Vücut Şekline Göre Nasıl Giyinmelisin?

+16 oy
25 Ocak 2017 Kızlara Özel kategorisinde Esra_aybübe Acemi (1,170 puan) sordu

İnsanların vücutlarının her biri birbirinden farklı şekillerde. Ancak pek çok kişi özellikle de kadınlar vücut şekline göre giyinmek yerine yalnızca bir mankenin üzerinde gördükleri ya da katalogda beğendikleri kıyafetleri satın alıyor fakat bunları giydikleri zaman ortaya düşündüklerinden çok daha kötü sonuçlar çıkabiliyor.

 Böylesi durumların önüne geçmek adına ise mutlaka vücuda uygun tarzda giyinmenin nasıl olacağını bilmek gerekmekte. Fazla kilolu kadınların dikkat etmeleri gereken şeylerden biri yatay çizgilere sahip kıyafetlerden uzak durmaları. Çünkü bu tarz çizgiler kişileri olduklarından çok daha kilolu gösterirler.

Bunun yerine mümkün olduğunda dikine çizgileri olan kıyafetler arasından seçim yapılmalı. Böylece vücut şekli olması gerekenden çok daha güzel bir hale gelmiş oluyor. Fazla kilosu olan kadınların büyük bir kısmı kendi bedeninden çok daha küçük bedendeki kıyafetleri giyiyorlar. 

Bunun sonucunda da çok daha fazla kiloya sahipmiş gibi görülüyorlar. Böylesi durumların önüne geçmek adına kendi bedeninize uygun parçalar arasından seçimlerinizi yapmanız gerekmektedir. Birçoğumuz kıyafetleri giyerken bunları üst üste kullanmayı tercih ederler. Halbuki bu durum sizin çok daha kötü görünmesine sebep olacaktır.

Böylesi durumların önüne geçilmesi adına vücut şeklinizi gizlemek yerine doğru bedene ait olan kıyafetler giyilmelidir. Ayrıca fazla kilonun olduğu alanı gizlemek adına dikkatlerin başka bir yöne çekilmesi önemlidir. Örneğin üst bölgesindeki fazlalıklarının olmasından şikayetçi kadınlar, tek renkten seçecekleri kıyafetlerini uzun kolyeler ile süsleyebilirler.

 Böylece üst kısımdaki fazlalıklar gözden bir anda kaybolacak. Ayrıca fazlalığı olan kadınların koyu renkli kıyafet giymesi gibi bir zorunluluk yoktur. Yalnızca büyük desenli parçalardan uzak durulması gerekmektedir. Bunlara dikkat edildiği zaman isteyen herkes dilediği kıyafetleri hiçbir sorun yaşamadan giyme imkanına erişmiş olacaktır.  

24 Cevap

+13 oy
28 Ocak 2017 Serena Bell Acemi (410 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap
İnsanın vücuduna yakışan doğru kıyafetleri ve tarzı yakalaması gerçekten çok zor. Çünkü önce insanın kendi vücudunu doğru tanıması gerektiği gibi, bir de vücudunda beğenmediği noktalar ile barışık olması gerekiyor. Bu konuyla ilgili ben de çok kafa kırdım zamanında ve ilk doğru hamlenin önce vücut yapısının doğru analiz edilemsinden geçtiğini öğrendim. Yani armut vücut diye tabir edilen yapıda bir kadın mısınız yoksa yoksa ter üçgen veya elmas grubunun mu içine giriyorsunuz bunu tespit etmek gerekiyor. Ardından da boy, kilo endeksinin öğrenilmesi ve bu doğrultuda modellere yönelinmesi çok önemli.

