+2 oy
Kariyer & Eğitim kategorisinde Bilge (55.2k puan) tarafından soruldu
Bildiğiniz üzere yeni kimlikler çıktı hiç gerek yoktu ama bakalım bize neler katacak ama ben henüz yenilemedim  .yenileyen ler  ya da bu konu hakkında bilgisi olanlar cevap verebilir mi?

5 Cevaplar

+1 oy
Acemi (47.8k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Ben yeniledim tecrube edindigim kadariyla sizleride aydinlatiyim. Ilk once nufus mudurlugune gidiyorsunuz yada nufus mudurlugu randevu hattini arayip randevu aliyorsunuz.randevuyu tavsiye etmem lakin aceleniz varsa dolu oldugundan uzun bir zaman sonraya randevu veriyorlar nufus mudurlukleri bulundugunuz ilceye gore degiris fakat genelde 8bucuk da aciliyorlar 7bucukta yada 8de gidip beklersebiz ilk siralari alirsiniz. Once randevululari 5 10 kisiyi aliyorlar sonrada sizi eski kimliginiz  bir afrt biometrik fotogrsfiniz ve 16 tl olmasinlazim ucret  gerekiyor bunlari verip basvurunuzu yapiyorsunuz size sifrenizin oldgu basvuru zarfinizi veriyorlar 15is fnu icerisinde ptt kargo ile evinize sahsa yada yakinina teslim ediliyor daha sonradanufus mudurlugune gidip atm ye benzer makinalar var onlarda kredi kartinislemi yapar gibi şifrenizi degistirip yeni şifre olusturuyorsunuz simdiden kolay gelsin  :)

+1 oy
tarafından cevaplandı

Merhaba kendim işlem yaptığım icin anlatayım size oncelikle belediyeye gitiniz cebinizde 16 TL bulunsun 1adet resminiz olsun resminiz 6ayı gecmemiş olsun biyometrik resim muhakkak çekilin sonra belediyeye gidin 5 kez sağ elinizi 5 kez sol elinizden parmak ve damar izi alsın kimliğiniz 15 gun sonra cebinizde

+1 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

yeni kimliklerin daha güvenilir olduğunu düşünüyorum diğer kimliklerde karşılaştığımız sorunların hepsinin son bulacağına inanıyorum güvenli bir sistem bana göre yeni kimlik karları.

+1 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı

Nüfusa eski kimliğin ve 1 vesikalık forografini götürüp kayıt yaptiracaksn. 16 tl ödiceksn. Sonra evine getiriyorlar kimliğini ptt

+1 oy
Acemi (23.7k puan) tarafından cevaplandı

bildiğim kadarı ile her ile gelmedi sanırım bazı illerde uygulanıyor şuanda ama yanılıyorda olabilirim 

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
12, Şubat, 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde Esmaaa0 Uzman (232k puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap
3, Şubat, 2017 Eğlence kategorisinde hazalsultan Acemi (24.2k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
5, Mayıs, 2017 Sağlık & Diyet kategorisinde BEYAZ Uzman (165k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...