde gizlendiğinde kendimizi daha seksi, daha güzel ve daha mutlu hissederiz. İşte şimdi bendeniz Matmazel kendinizi daha iyi, daha seksi ve daha güzel nasıl hissedebileceğiniz konusuna geliyorum. Aslında ‘kusur’ olarak adlandırdığımız bu olay vücut tipinizle oldukça alakalı. Vücudunuzu tanımak ve ona göre giyinmek bahsedilen kusurları iyi bir şekilde gizleyebilmek bu işin ana teması

+2 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı

İyi ve şık giyinmenin bir yolu vücudunu tanımaktan, vücuduna yakışacak giysileri giymekten geçiyor. Mesela kilolu arkadaşlar lütfen dar kıyafetler giymesin.

+2 oy
Acemi (43.3k puan) tarafından cevaplandı
İnsan vucüdunu nasıl tanırsa öyle giyinmeleri gerekiyor şişmansa bol ve zayıfsa istediğini giysin
+1 oy
Acemi (16.9k puan) tarafından cevaplandı
Bence zor kişinin kendine göre giyinmesi  ama herkes kendine göre kıyafetler giyinirse daha iyi olur tabiki
0 oy
Bilge (53.1k puan) tarafından cevaplandı
bence insanın kendini tanıyıpda giyinmei gerek şişman olup tayt giyenleri anlamıyorummm

İlgili sorular

+6 oy
6 cevap
8, Şubat, 2017 Kızlara Özel kategorisinde halil1142 Bilge (55.3k puan) tarafından soruldu
+14 oy
25 cevap
30, Ocak, 2017 Eğlence kategorisinde alp Acemi (4.4k puan) tarafından soruldu

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...