+1 oy
Eğlence kategorisinde tarafından soruldu

Hortum sizce nasıl oluşur ? Rüzgarların bir araya gelmesiyle rüzgarların sıkışıp olup bir yere kacamadıgı icin mi * hortum mu oluşur hortum dha doğrusu niye böyle şiddetlidir ? nasıl olurda herşeyi havaya kaldırıp sonrasında havada bırakıyor akıl işi değilce siz olsanız hortumun tanımını nasıl yaparsınız ?

3 Cevaplar

0 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

 Hortum genelde rüzgarlı bahar havalarında küçük hortmlarda oluyo gerçekten bi müddet sonra daglyor tozlar ve yaprakların rüzgarla. :) beraber havaya kalkarak dönmesiyle oluyor her yönden rüzgar gelince toz ve yapraklar vesayire poşet ler daire seklini almaya baslar hatta arada görürsünüz boyle biraz  tozlu yerlerdeyseniz doner havada kuccucuk onun büyümesi çok büyük bi adettir çok fazla bi rüzgar sonucu oluşur :)

0 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Sıcak ve nemli hava ile soğuk havanın şiddetle yer değiştirmesi sırasında dönen rüzgarlar oluşur rüzgarlara hortum adı verilir. 

0 oy
Acemi (15.8k puan) tarafından cevaplandı

hortum gıbı dogal afetlerden rabbım butun ınsanları esırgesın  hortumun olusumunda bır cok  faktor var   hava kosulları  genelde denız tarafında cok oluyor okadar buyuk hortumlar kasırgalar vesayıre onun dısında pek   bızım bu taraflarda oldugunu duymadm 

İlgili sorular

+2 oy
5 cevap
4, Mart, 2017 Eğlence kategorisinde Zombi Uzman (186k puan) tarafından soruldu
+2 oy
6 cevap
30, Ocak, 2017 Eğlence kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
2 cevap
23, Nisan, 2017 Sağlık & Diyet kategorisinde Fatma61 Bilge (87.8k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...