+22 oy
Kızlara Özel kategorisinde Acemi (636 puan) tarafından soruldu

 İki yıldır süren bir birlikteliğim vardı. Vardı diyorum çünkü artık beraber değiliz, ayrıldık. Çok mutluydum ve erkek arkadaşımın da mutlu olduğunu sanıyordum. Hemen hemen her gün görüşüyorduk. Saatlerce telefonda konuşuyorduk. Yine bir gün, arkadaş grubu ile beraber bir yerlere gidelim dedik. Dört kız, dört erkek olarak sekiz kişi bir cafeye gittik. Çiftlerden birisi saçma sapan bir nedenden tartışmaya başladılar ve oracıkta ayrıldılar. Hepimiz şaşkındık ve ne olduğunu anlayamadık. 

Ben, erkek arkadaşıma hadi onları barıştıralım dediğimde ‘’boşver bize ne’’ dedi ve ben bu tepkisine bir anlam veremedim. Bir hafta sonra erkek arkadaşımla o kızın beraber olduğunu öğrendiğimde ise o anda ikisinin de üstüne atlayıp dövesim geldi. Siz olsaydınız ne yapardınız?

Acemi (143 puan) tarafından yorumlandı
BOŞVER DERİM.HEPSİ AYNI.KİŞİLİKSİZ OLDUGUNU GÖSTERMİŞ.SEN ONUN SEVİYESİNE DÜŞME DERİM.

52 Cevaplar

+11 oy
Acemi (1k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Ben kendi açımdan konuşmak istiyorum  mutlu olmak  sevilmek sevmek güzeldir ama  kaderde ne varsa o yaşanır  buda bi gerçek  bende cok mutlu oldum senin yaptıgın gibi sabaha kadar konuşuyorduk  görüşüyorduk ben hep ciddi düşündügümden kardeşlerimle konuşturdum aileme söyledim böyle biri var hayatımda die   Cok mutlu oldu  falan Ama  tabikide  birlikte olamadık  gençlikmi diyim cocuklukmu diyim artık  kız ayrıldı  sevdigim cıktıgım kızla cok kafa dengiydik herşeyi özgürce yapardık 2 ay çıktık  şimdii örendimki sözleniyor. Kısaca kader ya  alın yazımda kaderimde o kız yokmuş Herşeyin hayırlısı diyip ve 2 ay boyunca beni gerçekten butlu ettigin için coook teşekkür ederim .

+17 oy
Acemi (604 puan) tarafından cevaplandı

Sibel: Böyle anlar çok oluyor. Kızlar soruyor ve soruşturuyorlar onların da erkeklerin bilmediği çok güçlü sezgileri ve haber kaynakları var. Özellikle böyle şeyleri çok didikliyorlar. Erkek arkadaşlarının başka kızlarla olması ya da onlarla en ufak bir ilişki içinde olması partnerleri çileden çıkarır. Bu çok önemli durumun dışında anında üstüne atlayıp dövesim gelmiyor.

