+14 oy
Kızlara Özel kategorisinde Uzman (310k puan) tarafından soruldu

Erkek Arkadaşın Olacak Kişiyle Konuşulmaması Gerekenler

  Günümüzde teknolojinin hız kazanması ve artık kadın erkek ilişkilerinin 10 yıl önceye nazaran çok daha kolaylaşmasıyla birlikte, kişiler çok daha kolay iletişim kurmaya ve bu sayede de bir ilişki yürütebilmeye başladı. Günümüzde kişilerin birbirlerine olan yaklaşımları, gelecekte bir ilişki kurabilecekleri ya da kuramayacaklarına ilişkin soruları cevaplıyor.

  Herkesin bildiği gibi, arkadaşlarımızla konuşmamız ve erkek arkadaşımız olacak olan kişiyle konuştuğumuz konulardan farklılık göstermektedir. Erkek arkadaşımız olacak olan ya da erkek arkadaşımız olmasını istediğimiz kişiye karşı da farklı bir yaklaşım belirleriz. Kalbini kıracak ya da rahatsız olacağını düşündüğümüz konulardan uzak dururuz. Hoşlandığımız kişiyle konuşulmaması gereken konulardan birisi de eski erkek arkadaşlarımız ya da geçmişte flört içerisinde bulunduğumuz kişiler olabilmektedir.

  Kimi erkek bu konuları konuşmaktan hiç hoşlanmazken kimi erkek de beraber olacağı kadının geçmişte yaşamış olduğu tüm detayları bilmek isteyebilir. Bu konudan belli bir süre bahsetmemek sizin yararınıza olabilir. Bu sayede partnerinizi de tanıma fırsatı bulabilir ve onunla anlaşıp anlaşamayacağınız konusunda bir yargıya varabilirsiniz. Bunun dışında konuşulmasından kaçınılması gereken konulardan bir tanesi de özel hayatınıza yönelik sorunlar olabilmektedir.

  Kişilere güvenmeden ve onları yeterince tanımadan özel hayatınız hakkında konuşmak pek çok sakıncası doğurabilmektedir. Gerek hukuki olarak pek çok kadının bu sebepten ötürü mağdur olması, gerekse bu konu hakkındaki hassasiyetler sebebiyle kişilerin bu konuları konuşmamaları önerilmektedir. Çok sayıda kişi erkek arkadaş olarak seçeceği kişiye nasıl davranması gerektiğini bilemez, ya da hangi konuları konuşması gerektiğinde ise oldukça çekimser davranabilir.

  Yeni bir ilişkiye başladığınız ya da başlamak istediğiniz adamla birlikteliğe adım atarken ifadelerinize ve konuşma biçiminize dikkat etmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte dikkat edeceğiniz bir başka konu da hiç kuşkusuz ki saygısız ve küfür içerikli bir tavır olmaması gerektiğidir. Zira erkekler hayatlarında çok fazla küfreden hanım görmek istemez ve bundan da hoşlanmaz. Bu tarz bir yaklaşım belirlediğinizde ilişkiniz sağlıklı ve düzenli bir şekilde ilerleyebilir ve konuştuğunuz kişiyle bir ilişkiye başlamak adına bir adım atabilirsiniz.

  Herkesle her şeyi konuşmamalısınız. Özellikle bazı konular vardır ki, bunları birliktelik yaşadığınız kişilerle paylaşırken çok seçici olmanız gereklidir. Bu nedenle ilişkinize zarar vermemek için bazı kurallara özen göstermeniz gereklidir.

14 Cevaplar

+12 oy
Acemi (536 puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Canan: Erkek arkadaş ile ilişkinin ne kadar süreceği önemlidir. Ciddi ilişkilerde çok şey paylaşılabilir ki bunlar özel ve genel konular da olabilir. Ancak flört ediliyorsa çok da özel konuların konuşulmasına gerek yoktur bence. Hele ki birlikteliğin ilk  aylarında hiç de özel konulara girilmemesi gerekir diyorum.Bir kadınla bir erkek yeni tanışmışlarsa din siyaset veya ortak zevkleri içeren sosyal aktivitelerle ilgili konuşacak çok konu bulabilirler. İlla ki geçmişse ne yaptıkları kimlerle çıktıkları bilgisi biraz tehlikeli paylaşım olabilir. Günümüzde modern dünyada iletişim bu kadar kolaylaşmışken rahibe Teresa  rolüne bürünmeye gerek yok. İlla ki herkesin bir geçmiş ilişkisi olacaktır. Kızlar soruyor um siz ne diyorsunuz?

