+5 oy
Aşk & Love kategorisinde Acemi (23.6k puan) tarafından soruldu

Uzmanlara göre ikili ilişkileri en çok yıpratan davranış haklılığını ispatlama çabasıymış. Bu çaba insanların kendini yıpratmasına sebep oluyormuş. Uzmanlar diyorki bırakın karşınızdaki haklı olsun. Hiç polemiğe girmeyin. Siz yolunuza devam edin. Nedersiniz sizce uzmanlar haklımı? 

7 Cevaplar

+4 oy
Acemi (24.2k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Bencede uzmanlar çok haklı söylemiş kesinlikle insanı yıpratan bir durum kendi haklı olduğunu ispatlamaya çalışmak insana hiç bir şey kazandırmıyor ispatlamak yerine çözüme odaklanmayı tercih ederim.. 

+4 oy
Acemi (47.8k puan) tarafından cevaplandı

Uzmanlat sonuna kadar haklılar. Bir insani seviyorsan o insanin seni hicbir sekilde ispat ettirme cabasi icine sokmamasi oyle bir ortama dusurup seninuzmemesi gerekiyor. Seven insanin ispata ihtiyaci yoktur sözu kanundur zaten yanlismi dusunuyorum? Iliskilerde sen ben oldugu surece ispatlama ifade edememe ve catismalar devam eder. Sen ben degil BİZ olmayi denediklerinde sorunun ortadan kalkacagı fikrindeyim..

+3 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

uzmanlar doğru diyorda resmen karşındaki kişiyi takma diyor gürdük recep ivedik filimindeki spor hocasına olan vahim sonu bence şu yönden haklılar kafanızı her daima olumlu düşündürün.

+2 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Sonuna kadar haklı kardeşim. Cahille uğraşma diye boşuna demiyorlar. Susmak genelde daha mantıklı. Tabi buna da uzun yıllar sonunda tecrübe ederek ulaşıyorsun.

+2 oy
tarafından cevaplandı

tabiki uzman doğru demiş cünkü haklı olduğunuz bir şeyi cahile asla anlatamassınız cahil olan kişi her zaman kendini haklı gösterir bunu unutmamalıyız o durumda bırakınız haklıysa haklı olsun allah kimin haklı kimin haksız oldugunu biliyor 

+1 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

cok haklılar uzamanlar :D yok sen haklısın yok ben haklıyım herkes kendı bıldıgını okuyor sonra hucum kavgaaa :D

+1 oy
tarafından cevaplandı

Kesinlikle oyle asıl kavga edilen meseleden uzaklaşıp haklı haksız kavgasına dönüşüyo maalesef 

İlgili sorular

+4 oy
4 cevap
+4 oy
7 cevap
8, Mart, 2017 Aşk & Love kategorisinde Tolgahan Acemi (5.7k puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
25, Nisan, 2017 Kültür & Sanat kategorisinde BEYAZ Uzman (165k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...