Çevreni Genişlet Popülerliğini Arttır! Sizce Ne Kadar Doğru söz?

+20 oy
1 Ocak 2017 Kızlara Özel kategorisinde Yönetici Uzman (308,862 puan) sordu

Çevreni Genişlet Popülerliğini Arttır!

  Pek çok kişinin en çok istediği şeylerden birisi de hiç kuşkusuz ki tanınır olmaktır. Bakalım çevreni genişletmek ne kadar popülerliği artırıyor. 

  Eskiden ünlü olma sevdası uğruna yapılan çalışmalar bugün sosyal medyayla artık ok daha fazla kolaylaştı. Kişiler sosyal medyadan çok rahat çevre edinebiliyor ve bu sayede de popüler olabiliyor. Popüler olmanın ilk kaynağını da elbette ki çevre oluşturuyor. 

 Günümüzde pek çok kişi sosyal medya kullanıyor. Sosyal medya kullanan arkadaşlarınızı sosyal ağlardan eklemek ise popüler olmanızı yani tanınırlığınızı arttırmanın en önemli adımlarından birisi olarak karşınıza çıkabilmektedir. 

  Okul çevreniz, iş ya da oturduğunuz semtteki komşularınızı ekleyerek çok kısa bir süre içerisinde oldukça geniş bir takipçi çevresi edinmeniz mümkün olabilmektedir.

Pek çok kişinin bildiği gibi günümüzde arkadaş dinmek bütün dönemlerden olduğu gibi oldukça önemlidir. Zira kimse arkadaşsız ve dolayısıyla yalnız kalmak istemez. Pek çok kişi de yalnızlıktan korkar. 

  İşte tam da bu sebepten ötürü kişiler sosyalleşmek, daha faza arkadaş edinmek, olursa bir ilişki bulmak ve sıkıntılarından kurtulmak için yeni ortamlara açılır. Sosyal ağlarda aktif olan kişiler ise kısa bir süre zarfı içerisinde gerek kişisel hesaplarıyla gerek toplumsal faaliyetlerle ilgili yapmış oldukları yorumlar sayesinde beğenilir ve bu sayede de çevrelerince popüler olur. 

  Bununla birlikte, popüler olmanın tek yeri sosyal medya da değildir. Günümüzde halen etkisini devam ettiren aile içinde popüler olma okulun en havalı kızı ya da çocuğu olma gibi eşitli söylemlerde bulunmaktadır.

  Elbette de bunun en önemli getirisi çok fazla insan tanıyor olmaktır. Bir düşünün, mezun olmuş olduğunuz okulda, okulun en havalı kızı büyük ihtimalle herkesçe tanınıyordu değil mi? 

  Belki de kendisi tam da bu sebeple popüler olmuş olarak dikkat çekmektedir. Siz de popüler olmak istiyorsanız ancak bu aşamada ne yapacağınızı bilmiyorsanız evrenizi arttırmak yararınıza olacaktır.

   Bunun için yakın arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla tanışmayı deneyebilir, interneti kullanabilir ya da eşitli kurslara ya da aktivitelere katılarak diğer kursiyerlerle arkadaş olmayı seçebilirsiniz. Bu sayede kısa bir sürede popüler olmak için ilk adımı da atmış olursunuz.

Elbette tanıdığınız insan sayısı arttıkça popülerliğiniz de doğru orantılı olarak artacaktır. Bu doğal bir süreçtir. 

  Ancak burada dikkat edilmesi gereken şudur, bir sosyal çevre oluştururken, o çevrede öne çıkan bireylerden biri olmak ancak popülerliği sağlayabilir. Yani sıradan bir sosyal grup üyesi pek de popüler olmayabilecektir.

23 Cevap

+13 oy
26 Ocak 2017 aylina Acemi (478 puan) cevapladı
İyi hoş demişsiniz de popüler olmak ya da en çok takipçiye sahip olmak ya da olnak olmak...  Sonuç? Yani ben hiç anlamıyorum bu popüler olma duygusu için kendini yırtan insanlardan. Amaç doğru ve yararlı bir sebep olsa eyvallah bir sözüm yok da. Çoğu da amaçsız sadece bencilce kendini sevme duygusu ve ego.
+9 oy
29 Ocak 2017 misafir cevapladı
Çevreni genişlet bolca arkadaşın olsun ki bol bol hava at böyle popüler olursun(!)
+12 oy
29 Ocak 2017 çeşminaz Acemi (1,146 puan) cevapladı
Burada popüler olmaktan Kasıt nedir sosyal ağları kasarak reklam gelirlerini arttırmak ise Elbette popüler olmak iyi bir şeydir bana göre. Nitekim bir çok insan Özellikle de kızlar moda makyaj videoları Çekerek video platformlarında paylaşarak çok mükemmel paralar kazanabiliyorlar. Eğer popüler olmak para kazanmak için bir araç olarak kullanılırsa bence çok yararlı olabilir. Günümüzde popüler olmak kadar kolay hiçbir şey yoktur. Başkalarının düşünmediği ilginç şeyler beceriler fikirler Hayata geçirilirse çok kısa sürede popüler olunabilir diye düşünüyorum. Daha sonra bu popülerlik reklam gelirleriyle süslenir ve insan birdenbire maddi olarak sınıf atlayabilir.
+12 oy
29 Ocak 2017 ferhunde Acemi (510 puan) cevapladı

