+5 oy
Kariyer & Eğitim kategorisinde Uzman (232k puan) tarafından soruldu

Okuma şansım olmadı pekte pisman degilim açıkçası okumuş insandan daha cok bilgili olduğumu düşünüyorum bazen. Herşey okul değil bence yooo kendimi böyle avutmuyorum tecrübelerim bana bunu söylüyor peki siz ne mezunusunuz

6 Cevaplar

+2 oy
tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

malesef yok ben lise mezunuyum ortaokul mezunuysan ? keşli lise diplomasini eline alabilseydin tabikide her insanın kaderi farklldırı her insan aynı değildir sorunlar üst üste geliyor. her insanın annesi babası aynı değil. keşki bu tür sorunlar ortaya çıkmassa 

Uzman (232k puan) tarafından yorumlandı

eskıden cok kafama takardım okul konusunu ama ınsan kendı kendınıde gelıstırebılıyormus bunu ögrendım. bıde o zamanlar ergenlık dönemlerımde ıster ıstemez kıskanıyor ınsan ee suan durumlar fakı tabı cok şükür ac degılız acıkta degılız gene başlasam ılla bırseyın ucundan tutup calısabılırım cok şükür elim saglam kolum saglam:)

+3 oy
Acemi (15.8k puan) tarafından cevaplandı

bende ortaokuldan terk ettım    ama suan bı bilişim deviyim yanı benı öyle nıtelendırıyorlar ınternet uzerınde yapamadıgım seyler sayılı halde kalıyor bence okuyup okumamak degıl olay  hayallerının pesınden gıtmek ben hayallerımı tercıh ettıgım ıcın okumadım ! 

Uzman (232k puan) tarafından yorumlandı

Ne güzel bi gelirin var mi peki internetten kendini gelistirmek cok önemli bunu yapmissin başarmışsın tebrik ediyorum seni

+3 oy
Acemi (776 puan) tarafından cevaplandı

ortaokuldan mezun olman senin bilgisiz veya kariyer sahibi biri olmanı engellemiyor dostum. aslında okuldan öğrendiklerin tabi ki iyi birşey ama hayatta elde ettiğin tecrübeler okulda aldığımız eğitimden daha iyi. en azından hayatı daha erken yaşamış daha erken görmüşsün.

+3 oy
Acemi (13.3k puan) tarafından cevaplandı

Lisans mezunuyum. Halen de okuyorum. Okumanın  yaşı ve sınırı yok diye düşünüyorum.  Yüksek lisans düşünüyorum. Bence insan sürekli kendini geliştirmeli. 

Herşey okumak değil ama okumak çok şeydir!

Açıktan lise, ardından üniversite okuyabilirsiniz.

Sizin kararınız tabii.

+2 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Kardeş bende lise mezunuyum amma dediğin gibi pişman değilim hayat bazen güzel tecrübeler kazandıeıyor ki okuyan insandan bile bilgili oluyorsun

+1 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

okumak bilgini kültürünü gelıştırmek elbette cok güzel bırsey ama ılerıde meslek sahıbı olamıyacagım bır bölümde okumak ıstemem mesela gider bır eczanede calısıp kendımı gelıştırıp cok güzel maaşlarda alabılırım kı alanda var zaten. ama okulun yerı başkadır tabı ben ımkanı olmayanlar ıcın sölüyorum :)

Acemi (9k puan) tarafından yorumlandı
Merhabalar, okumak aslında ne amaçla okumak isteniyor önce buna karar vermeli insan. Bazıları xx diplomam olsunda çamurdan olsun diyor, bir başkası daha iyi gelir sahibi olabileceğini düşünerek okumak istiyor, bazıları sevdiği için öylesine, bazıları kendini geliştirmek için, bence okumak değil önemli olan eğitimli, kültürlü ve bir işin ucundan tutup kendi ayaklarının üzerinde durabilmek, sorumluluk sahibi olmak eğer bir kişi bunlara sahipse zaten saygıda, işte, parada, kariyerde geliyor. Ben üniversiteyi 2.sınıfta terk edip hayallerinin peşinden giden 2 çocuk annesi bir kadınım aşık olduğum mesleği icra ediyorum ve 5 diplomaya sahip ama hala iş yok diyon bir nesilde tek diyebildiğim şey yazık çok yazık. Eğitim gelişim yeterki iste herşekilde olur. Eğitimi alırken birazda geleceğimizi düşünüp ona göre alan seçilmeli.. Konuyu şöyle bir cümle ile bitirmek istiyorum temeli atmak elbet önemli amaaaa üzerine kat çıkacak şartları elde edemeyecekseniz bilinki açıkta kalacaksınız.
Uzman (232k puan) tarafından yorumlandı
Çok güzel anlatmişsınız teşekkür ederim sümbül hanım uzun uzun yazdığınız için. Herkes için hayırlısı olsun diyelim :)

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap
12, Mart, 2017 Kariyer & Eğitim kategorisinde Ramazan Gülle Acemi (5.8k puan) tarafından soruldu
+2 oy
3 cevap
25, Mart, 2017 Kariyer & Eğitim kategorisinde Yönetici Uzman (310k puan) tarafından soruldu
+4 oy
5 cevap
5, Şubat, 2017 Kariyer & Eğitim kategorisinde Gnl04 Acemi (2.9k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...