+3 oy
Kariyer & Eğitim kategorisinde Acemi (23.6k puan) tarafından soruldu

Ben hep merak ediyorum polisler rozetini filimlerde olduğu gibi gerçekten gösterirmi? Türkiye de böyle bir zorunluluk varmı acaba. Yoksa hiç rozet taşımıyorlarmı. 

4 Cevaplar

+1 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

genelikle gördüğüm karşılaştığım polislerin hiç birinin rozet gösterdiğini görmedim şahsen galiba göstermeye gerek duymuyorlar.

+1 oy
Acemi (24.2k puan) tarafından cevaplandı

Bir ara araştırmalarım olmuştu bu konu ile ilgili. Gerçekten varmış has gümüşten oluyormuş ve bu gümüş rozet lerin ücreti kendi maaşlarından taksit ile kesişiyormuş komiser lerin ki ise sarı renkte pirinç ten üretiliyor muş filmlerde kullanılan sahte rozetler in ortası kırmızı oluyormuş gerçek olanların tamamı gümüş oluyormuş ve polislerin üzerine silahlarda olduğu gibi üzerine zimmetli imiş kaybetme durumunda ise dört ay gibi uzaklaştırma cezası veriyorlar mış.. 

+1 oy
tarafından cevaplandı

Tabiki adamın üstünü aranacak adamın evi aranacak müşteri hemen bakıyor ki bunlar sahte diye polis rozetini gösteriyor buyur diyor hanfendi polisiz biz korkma diyor veya polisiz biz korkma evinizi arama emri aldık evinizi arayacaz kibisinden şuanda bile dünyada böyle ilerliyor 

+1 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

mutlaka kullanyor canim. mesala cevirme olduunda bana soru sorduuunda sen kimsin diyorum rozetini gsteriyor biraz dikkat etmek lazim arkadaslar

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
11, Mayıs, 2017 Kariyer & Eğitim kategorisinde Zeyno Acemi (13.9k puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
5, Mayıs, 2017 Kariyer & Eğitim kategorisinde Zeyno Acemi (13.9k puan) tarafından soruldu
+2 oy
2 cevap
28, Nisan, 2017 Kariyer & Eğitim kategorisinde Esmaaa0 Uzman (232k puan) tarafından soruldu

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...