+5 oy
Kişisel Gelişim kategorisinde Acemi (4.1k puan) tarafından soruldu
Kimlerin feminizm in gerçek anlamını bildiğini merak editorum ve bu yüzden bu soruyu soruyorum. Şimdiden cevaplayan ve oylayan herkese teşekkür ediyorum.

7 Cevaplar

+1 oy
Acemi (917 puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Feminizim toplumumuzda kadinlarin erkeklerden nefret ettigi,sadece dunyada kadinlarin oldugunu iddaa ettiginin dusunuldugu teori olarak algilaniyor ama kesinlikle yanlis bir bilgi.Feminizim Toplumda kadinlarinda onemli bir yerde oldugunu mesela insam degilde bazi yazarlarin adamlar olarak yazarak aslinda hem kadinlari hem erkekleri belirttikleri kadinlarin otekislestirilmeye calistigini bununla beraber siyasette veya toplumda cokta aktif olamadigini fakat olursa cok basarili olabileceklerini belirten bir uluslararasi iliskiler teorisidir.Bkz.Erkek feministlerinde sayisi bir hayli fazladir.Bir siyaset bilimi ve u.i ogrencisi olarak feminizmi bu sekilde tanimlarim iyi aksamlar

+4 oy
tarafından cevaplandı

Kadınların sosyal haklarını erkeklerle esıtlemeye çalısan bir savunma adımıdır hocamız ogretmişti ordan kalmış aklımda 

+6 oy
Acemi (23.6k puan) tarafından cevaplandı

Bizim toplumumuzda çocuklar büyürken kız herşeyden soyutlanır erkek herşeyi yapar. Böyle olunca erkeğin hakları çok fazla kadının hiç hakkı yokmuş gibi bir tablo çıkar ortaya. İşte kadınların bunu eşitleme çabasıdır feminizim. 

+3 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Feminizm denince akla ilk olarak kadınlar gelebilir ama feminizmi savunan erkekler de bulunmaktadır. Feminizm akımı toplum içerisinde yaşanan kadın erkek eşitsizliğinden doğmuştur. Amaç kadınların da toplumda yeri ve söz sahibi olduğunu göstererek, gerçek bir eşitliğin varlığını ispatlamaktir.

+4 oy
Acemi (8.2k puan) tarafından cevaplandı

feminizim kadını sevmektir,kadını anlamaktır,kadına değer vermektir. yani feminizm bütün herkesin benimsemesi gereken bir olgu kavramıdır.

+1 oy
Acemi (16.3k puan) tarafından cevaplandı

Feminizm kadınların erkeklere karşı cephe almasıdır ve çok saçma bir düşüncedir.. yani ben öyle yorunluyorum ama kızlara göre eşitlik falan anlamına geliyor...

+1 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Kadınlarla erkeklerin eşitliğini savunan düşünce akımıdır doksanlı yıllarda daha ön plandaydı sanki.

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap
+7 oy
12 cevap
+16 oy
19 cevap

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...