Ben doğru giyinebilen her kadının son derece güzel gözüktüğünü düşünüyorum ama yeterki bedenimizi tanıyalım ve bedenimize göre giyinmeyi öğrenelim .
31 Ocak 2017 Mustafa Ekinci Acemi (18,554 puan) yorumladı
aynen dogru kıyafetleri giymek
belirlemek gercekten belli basına belirlemek zor bir iş
+14 oy
26 Ocak 2017 aylina Acemi (478 puan) cevapladı
Tamamen doğru tesbit bir yazı olmuş. Fakat bu hatayı yapan o kadar çok kadın var ki. Bakıyorsunuz kıyafet tarzına ve hiç mi diyorsunuz aynaya bakmadan giyinip sokağa çıkıyorlar. Oysa ki kaliteli giyindim, şu ünlü mağazadan giyiniyorum gibi hava atacaklarına ben nasıl bir vücuda sahibim, tarzım ne? Beni en iyi gösteren kıyafet nasıl olmalıdır? Buna kafa yorsalar ne hoş olur
30 Ocak 2017 Nute19 Acemi (19,393 puan) yorumladı
Gerçekten çok haklisin ben sporcu bi bayan olarak bunu düşünüyorum gayet güzel elbiseleri olabilir fakat içinde ne vücut var nede tam iyi bir yüz makyajla bulanmis abartı yüzleri ve biçimsiz vücutlarıyla  göze zararlar :))
+13 oy
28 Ocak 2017 sibel33333 Acemi (604 puan) cevapladı
mesela ben minyon tipliyim dolayısıyla topuklu ayakkabı giymek beni daha uzun gösterir. Ayrıca siyah giyinmek de daha uzun görünmemi sağlar. Vücut hatlarını daha da belirginleştiren modelleri kombinlemek benim tarzım. Genellikle omuzlar açık modelleri giymeyi severim. Boydan kaybediyoruz ne de olsa… Bol kıyafet kesinlikle giymem. Midi ve A tipi kesim ceketler giymekten hoşlanırım
+12 oy
28 Ocak 2017 misafir cevapladı
En güzel kıyafet bol kıyafetlerdir. Her zaman rahat hissedersiniz
+12 oy
29 Ocak 2017 NebiLeYim Acemi (998 puan) cevapladı
Bir insanın vücut şekline göre kıyafet seçmesi ne kadar zor olabilir ki. Ama neden bu kadar zorlanan var ben de anlamış değilim. Kıyafet içinde işkence çeken gördüm ben. Patlamaya hazır balon gibi. Güzelim kızlar gencecik bir karış topuklarla transparan kıyafetlerle. Ne çok imkanlar var oysa giyinmek için. Yeter ki tarzını bilsin insan. Özenti ve moda uğruna palyaço gibi dolanıyorlar.
+12 oy
29 Ocak 2017 ismigül Acemi (874 puan) cevapladı
İnsan önce kendini bilecek derim ben. Şişmanmıyım? Çok mu zayıfım?  Bacağım mı kısa?  Boynum mu kalın? basenlerim mi çok? Budur yaa. Önce bir ne isen o şekilde bir sev kendini. Devamı o kadar basit ki. Günümüzde o kadar alternatif kıyafet ve moda sayfaları var ki. Kendi vücut tipine göre bilinçli ve yakışan şekilde  giyinen her kadın şahanedir bence.
+11 oy
29 Ocak 2017 gül_desem Acemi (1,114 puan) cevapladı
Şu sözü hatırlatmak istiyorum; Ne giyersen elinle, seninle gelir delille. Yani giydiğiniz her şey sizin aynanızdır bu sebeple moda gibi rüzgarlara kapılmadan fiziki durum göz önünde bulundurarak vücuda uygun şekilde giyinilmeli ve yakışan yapılmalıdır. Size uymayan bir kıyafet seçiminiz diğer insanların dikkatini dağıttı gibi de çevrenize kötü enerji verecektir, bu arada zevksizliğinizde ortaya çıkacaktır.
+11 oy
29 Ocak 2017 Elif Acemi (27,717 puan) cevapladı
Herkes kendi vücut şekline uygun giyinmeli. Tam aksini yapiyo millet
+11 oy
29 Ocak 2017 kardelen Acemi (830 puan) cevapladı
çok olmasa da yine de kilolu bir bayanım. Kendimi bildim bileli de böyleyim. Birkaç diyet programı yaptım ama başaramadım. Ama şöyle bir gerçeğim var ki kıyafet konusunda ve kendime yakıştırma konusunda çok iyiyim. Asla vücuduma küsmedim ama bu konuda araştırmalar yapıp kiloma göre en iyi tarzı belirledim kendimde. Mutluyum çünkü çok iyi görünüyorum. Giyinmeyi ve tarzımı seviyorum.
+10 oy
30 Ocak 2017 pelinnur Acemi (1,639 puan) cevapladı

Her insanın beden olarak yaratılışı farklıdır. Kimi tıknaz, kimi sıska, kimi şişman kimi uzun kimi kısa gelir bu oyun sahnesine... Tüm kadınlar da doğal olarak çekici olmak üzere inerler yer yüzüne. fakat bir söz vardır, çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır diye. Ben bu söze katılıyorum. Bakım çok önemlidir. Ayrıca kadının kendine yakışanı giymesi gerekir. Mesela eğer kilolu bir yapısı varsa, beyaz ve tonları kombinlerden uzak durmalıdır. eğer uzun boylu ise topuklu ayakkabı giymemeye özen göstermelidir. Kısa boylu ve sıska bir yapısı varsa, mutlaka kot ve siyah bluzu elbiselerinin arasında bulundurması gerekir. Tüm kızların ön plana çıkaracakları doğal güzellikleri vardır. Makyaj ve bakım ise buna sadece yardımcı olur.

30 Ocak 2017 Nute19 Acemi (19,393 puan) yorumladı
İnsanlar beden olarak yaratılışı aynidir hepimiz dünyaya bebek olarak geliyoruz büyüdükçe vücudumuzu şekillendirmek de bizim kararimzdir bu şekilde sınıflandırmamalyz aslında çünkü neden derseniz bayanların  çoğu kendine vücut anlamında bakmıyor zaten makyajını arkasına sığınan kadınlar var keşke birde güzel bedene sahip olsalar da :) tam olsa

İlgili sorular

+6 oy
6 cevap
8 Şubat 2017 Kızlara Özel kategorisinde halil1142 Bilge (54,934 puan) sordu
+14 oy
25 cevap
30 Ocak 2017 Eğlence kategorisinde alp Acemi (4,250 puan) sordu
+4 oy
10 cevap
8 Şubat 2017 Kızlara Özel kategorisinde Esmaaa0 Uzman (231,959 puan) sordu

SosyalKızlar, Dilediğiniz konularda sorularınızı paylaşıp cevap bulabileceğiniz ve bilgi ve tecrübelerinizi paylaşarak İnsanlara faydalı olabileceğiniz bir  Soru-Cevap Platformudur.

10,165 soru

46,347 cevap

3,058 yorum

2,482 üye

 1. Yönetici

  308862 Points

 2. Esmaaa0

  231959 Points

 3. Zombi

  186199 Points

 4. maviiiiisssss

  175135 Points

 5. BEYAZ

  165216 Points

...