+6 oy
Aşk & Love kategorisinde Acemi (4.9k puan) tarafından soruldu
Sevmek için bilmek, bilmek için bilmeye niyet etmek,gayret göstermek,çalışmak,konuşmak,dinlenmek,empati yapmak, saygılı olmak gerekir..

12 Cevaplar

+5 oy
Acemi (23.7k puan) tarafından cevaplandı

Ben aşka inanmıyorum şahsen . Aşk diye bir şey Yok sadece sevgi ve saygı vardır benim için yani birisi bana aşık olacağına saygı ve sevgi duymasını isterim 

Acemi (4.9k puan) tarafından yorumlandı

aşk göreceli bir kavram her hangi bir şeye de aşık olabilirsiniz. İlla insana aşık olmanız gerekmez.Resmi ve tedbirli bir kişiliğiniz var gibi. Çoğunlukla ben de sizin gibi düşünüyorum. Aşk da mutluluk gibi bir duygu 

+6 oy
Acemi (410 puan) tarafından cevaplandı

Aşk diye bir şey yoktur. Ne bileyim menfaat vardır o menfaat bitince aşk denilen şeyde biter. Eskiden bu dediğiniz aşk denilen şey vardı. Fakat şu an aşkların hepsi menfaate dayalı bir sistem gibi birşeydir. Yani ömürlük aşk varsa da milyonda bir gibi birşeydir. 

+5 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

aşk adam gibi yaşayabilene yaşatabilene yakışır her aşkın her sevginin ila mutlu sonla bitmesede aşk biz insanları kanında can damarında var en cokta dini aşk tabi :)

+4 oy
Acemi (408 puan) tarafından cevaplandı

Aşk dediğimiz şey insanına göre ömürlük veya hevestir. Yani karşı tarafın bir menfaati varsa bu ilişkinin ömrünün olduğunu gösterir. Yüzü güzel olanla 40 gün gönlü güzel olanla 40 yıl diye bir söz var aynı o hesap. Yani iç güzelliği için ve bir menfaat olmadan aşk yaşanıyorsa bu aşk kolay kolay bitmez. Fakat menfaat uğrunaysa en kısa sürede bitecektir.

+4 oy
tarafından cevaplandı

Aşk bir sevgidir. aşk yaşamadan olmaz platonik aşk benimgisi duygu tabikide aşkta duygu ön planda yer alır tabiki ömürlük aşk vardır sevdiğin kızla evlendiğin vakit ömürlük aşk başlar allah mutlu mesut eylesin.

+4 oy
Acemi (13.3k puan) tarafından cevaplandı

Aşkın ömrü kısadır. Bilimsel olarak da açıklanmıştır bu. Devamında gelen sevgidir. Hani şu ömürlük olan aslında aşk değil sevgidir.

+3 oy
Acemi (47.8k puan) tarafından cevaplandı

Aşk birinin gözlerine bakarken dalıp gitmektir uzaklara kalbine kalbiyle gelen kisidir.gülüslerini sevip gözyasini opebilendir ask..aşik olursam ne tur bir asik olurdum sorusuna cevabim kesinlikle aptal asiklardanim gozum hicbirseyi gormez eger cok seviyorsam ve sevildigime inaniyorsam dunyalari yakarim onun icin :) ask hem duygu hem tutkunikisinide barindirir icinde duygularinin yogunlugundan dolayi olur ask tutkuly olmayan bir askta ask degildir zaten :) omurluk ask var midir bilemem ama sahsen seyirlik degil ömurluk olmasini isterdim..

+4 oy
Acemi (3.1k puan) tarafından cevaplandı

Bu soru canımı yaktığı cevaplayamayacağım . Çok saol ya moral 0 . Ben senin yerinde olsam bunu sorarken bi düşünürdüm

+2 oy
Acemi (9.9k puan) tarafından cevaplandı

Ben seversem ömrümün sonuna kadar sevmeyi isterim öyle biri karşıma çıksa hemen evlenirim yani Birgün Luk aşk farklı ömürlük aşk farklı bana göre ömürlük aşk vardır ben onu secerim ömrümün sonuna kadar onunla birlikte olurum 

+2 oy
Acemi (226 puan) tarafından cevaplandı

ben aşka inanmıyorum aş denilen bişe uoktur ancak sevgi ve saygı vardır zaten bunlar olmadımı aş denilen bişe olmaz

0 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı
Bence aşk, karşılıklı sevgiye verilen isim. Sevgisine karşılık bulamayanlar aşk yoktur demeye devam etsinler. Var kardeşim, yaşamasına bilene var.
0 oy
tarafından cevaplandı
Aşk bence göreceli bir kavramdır. Aşk ı sevmeye ve sevilmeye yönelik herşey demişler

İlgili sorular

+5 oy
14 cevap
14, Şubat, 2017 Kızlara Özel kategorisinde Zombi Uzman (186k puan) tarafından soruldu
+4 oy
9 cevap
17, Mart, 2017 Aşk & Love kategorisinde Selim Kahraman Acemi (8.4k puan) tarafından soruldu
+3 oy
8 cevap
16, Şubat, 2017 Kızlara Özel kategorisinde Zombi Uzman (186k puan) tarafından soruldu

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...