+1 oy
Kişisel Gelişim kategorisinde Acemi (13.8k puan) tarafından soruldu
Kimi insanlar hayatlarında kendilerine öncülük hakkı vererek yaşarlar. Yani önce kendilerinin istekleri, hayalleri endeksli bir yaşam sürerler. Kaybetmekten korkmayanlar olarak değerlendirdiklerimiz de diyebiliriz. Yavaş gitme derdi olmayan, denemekten çekinmeyen ve duygularını netçe ortaya koyup onlara yönelik davranan insanlardır.
Kimileri ise mantığa önem verir. Duyguları hisleri bir kenara atmayı başarabilen ve kendisi adına iyi olanı seçen ne zorlukla uğraşacak olsa dahi rahat edeceği bi statüye sahip olmak isteyendir. Tanımlar yanlış ya da eksik olabilir. Şahsi düşüncelerimi yazıyorum, kendini tanıma makalesi hazırlamıyorum.
Peki size göre siz kendiniz duygularına göre hareket eden mi yoksa mantığından asla ödün vermeyen taraftan mısınız? Ve sormak istiyorum. Mantığını takip eden insanlar toplum içerisinde neden sert gelirken hayalperestler her zaman masum naif kibar olarak değerlendirilir? Bu genelleme sizce doğru mudur?

3 Cevaplar

0 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap
Mantıklı değilim. Bu zamana kadar hayatımdaki seçimlere hep duygularımı seçerek geldim. O an neyi istiyorsam ne hissettiysem onu yaptım. Sonuçları iyi veya kötü ne olursa olsun pişman olmadım. Sadece ders çıkarttım, tecrübe edindim. Eğer mantığınla hareket etseydim belki doğru bir karar olacaktı ama ben mutlu olmayacaktım. Ben mutlu olmadıktan sonra o kararın nesiyle övüneyim ki. Hayata bir defa geliyoruz ve ne zaman öleceğimiz belli değil. Bu yüzden mantığı değil duyguyu seçerim
+2 oy
Bilge (87.8k puan) tarafından cevaplandı
Aslında çok duygusal bir insanım ama insanların duygularla ilgilenmediğini öğrendiğim günden bu yana mantıkla hareket etmeye çalışıyorum
+1 oy
Uzman (165k puan) tarafından cevaplandı
Duygusal ve hassas biriyim ve aslında tam da bu nedenle mantığımla hareket etmeye özen gösteririm. Duygularla verilen kararlar neticesinde üzülebilir.

İlgili sorular

+7 oy
15 cevap
11, Şubat, 2017 Aşk & Love kategorisinde Türkgüzeli Acemi (10.1k puan) tarafından soruldu
+8 oy
13 cevap
11, Mart, 2017 Aşk & Love kategorisinde 3mir Acemi (248 puan) tarafından soruldu
+5 oy
7 cevap
2, Şubat, 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde Begüm Çalışkan Acemi (4.1k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

116k kullanıcı

...