+7 oy
Kişisel Gelişim kategorisinde Uzman (232k puan) tarafından soruldu

ınsanın hayatta en az bır kez ders almalıdır olgunlaşması icin. bana göre acı cekmeyen zorluk cekmeyen bır ınsanla 4 4lük yaşam sürmüş bir ınsanın olgunluk seviyesi cok faklıdır Allah tabikide büyük imtıhanlardan gecırmesın kimseyı. ama bana göre acı cekmez görmüş gecırmış ınsanlar daha samimi daha güçlü geliyor.. cünkü bende öyleyim..

9 Cevaplar

+4 oy
Acemi (13.3k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Galiba en yakınınızı annenizi canınızın yarısını kaybetmeniz. Artık onun yanınızda olmayacağı gerçeği ve bütün zorlulukları tek başınıza göğüs germeniz erken olgunlaşmanıza neden oluyor.

Uzman (232k puan) tarafından yorumlandı

öncelikle allah rahmt eylesın.. aynı olayı bızat en yakın arkadasımda yaşadım kendısınıde cok cok severdım namaz kılarken kalp krızı gecırıp hayatını kaybetmıştı o acıyı kendı annemde görmüş kadar tattım cok büyük bi kayıp az cok anlayabiliyorum seni.

+3 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

evet var eğer ben aşık olmasaydım olgunlaşmazdım hep cocuk gibi davranıyordum taki aşık oluncaya kadar deli gibi sevinceye kadar o zaman herşeyin farkına vardım olgunlaştığımı düşündüm.

Uzman (232k puan) tarafından yorumlandı

ne mutlu o zaman sana ınsallah böyle devam edersın o zaman eger bır  gu cocukca bır sevgılın olursa onuda sen olgunlastırırsın bunu unutma

+2 oy
tarafından cevaplandı

hayatımda ailem ve sevdiğim kız olmasaydı ben olgunlaşamazdım buna emin olman gerekir. seni olgunlaştıran kendin değilsin seni olgunlaştıran ailendir.. arkadaşların bile değil öğretmenin bile değil bilgine 

Uzman (232k puan) tarafından yorumlandı

benı olgunlaştıran AILEM ve arkamdan kuyu kazan arkadaşlarım ve tabı zamansız ölümler

+2 oy
Acemi (23.7k puan) tarafından cevaplandı

Uzun süreli ilişkimin çok nedenli sebeblerden dolayı bitmesi beni olgunlaştırdı yani bir diğer olaylara daha temkinli yaklaştım . 

+2 oy
Acemi (15.8k puan) tarafından cevaplandı

Tabikide belli başlı yaşamımız boyunca.  :) hatalarimz var bu hataların hic biri olmasa deneyimsiz olmaz di ve :).   Hatalarimzdan ders cikaramazdik hata yapmak insanları olgunluğa sürükleyen en etkili yoldur :)

+1 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

beni en iyi olgunlaştıran olaylar hep ölümler olmuştur. dedem babaannem ve diger dedem üçüde bizim evde vefat etti buda bana cok şey kattı en azından ınsan neden dünyaya geldi bunları daha cok kafamda netleştırdı..

0 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı
Her istediğimin olmaması, her şeyi elde etmek için emek harcamam gerektiğinin bilincinde olmam beni olgunlaştırdı.
0 oy
tarafından cevaplandı
Aslında yeeiğimizckazıkları bizim tecrüvelerimizdir denebilir öyle olgunlaşabiliyoruz
0 oy
Acemi (19.9k puan) tarafından cevaplandı
Zamanında dogru geldigini zannederek yaptıgım hatalar olmasaydı olgunlaşmazdım calısma hayatına girmesem de olgunlaşmazdım cok sey gormem bnı baya bı olgunlaştırdu

İlgili sorular

+8 oy
21 cevap
+4 oy
10 cevap
13, Mart, 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde CanselTekin Acemi (891 puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...