+20 oy
Kızlara Özel kategorisinde Uzman (310k puan) tarafından soruldu

Çevreni Genişlet Popülerliğini Arttır!

  Pek çok kişinin en çok istediği şeylerden birisi de hiç kuşkusuz ki tanınır olmaktır. Bakalım çevreni genişletmek ne kadar popülerliği artırıyor. 

  Eskiden ünlü olma sevdası uğruna yapılan çalışmalar bugün sosyal medyayla artık ok daha fazla kolaylaştı. Kişiler sosyal medyadan çok rahat çevre edinebiliyor ve bu sayede de popüler olabiliyor. Popüler olmanın ilk kaynağını da elbette ki çevre oluşturuyor. 

 Günümüzde pek çok kişi sosyal medya kullanıyor. Sosyal medya kullanan arkadaşlarınızı sosyal ağlardan eklemek ise popüler olmanızı yani tanınırlığınızı arttırmanın en önemli adımlarından birisi olarak karşınıza çıkabilmektedir. 

  Okul çevreniz, iş ya da oturduğunuz semtteki komşularınızı ekleyerek çok kısa bir süre içerisinde oldukça geniş bir takipçi çevresi edinmeniz mümkün olabilmektedir.

Pek çok kişinin bildiği gibi günümüzde arkadaş dinmek bütün dönemlerden olduğu gibi oldukça önemlidir. Zira kimse arkadaşsız ve dolayısıyla yalnız kalmak istemez. Pek çok kişi de yalnızlıktan korkar. 

  İşte tam da bu sebepten ötürü kişiler sosyalleşmek, daha faza arkadaş edinmek, olursa bir ilişki bulmak ve sıkıntılarından kurtulmak için yeni ortamlara açılır. Sosyal ağlarda aktif olan kişiler ise kısa bir süre zarfı içerisinde gerek kişisel hesaplarıyla gerek toplumsal faaliyetlerle ilgili yapmış oldukları yorumlar sayesinde beğenilir ve bu sayede de çevrelerince popüler olur. 

  Bununla birlikte, popüler olmanın tek yeri sosyal medya da değildir. Günümüzde halen etkisini devam ettiren aile içinde popüler olma okulun en havalı kızı ya da çocuğu olma gibi eşitli söylemlerde bulunmaktadır.

  Elbette de bunun en önemli getirisi çok fazla insan tanıyor olmaktır. Bir düşünün, mezun olmuş olduğunuz okulda, okulun en havalı kızı büyük ihtimalle herkesçe tanınıyordu değil mi? 

  Belki de kendisi tam da bu sebeple popüler olmuş olarak dikkat çekmektedir. Siz de popüler olmak istiyorsanız ancak bu aşamada ne yapacağınızı bilmiyorsanız evrenizi arttırmak yararınıza olacaktır.

   Bunun için yakın arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla tanışmayı deneyebilir, interneti kullanabilir ya da eşitli kurslara ya da aktivitelere katılarak diğer kursiyerlerle arkadaş olmayı seçebilirsiniz. Bu sayede kısa bir sürede popüler olmak için ilk adımı da atmış olursunuz.

Elbette tanıdığınız insan sayısı arttıkça popülerliğiniz de doğru orantılı olarak artacaktır. Bu doğal bir süreçtir. 

  Ancak burada dikkat edilmesi gereken şudur, bir sosyal çevre oluştururken, o çevrede öne çıkan bireylerden biri olmak ancak popülerliği sağlayabilir. Yani sıradan bir sosyal grup üyesi pek de popüler olmayabilecektir.

