+6 oy
Sağlık & Diyet kategorisinde Acemi (24.2k puan) tarafından soruldu
Neden dolgun gösteren, şekle sokan, güzelleştiren v.s şampuan reklamlarında genellikle kadınlar oynar da kepeğe karşı etkili şampuan reklamlarında sadece erkekler?

10 Cevaplar

+4 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Hep gür saçlı insanlar şampuan reklamlarında oynuyor. dedem gibi kel bir insan çıksa çok güzel olur yanlarında saç var tepesi kel. o tepede beyaz beyaz kepek oluyor. bir kepekli halini göstersinler bir de sonraki halini kepeksiz halini ben alırdım o şampuanı

+5 oy
Acemi (23.6k puan) tarafından cevaplandı

Sanırım erkeklerin genelde bayanlar kadar uzun, gür ve çok saçı olmadığı için. Bayanlar dolgun ve hacim veren şampuanlarda oynatılıyor. Erkek kitlesine de hitabetmek adına kepek şampuanlarda da erkekler oynuyor olabilir. Tabi bu tamamen benim şahsi fikrim. Lütfen hiç bir beyefendi alınmasın. 

+2 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı

Sebebi bariz belli kardeşim şöyle diyim kepek sac diplerinde bulunur erkeklerin saçında daha kolay fark edilebilir bu kepek kadınlarda çoğu zaman öyle olmuyor bu nedenle :). Kepekde :) erkekler gösterilir dolgun sacta tabi kızlar erkeklerin saçı kısa dolgunlugunu gösteremezler genelde kuaför de ışıltı artırıp şampuan reklamı yapıyorlar ya :) inandırıcı deyil arladasnda bi formda dediği gibi en güzeli arap sabunu :D

+3 oy
tarafından cevaplandı

cünkü kepekli saç erkeklerde sacları kısa oldugundan dolayı pek cok görülür tabikide kaliteli şampuana göre kepeğin önüne geçilebilir kadınlarda dolgun sac ise kadınların uzun sacına göre uyarlanmış bir sac modelidir yani dolgun saclar için düzenli saçlar da denilebiliyor dolgun saclar daha hassastır kepek girmesi bi hayli kolaytır 

+3 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Erkekler kepeğe kadınlarda dolgunluğa daha fazla önem verdiği için. Malum reklamlar ihtiyaçlar doğrultusunda yapılıyor genelde.

+2 oy
Acemi (13.3k puan) tarafından cevaplandı

Çünkü erkeklerin saçları kadınlara oranla daha kısa olduğu için dolgun saç renklamında oynaması klolacak iş değil.

E dolgun saç ya da saçı ön planda olamadığından mecbur saç temizliğiyle yani kepeksiz saç reklamıyla karşımıza çıkıyorlar.

+1 oy
Acemi (3.1k puan) tarafından cevaplandı

Her gür saçlılar reklamda oynar sonuç hep aynı hep ... Farklılık adına farklı tarzda olanlar da girmeli reklama

+2 oy
Acemi (4.5k puan) tarafından cevaplandı

Erkekler bakımlı değil banyoya girdiği zaman şampuan falan önemsemez eline geleni kullanır ondan kepek olur ama kadınlar saçlarına önem verir ondan.

0 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı

Erkeklerin saçı kısa olduğu için kepek daha çok belli oluyor. Bu yüzden kepek sorununu konu alan reklamda erkekler oynuyor. Kızlarında saçı dolgun olduğu için dolgun saçlar reklamında da bayan oynuyor.

0 oy
Bilge (53.1k puan) tarafından cevaplandı
Kadinlarin saclari uzun olduklari icin dolgunlugu da duzgun gozukuyor ama erkeklerde kısa sac

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap
+2 oy
4 cevap
23, Mart, 2017 Bakım & Güzellik kategorisinde maviiiiisssss Uzman (175k puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...