+4 oy
Sağlık & Diyet kategorisinde Bilge (55.3k puan) tarafından soruldu

arkadaşlar soruda belirtiğim gibi sizce şeker hastalığı tıben diyabet dediğimiz hastalığın belirtilerin ne olarak görülüyor acıklarmısınız ?

5 Cevaplar

+3 oy
Acemi (23.6k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Bizşm AİLEde genetik. Belirtileri çok su içmek çok tuvalete çıkmak ağız kuruluğu ssbahları ağızda oluşan aseton kokusu yemek den hemen sonra başında ağırlık uyuma ihtiyacı duymak. Balık midye nişastalı yiyecekler ekmek çok tatlı meyveler üzüm karpuz kavun gibi bu hastalıkta yenmemesi gereken gıdalar. 

Acemi (3.2k puan) tarafından yorumlandı

Hatice hanım genetik derler fakat bu hastalık genetik değil. Tamamen sosyal hayatınıza, beslenmenize bağlı bir şey. Küçük çocuklarda bile görülebilen hastalık çeşidi. Şekerli her yiyecekten kaçınmak sizi diyabetten uzaklaştırır.

tarafından yorumlandı
Diebet ikiye ayrılır tip1 ve tip2 . Tip 1 daha cok çocuklarda gençlerde görülen genetik olmayan asıl sebebi bulunamayandır tip2 daha cok yaslıların oldugu genetik olandır
+2 oy
Acemi (24.2k puan) tarafından cevaplandı

Benim tüm ailemde diyabet var hemen hemen.. Belirtileri çok sık tuvalete çıkmak, ağız kuruluğu, çok fazla su içmek, sabahları uyandığınızda ağızda aseton konusuna benzer bir koku olması, özellikle öğle yemeği nden sonra üzerinize gelen uyku hali ve yorgunluk ağırlık çökmesi... Bunlar hep diyabet belirtileri dir 

+2 oy
tarafından cevaplandı

ağız kurulugu cok fazla su istekliği birde sabahları ağzında aseton kokusu oluşturması bu belirtiler var ise diyabet belirtileridir bunlar benim akrapamda diyabet olmuştu aynı hissi veriyordu allah yardımcıları olsun 

+3 oy
Acemi (1.5k puan) tarafından cevaplandı

genelikle en sık rastlanan belirtilerinden birtanesi cok su içme cok idrara cıkma cok cabuk acıkma gibi belirtileri vardır diyabet hastalığının allah herkese acil şifalar versin bütün diyabet hastalarına.

0 oy
Acemi (8.6k puan) tarafından cevaplandı
Ben bir tip 1 diyabetli olarak belirtilerini sayayim.
Öncelikle sık sık idrara çıkarsınız
Sonram agizda kuruluk hissi oluşur ve bol bol susarsınız. Sonra çok yemek yemenize rağmen hızlı bir sekilde kilo verirsiniz. Kisaca bunlar beliriyor.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
12, Mayıs, 2017 Sağlık & Diyet kategorisinde Mnwr Acemi (22.6k puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
28, Nisan, 2017 Sağlık & Diyet kategorisinde BEYAZ Uzman (165k puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap
28, Nisan, 2017 Sağlık & Diyet kategorisinde BEYAZ Uzman (165k puan) tarafından soruldu

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...