Her zamanki gibi çok güzel bir konuya değinmişmisiniz popüler olmak özellikle internetinde hemen her eve her cebe girmesiyle çok kolaylaştı. Benzersiz eylemleriniz ve becerileriniz milyonlarca takipçi kasmanıza neden olabilir. Peki bu popülerliği ne yapacaksınız diye soracak olursanız cevabı çok basit. Bu popülerliği para kazanmak için kullanabilirsiniz internetten para kazanma yolları arasında becerilerini ortaya koyarak video çekmek resim yapmak şarkı söylemek makyaj metotlarını ve püf noktalarını anlatmak Yemek tariflerini vermek ya da ders anlatmak yeteneğiniz ne olursa olsun bu yeteneğinizi kullanılarak internette popüler olabilir ve para kazanabilirsiniz benim düşünceme göre...

+10 oy
29 Ocak 2017 Elif Acemi (27,717 puan) cevapladı
Çok doğru bir söz. Çevren ne kadar geniş olursa daha cok sosyal olursun
+8 oy
29 Ocak 2017 SeLvim Acemi (814 puan) cevapladı
popüler olma duygusu ne amaçlı olabilir ki? Beklentiye bağlı bir his bu. Sanırım bunun altında yatan en önemli beklenti maddiyattır. Kazanma duygusu yani. Bir şeyler yapayım popüler olayım herkes beni tanısın belki şansım döner vs. O kadar çok var ki bu örnekler. Çoğu için yazık diyorum. Saçma sapan şeylerle gerçekten popüler olabiliyorlar. Medya da sağolsun bu konuda dünden hazır bunları avlamak için ve gündem doldurmak için.
+7 oy
29 Ocak 2017 misafir cevapladı
Çevrem geniş ama popiler değilim olmakta istemem adam oluyum çevremdekilerde adam olsun bizim popilerliğimiz değil adamlığımız beğenilir
+6 oy
30 Ocak 2017 alp Acemi (4,250 puan) cevapladı

 Çoğu için yazık diyorum. Saçma sapan şeylerle gerçekten popüler olabiliyorlar. Medya da sağolsun bu konuda dünden hazır bunları avlamak için ve gündem doldurmak için.

+5 oy
31 Ocak 2017 Mdd Bilge (55,078 puan) cevapladı

Bunun pek önemli olduğunu düşünmüyorum  yani popüler  olma çabasını  bir türlü anlayamadım olduğun  gibi yaşamak en güzeli 

+6 oy
31 Ocak 2017 Sertaç Acemi (6,473 puan) cevapladı

Valla bence fazla doğru değil çünkü saçma geliyo yani tabiki benim düşüncem bu ama herkes farklı düşünebilir yine ama saçma ya 

İlgili sorular

+23 oy
28 cevap
+1 oy
3 cevap
1 Mayıs 2017 Aşk & Love kategorisinde Nur betül Acemi (1,751 puan) sordu
+6 oy
7 cevap
2 Şubat 2017 Arkadaşlık kategorisinde Blondeme Acemi (4,933 puan) sordu
+16 oy
19 cevap
+2 oy
3 cevap
29 Mart 2017 Gündem kategorisinde suatmiyorum Acemi (1,305 puan) sordu

SosyalKızlar, Dilediğiniz konularda sorularınızı paylaşıp cevap bulabileceğiniz ve bilgi ve tecrübelerinizi paylaşarak İnsanlara faydalı olabileceğiniz bir  Soru-Cevap Platformudur.

10,165 soru

46,347 cevap

3,058 yorum

2,478 üye

 1. Yönetici

  308862 Points

 2. Esmaaa0

  231959 Points

 3. Zombi

  186199 Points

 4. maviiiiisssss

  175135 Points

 5. BEYAZ

  165216 Points

...