+5 oy
Sağlık & Diyet kategorisinde Bilge (55.3k puan) tarafından soruldu
hemen herkesin bir problemi olarak bilinen sac dökülmenin belirli bir cok nedeni vardır sizce bu nedenleri sac dökülmesini ne yönde etkiliyor.

5 Cevaplar

+4 oy
Acemi (24.2k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Saç dökülmesi nin bir çok sebebi olabilir mevsim değişiklikleri  stres, vitamin eksikliği, bazı saç  ve saç derisi problemleri  egzama, saç kıran v. s gibi eder saç dökülmesi oldukta ileri boyutta ise bir uzmana başvurup neden kaynaklandığının iyice araştırılması gereklidir bence.. 

+3 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı
Daha çok erkeklere özgü olduğu düşünülen bu sorun ile kadınlar da karşı karşıya kalmaktadırSaç dökülmesi, saçların zayıflaması ve incelmesi gibi farklı sebeplerden oluşan bir çeşit hastalıktır. Her yetişkinin, gün içerisinde 50 ila 100 tel arasında saçını dökülür. Herhangi bir nedenle bu sayının üstünde bir dökülme söz konusu olduğunda mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır.ben de bu zmanalards bununla karşı  karşıyayım  çünkü zaten ailemde  de kellik  var bu yüzden en kısa zamanda bir uzmana başvuracağım. 
+3 oy
tarafından cevaplandı

Saç dökülme sebepleri sayarsak saçlarınızın devamlı suda kalması efkarlandıgınız zaman dertlendiğiniz zaman sac düşmesi meydana gelebilir kalitesiz şampuan kullanımı 

+4 oy
Acemi (47.8k puan) tarafından cevaplandı

Saç dökulmesinin en büyuk nedeni kesinlikle stres belimde olan saclarimi inceldi dokuluyor diye guclensin doyebsurekli kestirip bakim yapiyorum ordan biliyorum.sana verebilecegim tavsiye kesinlikle seninuzen herkezi hayatindan cikar duymazdan gel kimsenin seni uzmesine izin verme.hicbiseyi takinti haline getirip seni uzucek kadar düsunme ikincisi bioblas sampuan sac dokulmelerinicin olani yada sarimsak ve defne yaprakli sampuan oneririm sampuaninin icerisine eczaneden aldigin bepanthem ampul den iki adet dokersen ve 1yemek kasigi kadar cam terabentin yagi ekleyip karisitirp her kullanirken calkalayip kullanirsan sac dokulmenin durdugunu ve bebek saclarinin bile ciktigini gorup bana dua ediceksin bence :)) 

Acemi (3.2k puan) tarafından yorumlandı

Premses, tespitlerin yerinde olmuş. Seni tebrik ediyorum. Kendi bakımın için yeni şeyler denemeyi, gerekirse para harcamayı seviyorsun. Yoksa sen yay burcu musun? Yoksa oğlak mi? Şimdiden merak ettim yoksa hiç biri mi :) şaka bi yana iyi eglenceler

0 oy
tarafından cevaplandı
Saç dökülmelerinin çoğu stresten kaynaklıır ve bazı kanserler yüzündende dökülebiliyor

İlgili sorular

+4 oy
4 cevap
+7 oy
11 cevap
31, Ocak, 2017 Kızlara Özel kategorisinde Sertaç Acemi (6.6k puan) tarafından soruldu
+3 oy
6 cevap
16, Mart, 2017 Sağlık & Diyet kategorisinde Yunus Acemi (16.9k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...