+5 oy
Kişisel Gelişim kategorisinde tarafından soruldu

Hep hayatta şanssız olduğumuzu ve işlerin kötü gittiğini büyük çoğunluğumuz düşünüyor belki belki de sadece hayat şartları düşünmemize sebep oluyor.Peki hayata karşı bizim aldığımız önlemler neler?Mutlu olmak için neler yapıyoruz veya yapabiliriz.Her zaman söylenen söz: "Bardağın dolu tarafına bakmak lazım." Biz bardağın dolu tarafına ne kadar bakabiliyoruz? Örneğin ben memurum. Fotoğrafçılık, drone(insansız hava aracı), puzzle, photoshop gibi farklı aktiviteler ile hem evde hem de doğa da vakit geçirerek biraz olsun boş vakitlerimi değerlendirme çabasındayım.Öğretmenlik mezunuyum ve kendi mesleğimi hayat şartları gereği yapamıyorum.Ama en büyük ilgi alanım olan fotoğrafçılık üzerine ikinci üniversiteyi okuyorum. En azından az da olsa çabalarsak hayatta iyi şeylerin olabileceğini, mutluluğu istersek elde edebileceğimiz düşüncesindeyim. Farklı hobiler ve zevklerimizi buradan paylaşırsak en azından farklı iş alanlarında çalışanlar ve hayatında farkındalık yapmak isteyenler için öneri de bulunur, kendi hayatımıza bir katkı olacağı düşüncesindeyim.

8 Cevaplar

+2 oy
Acemi (8.2k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

daha çok okuyalım,gezelim,çizelim,konuşalım,düşünelim,sevelim,sevilelim kısaca nefes alalım..

tarafından yorumlandı

Peki herkes bunları yapacak imkanlara sahip mi? Örneğin bir fabrika işçisi.Ne kadar vakit ayırabilir gezmeye veya eğlenmeye.Ülkemizde ki sosyo-ekonomik durum her insan için farklı şartlar getiriyor.Benim burada ki istediğim öneriler farklı hayat şartlarında yaşayan ve kendisi için hayatında yaptığı düzenlemeler. Belki bu şekilde az da olsa çevremizde daha mutlu edebileceğimiz, yardımcı olabileceğimiz insanlar buluruz.

Acemi (8.2k puan) tarafından yorumlandı

teşekkür ederim ve gerçekten haklısınız yine bir anlığına da olsa bencillik ederek kendi hayatımı nasıl güzelleştirebilirim diye düşündüm. bir insanın hayatına dokunmadan kendi hayatımın bir anlam ifade etmeyeceğini saniyelik dahi olsa unuttum. tekrar teşekkürler.

tarafından yorumlandı

Rica ederim. Şu anda bile birbirimize yardımcı olduk ve yeni düşünceler edindik.Hayatta hep birbirimize karşı iyilik, hoşgörü ve yardımla yaklaşırsak belki de çoğu özlenen duyguları geriye kazanabiliriz. Ayrıca bende teşekkür ederim mütevazı ve hoşgörülü cevabınız için.

Acemi (8.2k puan) tarafından yorumlandı

Kesinlikle katılıyorum düşünceler birbirine dokunarak çoğalırlar ve her şey saygıdan ve hoşgörüden kazanılır. :)

+2 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

bazı gereksiz insanları seni özecek insanları görmemezden gelmeyi deneyebilirsin her zaman pozitif olumlu düşün hem piskolojik acıdan sağlıklı değil hemde bütün hayatını ulumsuzlıklarla dolmasına sebep olabilir.

tarafından yorumlandı

Önemli bir noktayı ele almışsınız. Biz genellikle hayatımızı başkaları ne der üzerine kurduğumuz için belki de en büyük mutsuzluğumuz.Ne zaman sadece hoşlandığımız ve mutlu olmak için birşeyler yapmaya başladığımız da o zaman hayatın anlamı daha iyi anlar ve yaşamaktan zevk alırız.

+2 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Mutlu olmak için kendimiz ve başkalarına faydalı olacak yada olabilecek şeyleri yapmalıyız ki daha mutlu olalım herkese eşit düzeyde sevgi ve saygılı olabilirsek kıskançlık ve düşmanlığı ortadan kaldırabilirz hayat ancak böyle güzel olabilir.

tarafından yorumlandı

Eşit düzeyde sevgi ve saygı derken en büyük sorunlardan biri olan ön yargı dan bahsetmek istediniz galiba ya da ben öyle anlamak istedim çünkü hayatta ki sorunların bir tanesi de kurtulmamız gereken ön yargılarımız bence..

+2 oy
tarafından cevaplandı

kötü yollara bulaşmamalıyız tabikide yaşantımızı iyi bir bicimde iletlettirmeliyiz tabikide gezmek ve mutlu olmalıyız hayatımızı güzelleştirmek icin eşimiz veya sevgilimiz veyahut ailemiz yanımızda olundugu vakit hayatımız güzelleşir

+2 oy
Acemi (37.9k puan) tarafından cevaplandı

Tek yapmamiz gereken hicbiseyi takmiycaz ve gelene geceni gulecegiz boyle her zaman mutlu oluruz.

0 oy
Uzman (175k puan) tarafından cevaplandı
İnsanların ne dediğine aldırış etmeden umursamadan yaşarsan gayet te mutlu olursun :)
0 oy
Acemi (1.3k puan) tarafından cevaplandı
İşe kendimizi severek başlamalıyız. Dünyayı olduğundan daha güzel görmeye calismaliyiz. Gerisi kendinden geliyor
0 oy
Acemi (32.2k puan) tarafından cevaplandı
Herşeyi umursamayarak takmayarak herşeye uzulmeyerek hayatımızı guzellestirecek insanlarla birlikte olarak

İlgili sorular

+2 oy
8 cevap
6, Mart, 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde misafir tarafından soruldu
+3 oy
4 cevap
+4 oy
6 cevap
23, Şubat, 2017 Aşk & Love kategorisinde Esmaaa0 Uzman (232k puan) tarafından soruldu

10.4k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.5k kullanıcı

...