23 Cevaplar

+13 oy
Acemi (778 puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap
İyi hoş demişsiniz de popüler olmak ya da en çok takipçiye sahip olmak ya da olnak olmak...  Sonuç? Yani ben hiç anlamıyorum bu popüler olma duygusu için kendini yırtan insanlardan. Amaç doğru ve yararlı bir sebep olsa eyvallah bir sözüm yok da. Çoğu da amaçsız sadece bencilce kendini sevme duygusu ve ego.
+9 oy
tarafından cevaplandı
Çevreni genişlet bolca arkadaşın olsun ki bol bol hava at böyle popüler olursun(!)
+12 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Burada popüler olmaktan Kasıt nedir sosyal ağları kasarak reklam gelirlerini arttırmak ise Elbette popüler olmak iyi bir şeydir bana göre. Nitekim bir çok insan Özellikle de kızlar moda makyaj videoları Çekerek video platformlarında paylaşarak çok mükemmel paralar kazanabiliyorlar. Eğer popüler olmak para kazanmak için bir araç olarak kullanılırsa bence çok yararlı olabilir. Günümüzde popüler olmak kadar kolay hiçbir şey yoktur. Başkalarının düşünmediği ilginç şeyler beceriler fikirler Hayata geçirilirse çok kısa sürede popüler olunabilir diye düşünüyorum. Daha sonra bu popülerlik reklam gelirleriyle süslenir ve insan birdenbire maddi olarak sınıf atlayabilir.
+12 oy
Acemi (610 puan) tarafından cevaplandı

Her zamanki gibi çok güzel bir konuya değinmişmisiniz popüler olmak özellikle internetinde hemen her eve her cebe girmesiyle çok kolaylaştı. Benzersiz eylemleriniz ve becerileriniz milyonlarca takipçi kasmanıza neden olabilir. Peki bu popülerliği ne yapacaksınız diye soracak olursanız cevabı çok basit. Bu popülerliği para kazanmak için kullanabilirsiniz internetten para kazanma yolları arasında becerilerini ortaya koyarak video çekmek resim yapmak şarkı söylemek makyaj metotlarını ve püf noktalarını anlatmak Yemek tariflerini vermek ya da ders anlatmak yeteneğiniz ne olursa olsun bu yeteneğinizi kullanılarak internette popüler olabilir ve para kazanabilirsiniz benim düşünceme göre...

+10 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı
Çok doğru bir söz. Çevren ne kadar geniş olursa daha cok sosyal olursun
+8 oy
Acemi (814 puan) tarafından cevaplandı
popüler olma duygusu ne amaçlı olabilir ki? Beklentiye bağlı bir his bu. Sanırım bunun altında yatan en önemli beklenti maddiyattır. Kazanma duygusu yani. Bir şeyler yapayım popüler olayım herkes beni tanısın belki şansım döner vs. O kadar çok var ki bu örnekler. Çoğu için yazık diyorum. Saçma sapan şeylerle gerçekten popüler olabiliyorlar. Medya da sağolsun bu konuda dünden hazır bunları avlamak için ve gündem doldurmak için.
+7 oy
tarafından cevaplandı
Çevrem geniş ama popiler değilim olmakta istemem adam oluyum çevremdekilerde adam olsun bizim popilerliğimiz değil adamlığımız beğenilir
+6 oy
Acemi (4.4k puan) tarafından cevaplandı

 Çoğu için yazık diyorum. Saçma sapan şeylerle gerçekten popüler olabiliyorlar. Medya da sağolsun bu konuda dünden hazır bunları avlamak için ve gündem doldurmak için.

+5 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Bunun pek önemli olduğunu düşünmüyorum  yani popüler  olma çabasını  bir türlü anlayamadım olduğun  gibi yaşamak en güzeli 

+6 oy
Acemi (6.6k puan) tarafından cevaplandı

Valla bence fazla doğru değil çünkü saçma geliyo yani tabiki benim düşüncem bu ama herkes farklı düşünebilir yine ama saçma ya 

+6 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı

 Abi popüler olmak sorun deyilki illaki bi çok insanla konsp cebreni genişletmenin gerekmez hayatında yeterli sayıda fazlalık olmayan insanlar kalsın yeter yani gerisi teferruatı  :-D 