+11 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Ne kadar doğru yazdınız. Birebir katılıyorum bütün satırlara. Aslında bu sadece erkek arkadaşınız olacak kişi için değil de her zaman herkese karşı belli bir saygı, dürüstlük ve kırıcılıktan uzak konuşma şekli olmalı. Bunu prensip haline getiren bir kız bu uygulamayı erkek arkadaşı için de yapar. Nerede nasıl konuşması gerektiğini gerçekten bilerek konuşur ve gereksizleri elemesini bilir.
+11 oy
Acemi (604 puan) tarafından cevaplandı
Sibel: erkek arkadaşım var ve onunla konuşabildiğimiz konular ve konuşamadığımız konular var. Mesela o da eski gönül maceralarından söz etmez. Ben de söz etmem. Eğer bu konuyu açarsak, eminim birimiz çok kırılacaktır. Ama bunun dışında günlük olaylar işler spor eğlence ailelerimiz arkadaşlarımız hakkında konuşuruz.
+10 oy
tarafından cevaplandı
Diğer kızlar hakkında ne düşündüğünü sorma vazgeçme ihtimalin olabilir.
+11 oy
Acemi (678 puan) tarafından cevaplandı
Zeynep: Valla erkek arkadaş başlığı biraz itici geldi. Yani sevgilinizle olsaydı elbet daha çok şey paylaşılabilir derdim. Hatta paylaşılmayan çok çok az şey kalır derdim. Ama erkek arkadaş olunca, o ayrı bir sınıfa giriyor. Uzun vadeli gelmiyor. Bu nedenle bilindik eften püften konular üzerine konuşmak paslaşma yapmak daha mantıklı gibi geliyor.Benim erkek arkadaşımla ya da sevgilimle hatta en yakınlarımla bile koyduğum bir mesafe vardır ve bu alana kimsenin girmesine izin vermem. Bu alan benim özelimdir ve hiçbir insan bu alanda top koşturamaz. Erkek arkadaşımın da kendine özel alanları olmasına saygı duyarım. Neticede hiçbir birliktelik sonsuza kadar sürmüyor. Bu yüzden özel hislerimi kendime saklarım. Mesela, benim hayalimdeki mükemmel erkek modeli yeryüzünde yoktur büyük ihtimalle… E bulduğumla yetinmek zorundayım. Bu nedenle beklentilerimi konuşmam mesela…
+9 oy
Acemi (27.8k puan) tarafından cevaplandı
Kesinlikle cinsellik. Biriyle çıkarken ve bu da yeni bir iliskiyse konuşulmaktasın gereken tek konu bu.
+7 oy
Acemi (830 puan) tarafından cevaplandı
Zeynep’in cevabının ilk satırlarında dediği gibi erkek arkadaş ve sevgili olayı :) Hoşuma gitti. Şimdi ilk tanışma ve sevgili adayı olacakmı? İkilemi yaşadığın birine kalkıp da geçmişini, geleceğini , aşklarını anlatamazsın J Ne kadar komik olur. Direk ilk randevu son randevu olur. Ama sevgili olmuşsun ve birşeyler yaşıyor ve paylaşıyorsun. Karşılıklı sohbetin boyutu ve limiti sadece iki kişinin arasındaki samimiyet ve güvene bağlıdır.
+5 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

Başka bir erkek hakkında konuşulması  rahatsız edici ve saçma yani  bi de kankan mis gibi konuşmayacaksın 

+5 oy
Acemi (226 puan) tarafından cevaplandı

İnsan sevdiği, sevgilim dediği insan ile her şeyi konuşabilmeli bence ama karşındaki insanı da kırmamaya dikkat etmek şartıyla. İlla bir şeyler söyle derseniz; tuttuğu takım ile ilgili bir fikriniz yoksa yorum yapmasanız da olur derim. :D Eğer bir de yeni tanışdıysanız, özel konulara hemen girmemekte fayda var diye düşünüyorum. Çünkü ilk önceliğimiz karşımızdaki insanı en iyi şekilde tanıyıp, analiz etmek olmalıdır. Geçmiş konulara girmemekte de fayda var. Nitekim yeri gelince hepsi karşına çıkıyor zaten, bu nedenle acele edip en güzel zamanlarınızı zehir etmeye de değmez.Son olarak kızlar karşınızdaki insanı tam olarak tanımadan kesinlikle mesafenizi korumanızı öneririm. Özellikle internetten tanışılan erkeklere ekstra dikkat ! :alien:

+5 oy
tarafından cevaplandı

Çocuk yapmak çinsel içerik sözleri konusmaları bedeni hakkında bilgi alması kızın kız arkadaşları hakkında bilgi alması konusulmayacak sözlerdir

+5 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

bı kere kesınlıkle bel altı sakalar yapılmaması gerekır sınır olurum oyle kısılerede yada el kol hareketlerıne dıkkat edecek

Bilge (97.2k puan) tarafından yorumlandı
Çok doğru yazmışsınız, ilişki ne kadar ilerlerse ilerlesin böyle şeyleri bende tasvip etmiyorum.
+3 oy
Acemi (39.5k puan) tarafından cevaplandı
aldığı maaş konuşulmaz bir kere erkeklerle boyu eğer kısaysa boy muhabbeti de yapılmaz . kıyafet asla konuşulmasın mümkünse hemen müdahale ediyorlar. siyaset gibi mevzularda konuşulmaz ortamı havası gerilebilir. 
Bilge (97.2k puan) tarafından yorumlandı
Kesinlikle. Atalarımız boşa dememiş. Kadına yaşı, erkeğe maaşı sorulmaz.
+3 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı

Kesinlikle ortada ciddi bir şey olmadığı sürece ailemin yaşamını ilgilendiren konularda konuşmam. Eğer siyasi düşüncemiz farklıysa siyasette konuşmam.

0 oy
Acemi (16.9k puan) tarafından cevaplandı
Özel konulardır tabiki yani bu sorudan o anlaşılıyor tabiki bunu düşünüyorum

İlgili sorular

+6 oy
7 cevap
25, Mart, 2017 Aşk & Love kategorisinde eminecok Acemi (1.5k puan) tarafından soruldu
+4 oy
7 cevap
8, Mart, 2017 Aşk & Love kategorisinde Tolgahan Acemi (5.7k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...