+16 oy
Acemi (536 puan) tarafından cevaplandı
Benim de bazen cinlerim tepeme çıkmıyor değil, biz kızlar çok derinden ve alttan alırız ama hırçınlaşmamıza neden olacak bir olay olduğu zaman dövesim de gelir döverim de… Mesela kırmızı çizgilerimden biri erkeğimin başka kızlara yan bakmasıdır. Ailem hakkında kötü konuşmasıdır vs… Erkeklerin ayağını denk alması lazımJ. Erkeklerin kızlara daha fazla saygılı olmasını beklerim. Kadınlar olmadan bu dünyanın nesli tükenir be…
+14 oy
tarafından cevaplandı
Erkekler çıkarları uğruna çok şeyden gebilirler. Sonuçta değerlendirilecek bir çok kız arkadaş vardır.
+15 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Çok gurur kırıcı bir olay tabii. İnsan nasıl isyan etmez. Hazmedemez ve deliye döner. Çok acı çekersin tahmin edebiliyorum bu duyguyu. Ama şunu başarabilmek çok önemli. Asla ama asla her ikisine de duyduğun öfkeyi belli etme. İlk günler öfke büyüktür ve gözün kararabilir ama inan ki geçecektir. Öfkeyle yapacağın hiçbir şey sana iyi gelmeyecek.
+13 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
İki tane karakteri bozuk insanın hayatından çıktığını düşün. Değmez ki. Tabii önceleri çok kötü olur insan bu  yapılana. Acı çek, ağla, isyan et ama bunları sakın onlara belli etme. Kendine de zarar verme. Çünkü var ya sen istesen de uzun süre acı çekemezsin. Bir sabah uyanırsın ve azalmaya başladığını hissedersin. Hayat sana hak ettiğin sevgiliyi verecektir.
+11 oy
Acemi (1.4k puan) tarafından cevaplandı
Bence bu gibi durumları fazla büyütmemek lazım o anın keyfini çıkarıp diğer arkadaşlarla neşenize devam etmeniz daha mantıklı olurdu, iki kişi tartıştı diye tüm herkesin huzursuz olmasına bence hiç mi hiç gerek yok. Sevgililer arasında hatta bazen yıllarca arkadaşlık kurduğumuz kişilerle bile tartışabiliyoruz toplum içerisinde.
+11 oy
Acemi (678 puan) tarafından cevaplandı

Yok ya ben o kadar da hırçın davranmam. Sevgi karşılıklı olmalıdır eğer ben birini seviyorsam o kişinin de beni sevmesini en az benim kadar aşık olmasını isterim. Eğer aşk biterse devam ettirmenin hırçınlaşmanın anlamı yok bence. Ama kırmızı çizgileri de korumak lazım. Kızlar soruyor sizce var mı? Erkekler de cevap verebilir.Evet özellikle bir gece için sözleştiğimizde o geceyi iple çekerim ve o gece aksilik çıksın istemem. Ayrıca erkek arkadaşım yanımda yürüyorken veya biz yan yana iken başka kızlara bakması benim cinnet geçirmeme neden olur. Kendimi kaybederim. Galiba çok seven çok kıskanır. Böyle hırçınca davranmanın başka ne nedeni var ki değil mi kızlar? Aşk değilse ne?

+13 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Sibel ben olsam o hissimi takip eder ve bir tokat yapıştırırdım valla. Gül üstüne gül mü koklanır ya da koklanmaya yeltenmek büyük saygısızlık en önemlisi de sevgisizlik oluyor bana göre. Bir ilişki devam ederken aynı anda birden fazla kızla ilişki kurmaya yeltenmek de nedir. Ne yaptın Sibel atladın mı ikisinin üzerine? Aşk bana göre 2 kişilik olmalıdır. Aşkta 2 den fazla kişiye yer yok. Bir yandan bana takılacaksın öte yandan başka bir kız arkadaşının da başka bir erkek arkadaşı olacak ve bunlar kavga edecekler. Benimki de onlar kavga etti diye oh olsun tavırlarında olacak. Buraya kadar işkillenmem de, o kızla ilişkisi olabileceğini öğrendiğimde basarım tokadı ve barışmam. Zaten gözü dışarıya kaymışsa o sevgi bitmiştir ya…
+10 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı
Erkeklerin hiçbirine değmez. Boşver sen yoluna bak tatlım.
+11 oy
Acemi (814 puan) tarafından cevaplandı
Ne kadar güzel olmuş bu şekilde düşünmeyi dene. İleride çok daha kötü şeyler yaşayabilirdin.Evli olabilirdin mesela ve başına böyle bir şey gelebilirdi. Ne kadar zor olurdu dini. Bir yandan aileler çevre hele bir de çocuk olsa vay haline. Bak sana şimdiden karakterini göstermiş. Gönder gitsin. Hayatını yaşa ve çok şükür de. Üstüne atlayıp dövmek de ne demek? Teşekkür et bence.
+8 oy
tarafından cevaplandı
Sibel döverek güzel yapmıssında dövmeyip gülerek seni sevmeyenleri üzgün durarak sevindirme ğülkü onları sevindirme
+7 oy
tarafından cevaplandı

Bence ilk görüşte etkilenme ve hoşlanma olası çok muhtemel bir duygudur. Ama her şey bununla kalmıyor. Gerçek anlamda etkilenmek ve bunu bir ilişkiye döndürmek için zamana ve gerçek uyumu tanımaya ihtiyaç vardır. Bazen bir insanı tanıdığınızı ve işte bu benim hayatımı geçireceğim insan deseniz de hiç hoşlanmayacağınız bir huyu ve davranışı içinizdeki hoşlanma duygusunu bitiri veriyor.

