+4 oy
Sağlık & Diyet kategorisinde Acemi (23.6k puan) tarafından soruldu

Ben hayvanları kısırlaştırmayı çok yanlış buluyorum. Bize onların üremelerini ellerinden slms hakkını kim veriyor. Allah her canlıya yeme içme ve üreme hakkını vermiş.Acaba dinimize göre günahı varmıdır? 

8 Cevaplar

+3 oy
Acemi (24.2k puan) tarafından cevaplandı
Günah olup olmadığı konusunda fikrim yok fakat benim evde dişi bir kedim var ve doğan yavrularını her seferinde birilerine veremeyeceğim için yavrularına da apartmanda ne kadar bakabilirim sokağa da atamam kedimin sıcacık ev ortamında sevgi içinde yalaması adına kısırlaştırma yı düşünüyorum ben.. Fakat ameliyat çok pahalı en son gördüğümde veteriner,, 5 50 lira dediği için bütçemizi fazlası ile aldığı için birçok süre beklemeyen alacam bu kararımızı.. 
+5 oy
Acemi (3.7k puan) tarafından cevaplandı

Yanlis birseydir Allah onlara dedigin gibi insanlar gibi ureme yetenegi vermistir insanoglu kendi istegiyle hic bir zarari yokken bunu yapiorsa bunun vebali olur sonucta onlarda birer canli ve insanlar gibi yasama ureme haklari vardir

+3 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

bu dönya bütün canlılara yetecek kadar büyük yapılmış bu dönya hepimiz için yapılmış biz insanlar için tek değil ama bazı bencil insanlar dönayanın sadece kendi hayatları için yaratıldıklarını düşünürler yazıklar olsun ki o hayvanları kısırlaştıran kişilere.

+3 oy
tarafından cevaplandı
hayvanları kısırlaştırmak tabikide doğru değil onlarda bi can taşıyolar neden doğurmasınlar diye kısırlaştırıyolar günah tabikide sevap olacak değil heralde doğanın hayvanlar sayesinde yaşadığını bilmeliyiz bizi bir cok şeyten kurtaran hayvanlardır 
+2 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Bu duruma ve şarta göre değişir illa hayvan için değil insan için de geçerli doğurup sokağa atanlar var onları da kısırlaştırmak lazım.

+1 oy
Acemi (9.9k puan) tarafından cevaplandı

tabi kide doğru değil ama özellikle bazı şehirlerde aşırı fazla sokak köpeği oluyor ve belideyinin hayvan barınakları yeterli kalmıyor. Başka nasıl bir çözüm olabilir ki?

0 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Gereksiz olduğunu düşündüğüm hayvanları kısırlaştırma tarftarıyım. Mesela köpek aslan çita sırtlan vz gibi hayvanları kısırlaştırsalar iyi olur eti yenen hayvanlar artar daha güzel bir şey llur.

+1 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı

Arkadaşlar hayvanlar insanlar gibi duygulara sahip değillerdir. Bir hayvanı kısırlaştırdığında onun için dünyanın sonu olmaz, ah birde yavrum olamayacak diye düşünmez. Ki hayvanların kısırlaştırılması, hayvanın sağlığı için daha önemli. Bunu tüm veterinerler söyler.

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
4, Mayıs, 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde Esmaaa0 Uzman (232k puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap
25, Nisan, 2017 Gündem kategorisinde BEYAZ Uzman (165k puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
16, Mart, 2017 Eğlence kategorisinde maviiiiisssss Uzman (175k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...