+4 oy
Eğlence kategorisinde Acemi (24.2k puan) tarafından soruldu
Hayat o kadar kısaysa neden sevmediğimiz o kadar şeyi yapıyor ve yapmadığımız o kadar şeyi seviyoruz.. Haydi bakalım hep birlikte biraz düşünce fırtınası yapalım..

6 Cevaplar

+3 oy
Acemi (23.6k puan) tarafından cevaplandı

Sevmediklerimizi mecbur olduğumuz için sevdiklerimizi günahlar koyuvermediği için yapamıyoruz. 

+1 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Hazal sultan soruların bitmiyor ne çok merak ettiğin  şey var tebrik ederim. Hayat o kadar kısa ki daha çok gülün  daha çok eğlenin sevdiğiniz şarkıyı daha yüksek sesle söyleyin sevdiğiniz  insanlarla vakit geçirin derin nefes alın olaylara her zaman iyi tarafından bakın ve tabi ki hayaller kurun.

0 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı

 Neden  çünkü insan elde edemediğini seviyor genelleme olarak boyle biz elde edemedikleri mızın peşinden kosuyoruz elde ettik den sonra hop cepte tamam diyip diğerine kosyoruz ceptekini kaybedince değeri anlıyoruz bu böyle bi döngü :)

0 oy
tarafından cevaplandı

hayat kısa ama bu fani dünyada bize sunulan nimetlerin iyi değerlendirilmesi gerekir ibadetlerimizi yapmamız gerekir cuma kacırmamız gerekli ibadetlerin şartlarını uygulamalıyız kişmseye hainlik yapmamalıyız kimsenin hakkını yememeliyiz kul hakkına girmemeliyiz 

0 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Bu biraz toplumsal yapı ile alakalı topluma ters düşecek diye çoğu şeyi sevmesek bile yapıyoruz. Büyükler buna genelde el ne der diye cevap verirdi sanırım.

0 oy
Acemi (15.8k puan) tarafından cevaplandı

bu konuda yorumum su yönde olucakdır   bı ata sözude varya hanı ömur 1 gundur oda bugundur dıe nezaman ölecegımızı bılmedıgımız su hayatta    pısman olacamız hıc bır seyı yapmamalı ve   bu gıbı seylerı ıyı dusunup kacınmalıyız arkamızda  kalıcı eserler bırakıp bız öldugumuz zaman bıle hatırlanmamıza vesıle olacak anılarla veyahut o tur  seylerle bu dunyadan ayrılmalıyız dıe dusunuyorum soru ıcın tesekkur ederım 

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
3, Mayıs, 2017 Eğlence kategorisinde BEYAZ Uzman (165k puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
3, Mayıs, 2017 Eğlence kategorisinde BEYAZ Uzman (165k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
5, Mayıs, 2017 Bakım & Güzellik kategorisinde Gülhanım Acemi (7.7k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...