+8 oy
Acemi (4.4k puan) tarafından cevaplandı

 Aşkta 2 den fazla kişiye yer yok. Bir yandan bana takılacaksın öte yandan başka bir kız arkadaşının da başka bir erkek arkadaşı olacak ve bunlar kavga edecekler.asd

+8 oy
Acemi (6.6k puan) tarafından cevaplandı

Bende senin gibi o an üstüne atlardım ve çok fazla sinirli olurdum bu benim sinirimi yine geçirmezdi ama 

+7 oy
Acemi (23.7k puan) tarafından cevaplandı

Ooo çok üzücü ve onlar İçin çok miğdesiz bir olay . 2 yıllık süre ilişki az değil bence hayatı maf etmelisin onlara senim verdiğin onca emek vardır elbetteki geri al hepsini benceeee ben olsaydım öyle yapardım 

+7 oy
Acemi (2.8k puan) tarafından cevaplandı

Karaktersizliğin dibine vurmuşlar ve bence seni Allah kurtarmış şükretmelisin ki böyle biriyle artık beraber değilsin bence yoluna bak kimseyi takma ve emin ol çok üzülenler bi gün çok mutlu olucaklar:)

+7 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Valla adam bize ne demekte haksız  sayilmazmis :d yani resmen seni sırtından bıçaklamiş  kötü bir durum senin  yerinde olmak .o an üstüne atlayıp  dovseydin  sen haklıydın :

+7 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

sonrasında üstüne atlamaktan vazgectim 

sinirime hakim oldum 

ama dövesim gelmişti içimden 

ah ne gündü o yaaa 

+7 oy
Acemi (24.2k puan) tarafından cevaplandı

Herkes davranışlarıyla karakterini yansıtır.. Hiç bir şey demez görmezden gelirdim.. 

+6 oy
Acemi (23.6k puan) tarafından cevaplandı

Ben dövmekle yetineceğimi zandetmiyorum canım. Cümle aleme örnek olması için harika bir ders verirdim.Mesela takımlara okkalı bir tekme koymadan başka bir kıza asla göndermezdim. Aşkım benden sana ve yeni sevgiline küçük bir hediye der tekmeyi basar beni anımsamanız dileğiyle diye arkamı döner gşderdim. 

+5 oy
Acemi (310 puan) tarafından cevaplandı

Size karşı yapılmış olan büyük bir saygısızlıktır. Hani yapılmaması gereken birşeydir. Böyle birşey de vursanız dahi hem kız olduğunuzdan hem de haklı olduğunuzdan ötürü size kimse birşey yapamaz o yüzden sonuna kadar elinizden geleni yapıp hıncınızı alın yoksa keşke keşke der kafayı yer ruh hastanesine yatarsınız.

+5 oy
Bilge (82.9k puan) tarafından cevaplandı

Böyle döndüğünü düşünen kadınlar yanılıyor bence. Erkeklerin lehine dönüyor gibi görünen şey, gerçekte "gücün" ahlakı, "gücün" düzenidir. Bu düzenin içinde, erkekler de mağdur. Güç karşısında erkek de zayıftır. Bu çaresizlik kendi aralarındaki rekabet nedeniyle bir çaresizlik değildir sadece, güçlü olma ihtiyacı içine hapsolmuşlukla ilgili bir çaresizliktir. Kadın erkek arasında güçlü olanın erkek olması ve bu nedenle dünyanın onun isteklerine göre döndüğünü düşünmek, erkeğin güçlü olmaya mahkum bir varlık olarak içine düştüğü durumu görememek demektir. 

