+8 oy
Eğlence kategorisinde Acemi (24.2k puan) tarafından soruldu
Çok sevdiğiniz dostum, can dediğiniz bir arkadaşınızın kanunsuz bir iş yaptığını görseniz polisi ararmıydınız? Cevaplar ı çok merak ediyorum doğrusu..

9 Cevaplar

+4 oy
Acemi (23.6k puan) tarafından cevaplandı

Önce onu ikna etmek için herşeyi yaparım. Olmazsa da polise şikayet etmez onun günahına ortak olur her türlü yardımı yaparım. 

+4 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Yaptığı şeye göre değişir bu durum ama büyük ihtimalle  aramazdim  .yani zaten adaletin  olmadığı  bir  sistemle  yönetiliyoruz  önce gerçek bir adalet olsun ülkemizde sonra ben gidip arkadaşımı  kendi elimle teslim edeyim. 

+3 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı

 Yo aramazdim açıkçası bende ona katlar kanunsuzluga devam ederdim yani :) hic :) takmak öyle şeyleri dostluk budur pislige giryosanda beraber cikyosamda beraber ondan ötesi kullanmak olur zaten oda bize yanaşmaz :)

+3 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Nasıl bir kanunsuzluğa bulaştığına bağlı bu. Birinin canına kast etmekse direk giderim polise. Yoksa gaflete düşüp yaptığı çok da zararlı değilse gitmem.

+3 oy
tarafından cevaplandı

polisi arardım bir kere dost dediklerimiz arkadan vurur cümlesi kesinlikle doğru olarak işaretleyin cünkü aynı olay sizede olsa o suc işleyen dostunuz korkusundan sucu size atma ihitimali cok yüksektir o yüzden herhangibi bir hatası varsa emniyete başvurarak cezasını cekmeli sakın unutma cezayı işleyen ceker işlemeyen cekmez iftira atılır uzak durun kesinlikle

+1 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı

Ben şikayet ederdim tabi ikna olmazsa. Arkadaşlık başka böyle konular baska. Kimsenin günahına ortak olmam ben . 

+1 oy
Acemi (15.8k puan) tarafından cevaplandı

arardım kardeşim herkes hakkına hukuguna göre davranacak dost most hıkaye önce uyarır kendını ıhbar etmesı ıcın ıkna ederdım  yada vazgecırır olayn usdunu kapatırdım yanı olayn ne olduguna baglı tabı bu  bunun dısında  pek yapacak bısı yok zaten 

0 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı
Dostluğumun borcu olarak onu polise şikayet etmezdim. Ama o andan itibaren dostluğumuz biterdi.
0 oy
Acemi (8.6k puan) tarafından cevaplandı
Oncelikle yaptiginin dogru bir sey olmadigini ona guzel bir dille anlatirdim. Bir kac kez uyarirdim halen yapiyorsa polisi aramak en mantiklisi tabi. Dunyada olan seylerin cogu sesimizi cikarmiyoruz diye oluyor zaten. Onun icin kim olursa olsun yanlis yapmissa o sey zaten yanlistir.

İlgili sorular

+2 oy
8 cevap
18, Şubat, 2017 Erkekçe kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...