+4 oy
Eğlence kategorisinde Acemi (4.9k puan) tarafından soruldu

Sosyal medya psikolojimizi derinden etkiliyor. Araştırmalara, saatlerce başkalarının sosyal medya sayfalarına bakarak vakit geçirenler kendilerini mutsuz ediyor. Araştırmacılar, başkalarının sosyal medya sayfalarına çok fazla vakit ayıran ve gerçekçi olmayan karşılaştırmalar yapan kişilerin olumsuz duygulara kapılabileceklerini söylüyor. Ben bu duruma katılıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz 

9 Cevaplar

+5 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

bencede sosyal medya insanların kafasındaki olumlu etkileri bile etkisisleştiriryor ama her şey belirli bir sevyeye kadar kulanıldığı zaman daha iyi our bana göre.

+4 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

kimine göre zaralı kimine göre değildir ama bana göre zararlı çünkü sosyal medyadaki ilişkler gerçek olmadığına inanıyorum.

+4 oy
tarafından cevaplandı

Sosyal medya mutluluğumuzu cok fazla etkiliyor kötü kötü sözler kötü içerikler bir o kadar da faydalı paylaşımlar da yapılarak insanlarımız bilgi sahibide oluyolar yapılan evlilikleri bile sosyal medya etkiliyor. sen bu adamı beğendin sen bu adamla mesajlaştın gibisinden ailede bu seferde huzursuzluk meydana geliyor.

+4 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Sosyal medya, arkadaşlarla irtibatta kalmanın ve mutlu anılar paylaşmanın bir yolu olarak hayatımıza girse de; Kaspersky Lab'ın son araştırmasının sonuçları, sosyal medyanın artık pek çok insanı negatif hissettirdiğini gösteriyor.

+4 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı

Sosyal medya antidepresan gibi guzek yeni iyiki de var sosyal medyasiz olmaz be geçmez vakit yani :) burasıda güzel bi site zaten böle gecinr gideriz  :-D 

+1 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Sosyal medya bazen iyi bazen kötü oluyor şöyle düşünün bazen kötü haberlerin çoşunu sosyal medya aracılığıyla görüyoruz bazende hoşumuza giden haberleri şeyleri de sosyal medyadan alıyoruz. Nasıl kullanıldığına bağlı.

0 oy
Uzman (175k puan) tarafından cevaplandı

aşırı bağımlı insanlar olabiliyor kafasını kaldırmadan eşinle çocuğunla ilgilenmeyen o yüzden bozabilir

0 oy
Bilge (53.1k puan) tarafından cevaplandı
Kisiden kisiye degisen bisey bence bu yanikisinine engel oluyo kimini mutlu ediyor.............
0 oy
Acemi (22.6k puan) tarafından cevaplandı
Sosyal medyada herkes mutlu. Herkesin keyfi yerinde bizlerde bunlara bakıp biz neden böyle değiliz diyoruz. Sonra al sana mutsuzluk.

İlgili sorular

+5 oy
8 cevap
16, Şubat, 2017 Eğlence kategorisinde Shehanim Acemi (882 puan) tarafından soruldu
+2 oy
7 cevap
7, Şubat, 2017 Eğlence kategorisinde lusbus Acemi (8.2k puan) tarafından soruldu
+4 oy
7 cevap
6, Şubat, 2017 Eğlence kategorisinde halil1142 Bilge (55.3k puan) tarafından soruldu

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...