+6 oy
Acemi (1.5k puan) tarafından cevaplandı

arkama bakmaz çeker giderdim tencere kapak hesabı olmuş iki yalancı iki ..... bir araya gelmiş ..

+5 oy
tarafından cevaplandı

ben olsaydım hic tepki vermeden mutluluklar dilerdim neden dövüpde kendine zarar vereceksin bir kere erkek seni oynatmaya çalışmış seni sevmemiş bir kere erkek ama bunu belli etmemiş herşeyi önceden planlamıştılar onun oracıkda ayrılması hemen senin sevgilin ile brlikte olmaları bunlar hemen diye olmaz yani bunları önceden sosyal medyedan konuşup halledip işi götürmüşlerdi o ergeğin senle olma amacı başka bişey olabilirdi cinsel olabilirdi buda yorumlanabilir dikkat edin kendinizi kaptırmayın.. ailenizin namusunu kirletmeyin.. 

+7 oy
Acemi (3k puan) tarafından cevaplandı

iyi yapmışşın bende olsaydım döverdim.iyi yapmışşın bende olsaydım döverdim.iyi yapmışşın bende olsaydım döverdim.

+6 oy
Acemi (740 puan) tarafından cevaplandı

çok haklısın öyle bir durumda dayak gerekirdi.çok haklısın öyle bir durumda dayak gerekirdi.çok haklısın öyle bir durumda dayak gerekirdi.

+5 oy
Acemi (310 puan) tarafından cevaplandı

Karışmamasının sebebi onların araları bozulursa o kızla daha rahat çıkabileceğinden karışmamış. Yoksa benim sevgilim elbet ilgilendirmese dahi iyi kötü bir yardımcı olmaya çalışır. Hani sevgilinin yaptığı zaten onların arası bozulsunda çıkayım mantığında dır. Velhasılkelam göreceksin ki o erkek iyisini bulunca o kızdan da ayrılacak. Bak sana bir müzik önereyim sen miydin sevgilimi çalan youtubeden dinle anlarsın.

+5 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

Ooffffff sadece dövesin mi geldiii ben olsam illa ikisinden biri zarar görürdü illa yani kaçışı yok

+5 oy
Acemi (3.1k puan) tarafından cevaplandı

IBence boşvereceksin yaptığından utanmamış olana bunu yaparsan seninde ondan farkın kalmaz 

+4 oy
Acemi (7k puan) tarafından cevaplandı

Ben onun en yakınıyla beraber olur gözünün içine bakarak bakalım diğerine seni seviyorum derdim kızıda çaktırmadan yolardim

+5 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı

Aldatilmak çok kötü bir duygu  o anda herseyi bitirirdim

Asla geride dönmem yoluma bakarim

+4 oy
Acemi (19.7k puan) tarafından cevaplandı

Böyle şeyler filmlerden örnek olarak ortaya çıkıyor pardon dizilerden özellikle aşk dizileri bu diziler psikolojimizi bozuyor bir dizide bir erkek 3 kızı idare ediyor aynı zaman da kız da 3,4 erkeği idare ediyor 

+3 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Yaa işte bazı erkekler böyledir seviyorum der güzel birini buldu mu aradan kaybolur.

0 oy
Acemi (39.5k puan) tarafından cevaplandı

2 yıldır süren güzel bi ilişkim vardı diyorsun tabi insanın aklına böyle birşey gelmez hele arkadaş ortamından biriyle bi dizi kesiti okuyor gibi oldum yazıyı okurken üstüne atlamak istemen normal ama bi süre sonra sende ikisinden de tiksinir elini bile sürmek istemezsin bu tür insanlar hiç bir şeye değmez

0 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı

Öncelikle geçmiş olsun. Yani bu çok kötü bir durum ama onun gerçek yüzünü çok geç olmadan gördüğün için sevinmelisin.

