+5 oy
Kişisel Gelişim kategorisinde Acemi (770 puan) tarafından soruldu

Hergün karşımıza çıkan suriyeli vatandaşlara acimaliyiz mi?Kayıtsız mi kalmalıyiz?  

9 Cevaplar

+4 oy
Acemi (15.8k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

bence yardım etmelıyız  tabı ıyı nıyetımızı suıstımal etmedıklerı surece dusuncem bu yönde cunkı onlarda musluman ve   yardıma muhtaclar sımdı cıkıp   neden gıdıp savasmıyorlar falan fılan gıbı seyler söyleyenlerde olacak demekkı ulkelerını bızım kadar cok sevmıyorlar ama  bızım dınımız geregınce musluman kardeslerımıze yardım etmemız gerekıyor ! 

+2 oy
tarafından cevaplandı

Korumamalıyız ülkelerine göndermeliyiz. suriyeliler türkiyeye geldiler bize ağalık taslamaya başladılar kabul ettik onları onlar bizi arkamızdan vurmaya kalkıyor şimdide büyük adaletsizlik var derhal sınır dışı edilmelerini istiyoruz 

+2 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Kaddesim sevdigkm bi soruya degin missin sagol suriyeleri se miyorum hepsi defolsun ulkemden bunca yoksul insanimizin hakkini yiyorlar onlara verilen para issizlere ikramiye diye verilsin..

Acemi (770 puan) tarafından yorumlandı

Ülkemizde bunca aç varken banada sıcak gelmiyor ama su bebekler yokmu ah şu ellerinde sogukta üşüyen bebekler onlar hep bam tesliminden vuranlar

+2 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

suriyeliler bu iyliğimizin karşılığında malesef kötü yönde kulanıyor gecen gün bir lokantaya gideyim dedim gittim lokantanın sahibi suriyeliymiş yemek siparii vericem adamlar yabancılar giremez diyor bana resmen şaşırdım kaldım bizim ülkede bize yabancı muamelesi yapıyorlar resmen bizi 2 plana atmışlar bence türkiyeye alınmamaları daha doğru olacak milletin sağlığı ve güvenliği için.

+3 oy
Acemi (3.2k puan) tarafından cevaplandı

Ne olursa olsun o da bir insan. Kötü düşünmeyelim lütfen. Kimler kimler arkasında ne bırakmadı ki. Size dokunmuyorsa zararları yok.

+2 oy
Acemi (3.7k puan) tarafından cevaplandı

Tabi ki korunmali bir tek vicdansizlar kayitsiz kalir ozellikle su kis gunlerinde onlarin zor durumda kalmalarina nasil goz yumulur 

+3 oy
Acemi (268 puan) tarafından cevaplandı

Hepsini geri gondereceksin

Daha tutmus vatandaşlık.veriyorruz.

Vatan kalay kazanilmadigi icin anlamiyorlar.

Simdi bizim vatan evlatlari onlarin ulkesi temizliyor sehir oluyor o. Nlar burada beles para alip yaedim alip yan gelip yatiyor. allah kahreylesin onlari.


+1 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

ya bak ben bu ınsanları anlamıyorum savaş cıktıgı zaman o kadar üzülmedık mı onlara vıdeolarını zıleyıp az aglamadım ben sonra bırısınden bırı hata yapınca hepsını karalıyorlar tabıkıde sahıp cıkalaım bız sahıp cıkalım kı yarın bırgun bırsey oldugunda yanımızda olsunlar

0 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı
Irkçı bir insan hiç olmadım. Ama kendi vatandaşı 425 Tl burs alırken, elin Suriyeli'sinin 1200 Tl burs alması zoruma gidiyor.

İlgili sorular

+6 oy
11 cevap
4, Şubat, 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde cekoslavakyali Acemi (770 puan) tarafından soruldu
+2 oy
7 cevap
4, Mart, 2017 Kültür & Sanat kategorisinde Buse Acemi (1.4k puan) tarafından soruldu
+2 oy
2 cevap
28, Nisan, 2017 Kültür & Sanat kategorisinde Fatma61 Bilge (87.8k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...