Uzman (310k puan) tarafından yorumlandı

yesinler senin abini ) şu iki satır cevap yazma alışkanlığından vazgeçsen artık )) daha çok ayrıntı ver insanlar buraya gelip okuyacak sizlerin fikirlerinizi 

mesela bu soruya cevap verirken çevre deyince ne anlıyorsun popularite çok önemlimi gibi soruları cevaplayarak başlayabilirdin kendi .evrenden okul iş arkadaş vs bahsedebilirdin. çok arkadaş mı öz arkadaşmı vs konularından bahsedebilirdin. ahh ah :d

+6 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

tabikide herkes popüler olmak ister herkes tarafından tanına bir kişi olmak ister sürekli beğeniler almak ister bazen yeteneklerinle popüler önlü olursun bazende yakışıklılığınla  beğeni toplarsın paranla popüler olursun paran olsa dostunda cok olur hayranarında cok olur.

+6 oy
tarafından cevaplandı

Çevreyi genişletmek populerliği artırmak insan sayısının çoğalması fanların çoğalması bekar bi insan için doğrudur yönetmenim evli biri ise fanlarını coğaltması durumda belirli sıkıntılar ortaya çıkacaktır benim yaptıgım yoruma göre doğrudur 

+6 oy
Acemi (3k puan) tarafından cevaplandı

bence pöpülerlik çok kötü popi olanlar genelde artist oluyor o yüzden doğru değil.bence pöpülerlik çok kötü popi olanlar genelde artist oluyor o yüzden doğru değil.

+5 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

ne kadar az ınsan o kadar cok huzur dıyede bı laf vardır ama:D tanınmak gıbı bırseyse tabı ayrı bı havan olur mesela ben youtuberlere cok özenırım cok güzel iş cıkartıyorlar bende kalkıstım yapmaya ama elıme ayagıma doladım tabı

+5 oy
Acemi (37.9k puan) tarafından cevaplandı

Bence yanlis bi soz cevrenin genis olmasi iyi bisey ama oldugundan daha fazla uzulursun diye dusunuyorum 

+3 oy
Acemi (5.2k puan) tarafından cevaplandı

Dogru degil bence cevreye ne gerek var yok yere bas agrisi. En iyisi az insan çok huzur ✋

+2 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı

Unutmamak lazım, çevre genişledikçe dostlar azalır. Az ama öz olsun.

+2 oy
Acemi (39.5k puan) tarafından cevaplandı

insanlar bu zamanda artık çok kolay popüler olabilir sosyal medya hesaplarından kendini tanıtanlar popüler olmak isteyip video yükleyip internete yükleyip popüler olan bir çok insan var. çevresini genişletip adını duyurup popüler olanlar da var yani öyle olabileceğini düşünenler daha fazla aslında


0 oy
Acemi (43.3k puan) tarafından cevaplandı
Bence popüler olamaya da gerek yok nerde boluk orda bokluk diye boşuna dememişler
0 oy
Acemi (16.9k puan) tarafından cevaplandı
Bence çok da önemli bir komu değil çevreni genişletince popüler olunca noluuoki sanki
0 oy
Acemi (2.2k puan) tarafından cevaplandı
Az insan çok huzur diye bi söz vardır benim resmen hayat felsefem haline geldi çok fazla insan tanımak pek güzel bi şey değil bana göre kendine en uygun kişileri seç tabiki diğer insanlarıda tanı ama sana uygun olmayanları sırf popüler olmak için hayatına alma mesafen olsun her zaman
0 oy
Acemi (26.3k puan) tarafından cevaplandı
Bence çok mantıklı çünkü artik cevre cok onemli..oyunlarda referans için bile çevre gerek..

İlgili sorular

+23 oy
29 cevap
12, Ocak, 2017 Kızlara Özel kategorisinde Sıla Acemi (1.5k puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap
1, Mayıs, 2017 Aşk & Love kategorisinde Nur betül Acemi (1.8k puan) tarafından soruldu
+6 oy
7 cevap
2, Şubat, 2017 Arkadaşlık kategorisinde Blondeme Acemi (4.9k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...