0 oy
Acemi (5.8k puan) tarafından cevaplandı
Böylesi daha hayırlısı dir belki sizin için zamana bırak korkma güven kendine umarım daha iyileri çıkacak karşına inan buna
0 oy
Acemi (13.8k puan) tarafından cevaplandı
Nasıl üzerlerine atlamadan durdun bence ikisininde saçını başını yırtman gerekirdi iyiki öğrenmişsin ve kurtulmuşsun o çocuktan
0 oy
Acemi (43.3k puan) tarafından cevaplandı
Karaktersiz miş ben olsam ikisininde Allah'a havale ederdim değişik insanlar var ya
0 oy
Acemi (16.9k puan) tarafından cevaplandı
Bu durumlarda sakin kalmak daha önemli yani sakin kalıp kendimiz yatıştırmalıyız
0 oy
Acemi (245 puan) tarafından cevaplandı
Adam lar o kadar plan kurmuş o kadar uğraşmış sevenlerin arasına girme bırak mutlu kalsınlar kardeş
0 oy
Bilge (53.1k puan) tarafından cevaplandı
çok kötü bir durum ben o durumda olmak istemezdim ama ağzıma geleni söylerdim bi daha yüzüne bakmazdım
0 oy
Acemi (32.2k puan) tarafından cevaplandı
Ben mi ne yapardım heralde cinnet falan geçirirdim ikisjnide hastanelik ederdim heralde ya da hiç dokunmazdim allahinizdan bulun der cerker giderdim o anki ruh halime bagli ama ben çok kinci bir insanımdir ofkem sevgimden önde gelir bilemiyorum o an ne yaparım
0 oy
Acemi (1.5k puan) tarafından cevaplandı
Ya başına gelebilecek en kötü şey gelmiş canım. Yapacak hiçbir şey yok. Böyle insanlar her yerdeler işte...
0 oy
tarafından cevaplandı
Allahım yarabbim nasıl insanlar var ya gerçekten acıyorum kişiliksiz insanlarla uğraşma bence şimdi otur şükret kurtulduğuna canım
0 oy
Acemi (1.1k puan) tarafından cevaplandı
Senin yerine koyuyorum da kendimi sanırım ben ona en büyük cezayı yüzüne bile bakmadan verirdim karakter meselesi o olmamış daha kişiliksiz köpek..
0 oy
Acemi (7.2k puan) tarafından cevaplandı
Yuh inanmıyorum karaktersizliğin bu kadarı. Yani ben olsam hiçbir şey yapmadan çeker gider bidaha yüzüne bakmazdım
0 oy
Acemi (28.7k puan) tarafından cevaplandı
Bende direk dalardjm heralde çok kötü bi duyu sinir krizi falan geçirim
0 oy
Acemi (3.1k puan) tarafından cevaplandı
Kötü olmuş ama sen nefsine yenik düşüp ne onları döv nede tek bi laf et eğer nefsine yenik düşüp basit insanlara bulaşırsan nefsin seni ele geçirmiş olur. İzin verme sen hep en iyilerine layıksın.
+1 oy
Acemi (8.3k puan) tarafından cevaplandı
Onları güzelce ayırıp inkitam alırdım.  Mutsuz olsunlar diye elimden geleni yapardim.
0 oy
Acemi (30.4k puan) tarafından cevaplandı
Elini sürmeye değmez . Ben olsam parçalardım o ayrı. İnsanda biraz onur olur ya. Bu kadar mı düştü insanoğlu?
0 oy
Uzman (105k puan) tarafından cevaplandı
kesinlikle çok kötü bir durum. ben olsam ben de aynı şeyi yapardım. hayallerimi yıkanlara mutluluklar dilemezdim. bana ihanet edeni asla affetmem. ben de sizin gibi ikisini de döğmeyi düşünürdüm. insan sinirine hakim olamıyor ki hele böyle bir durumda ikisini döğmeyi düşünürdüm ama hiçbirşey geri gelmezdi düşündüğümü yapmazdım zaten onlar cezalarını bulur derdim ama sinirimin geçeceğini hiç sanmıyorum.

İlgili sorular

+17 oy
31 cevap
25, Ocak, 2017 Kızlara Özel kategorisinde yasemin Acemi (954 puan) tarafından soruldu
+12 oy
24 cevap
+1 oy
2 cevap
28, Mart, 2017 Kültür & Sanat kategorisinde Gözde Koyuncu Acemi (13.8k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...