+6 oy
Aşk & Love kategorisinde Acemi (23.6k puan) tarafından soruldu
Herzaman önüme çıkar bu soru. Gerçekten de doğum yapmak,evde yaşayan herkezin işini görmek, ömründen ömür vererek çocuklarını hayata kazandırmak ve şuanda bukadar işin yanında çalışıp AİLE bütçesine destek olmak vs hepsine yetişiyor valla. Erkekler sadece geçinmek için gerekli parayı getirdi mi tüm görevi bitiyor diyenler çok fazla.Sizin yorumlarınızı çok merak ediyorum. Ne dersiniz?

9 Cevaplar

+4 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı
kadınların yükü ağır olduğu kadar erkeklerin yüküde ağır erkekler askerlik yapıyor ilerde hayat kuracağı kişi ile düzenli bir hayat kurabilmek için elinden geleni yapıyor çocouklarına ailesine bakabilmek için gece gündüz bile calışabilir bir erkek işsiz kaldığı zaman gözüne uyku girmez ailemi nasıl gecindiricem diye düşünür.
+3 oy
Acemi (508 puan) tarafından cevaplandı

Eskiden erkeklerin görevi sadece aileye parayı getirmek değildi. Erkek hem çocuklarının manevi gelişimlerini hem ahlak gelişimlerini düzenlerdi. Sadece çocuklarının değil eşinin gelişimini de erkek sağlardı. Eşine kitaplar okur farklı bir bilgi öğrenirse anlatırmış. Ev işlerinde de ağır işler her zaman erkeklerin göreviymiş. çarşıya pazara gitmek, çalışmak ve ailesini gezmeye götürmek gibi işlerde erkeklerdeymiş. Şimdilerde erkekleri anneleri öyle bir yetiştiriyor ki sanki tek işleri eve ekmek getirmekmiş gibi hiç bir konu ile ilgilenmiyorlar. Her iş eşlerinin üzerine yıkılıyor. Kadın ise o kadar işin gücün içinde ne çocuklarına tam olarak bakabiliyor ne de erkek olarak büyüttüğü çocuğuna yapması gerekenleri tam olarak öğretebiliyor. Çünkü çocuk babasına bakıp onu model alıyor ve annede sistemin kölesi gibi rahatını düşünmeden gecesini gündüzüne katıyor. Bence burada herkesin kendini sorgulaması gerekiyor. Özellikle de evlenmeyi düşünen erkeklerin kendine çeki düzen vermesi gerekiyor. 

+3 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Sorumluluk duygusuna göre değişiyor bu durum. Bence kadın derdim hem topluma hem evine karşı bir çok sorumluluğu var. 

+3 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı

 Aslında güzel ir soru kardeşim onlarında kendilerine gere cidden zorlukları var bence hayatlarının bedelini askerlik de çok zor bi şekilde ödüyorlardı askerlik yapıyorlar ayak kokusu cekyorlar mıntıka temzliyolar hem eziyette oluyo onlara tabi buda büyük eziyet ne demişler yuvayı dışı kus kurar :) :D yani biz o yüzden pek de şikayetçi olamycaz biz evmize bakyosak adamda aslan gibi çalışıp parasini kazanacak evine ekmek getrcek :)

+3 oy
tarafından cevaplandı

Merhaba hatice hanım erkeklerin yükü ağırdır diyemem tabiki bayanların bir dakika durma molası veremeyeceği derecede ihtiyaclar var kadın daha cok ağır yükü taşır erkek para getirir ekrekde sabahdan akşama kadar hanımına bakmak icin ter döker evine coluguna cocuguna ekmek getirebilmek icin karnılarını doyurabilmek icin

+3 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı
Tabiki de değiliz .yani çoğu konuda bütün yük bizim sırtımızda oluyor .ama özellikle de bu dönemde kadın olmak bütün taşıdığımız  yüklerden  daha ağır. 
+2 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı

Bence ikisininde sorumluluk alanı farklı oldugu için sadece tek taraflı bakmamalıyız örnek vericek olursak erkekler askerlik yapıyor ve hayatı boyunca unutamıyacagı zorlukları görüyor bayanlar ise evlendikten sonra zorluk görüyo en büyük zorlukları çoçuk yetiştirmek ve çoçugunun iyi bir insan olması için ugraşması 

+2 oy
tarafından cevaplandı

Şuan toplumda herkesin sorumluluğuna gore değişiyor kişilikleri nasılsa öyle davranıyorlar iki tarafında çalışıp erkegin evde daha cok iş yaptığını da gördüm ama genel olrak kadının sorumluluğu büyüktür erkek gider para kazanır ama kadın esine ve çocuklarna her işine kosar yemegi kıyafeti ütüsü banyosu okulu dersleri ama erkek bi para getirince gorevi tamamlanıyo düşüncesinde oluyolar

+1 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı

Kesinlikle katılmıyorum. Erkeklerinde sorumlulukları en az erkekler kadar ağır. İşte çalış, fatura öde, sözde de olsa evin reisliğini yap..

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
17, Mayıs, 2017 Aşk & Love kategorisinde Naila Acemi (725 puan) tarafından soruldu
+2 oy
4 cevap
4, Mayıs, 2017 Aşk & Love kategorisinde Bilisimci Acemi (30.4k puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
3, Mayıs, 2017 Aşk & Love kategorisinde rasu Acemi (369 puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...