+5 oy
Kişisel Gelişim kategorisinde Acemi (47.8k puan) tarafından soruldu

Fikirlerinizi merak ettigim bir soru daha :)) gordugumuz guvenlikler genelde hep erkek bayan olanlarda silahsiz peki ya silahli ozel guvenlik sizce nasil bir meslek? Bir bayan ocin idealmi ? Neler dusunuyorsunuz bu meslegin bir bayanin yapmasi konusunda

14 Cevaplar

+2 oy
Uzman (310k puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap

Eskiden olsaydı hoş karşılanmazdı o kesin. Ama günümüzde yıl olmuş 2018 artık pek fazla ayrım kalmadı herkes her mesleği yapıyor. hatta bence her mesleğe bir kadın eli değmeli tabi ağır işlerde kadınların yorulmasına gönlüm razı gelmez ama kadın elinin değdiği her iş bir başka oluyor. bu inkar edilemez. kısaca kadınlar silahlı ozel güvenlik  kesinlikle olabilirler. Ama silah kullanmayı gerçekten bilsinler ;)

Acemi (47.8k puan) tarafından yorumlandı

Silah kullanmayi gercekten bilsinler lafinizda bir ima seziyorum yonetici bey :))) atislatim kotu olabilir ama silah bilgisinde 25te 25 bekliyorum ama lutfenn :))

tarafından yorumlandı

Silah bilgisi ile atışlar çok farklı ve atışınızı geliştirmek istiyorsanız Poligona gidip bol bol hoca eşliğinde atış yapmanızı tavsiye ederim ;)

Uzman (310k puan) tarafından yorumlandı

işte sorun orda nasıl ki arabayı bilmekle sürmek farklıysa silahı bilmekle kullanmak farklıdır :)) ama sen başarırsın eminim ben 

+3 oy
Acemi (37.9k puan) tarafından cevaplandı

Neden olmasin bende dusunuyorum zaten bizim erkeklerden ne farkimiz var sonuna kadar arkandayim kardesim

+3 oy
Acemi (2.9k puan) tarafından cevaplandı

Bayanların yapamayacağı is yoktur kardeşim tabi ki de öneririm kendinize güvenin kadınlar her şeyi yapar 

+2 oy
tarafından cevaplandı

Nasıl bayan polis varsa silahlı bayan güvenlik görevlisi de olabilir.Sadece dikkat etmeniz gereken husus bazı kurslar doğru dürüst bir silah eğitimi vermeden mezun ediyorlar ki bu da iler ki dönemlerde bayan güvenlik görevlisi arkadaşlar için büyük bir dezavantaj;)

tarafından yorumlandı

Meslek gruplarını bayan erkek olarak karşılaştırmak tabi ki de doğru değil lakin yapacak olduğun meslek için yeterli misin biraz öz eleştiri de yapmak gerekir.Örneğin polisler de ve güvenlik görevlilerin de erkek oranının fazla olması erkeklerin kas gücü olarak görülmesi lakin  bayan sayısı da güvenlik amaçlı meslekler de çok az sayıda. Çünkü bir bayana bayanın müdahale etmesi olayın kontrol altına alınmasında büyük öneme sahip olur.

+2 oy
Acemi (4.4k puan) tarafından cevaplandı

Olur valla hepmi erkekler yapacak boyleri işleri birazda muhterem kadinlarimiz yapsin ......

+1 oy
Bilge (55.3k puan) tarafından cevaplandı

olabilir neden olmasın özel güvenlik erkekler olur genlde beim bildiğim ama bir kadın isterse eğer neden olmasın .....

+2 oy
Uzman (232k puan) tarafından cevaplandı

Benim bi arkadasim avmde öyleydi nasil aldilar is3 anlamadim 45 kilo birşeydi bide neresiyle koruyacaksa artik:D

0 oy
Acemi (15.8k puan) tarafından cevaplandı

gayette guzel bır fıkır neden olmasınkı sonucda kadınlarda erkeklerde esıt degılmı kadınlar suan tskya dahıl gırebılıyor sılahlı özel guvenlıkde olabılır gayette guzel olur dıe dusunuyorum 

0 oy
tarafından cevaplandı

gayet iyi değerlendiriyorum tabikide kadın calışıp eve ekmek getirirken erkekde eve ekmek getiriyosa birlikten kuvvet doğularak bir iş yapılıyorsa ne mutlu olanlara  ama ki kız evli değilse evine ekmek getiriyor ne güzel bişey ayrıca kadın özel harekatlarda iyi değerlendirilmeli

0 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Kadınlar duygusal olarak zayıf olduğu için silah verilmwmli ama jop gibi silah iyidir en azından kendilerini savunırlar.

0 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı
Güzel şeyler bunlar. Medeniyetin göstergesi, kadının toplumda ne kadar rol aldığına bağlıdır.
0 oy
Acemi (9.6k puan) tarafından cevaplandı
Neden olmasın? Eski amazonları unutmamalı :) Kadınlar genetiklerinde savaşçıdır ve üstelik stratejik ( günümüz dilinde mantıklı) savaşırlar... Bu gen bilgisini güvenlik mesleğine uyarlarsak, kadınların bazı meseleleri çok daha analitik çözebileceğine sonsuz güveniyorum. Güvenlikte karşılaşılabilecek en tatsız olaylardan biri birini etkisiz hale getirmektir dersek, dövüş sanatlarında da gördüğümüz gibi, birini etkisiz hale getirmek beden gücü yada boyutu ile pek alakalı değil. Dövüş sanatları bile taktik üstüne kurulu :)  ÜStelik unutmayalım ki kadınlar hem duyusal hem de sezgisel anlamda erkeklerden mislerceee dikkatlidir.
0 oy
tarafından cevaplandı
Kadınların ailahlı özel güvenlik olmalarında bir sakınca görmüyorum gayet iyidir ve normaldir
0 oy
Acemi (13.8k puan) tarafından cevaplandı
"Bayan değil, kadın"
Ve inanın bu dünya'da kadınların yapamayacağı üstesinden gelemeyeceği hiç bir durum yok.
Hayallerinizi yaşayın, yapmak istediklerinizi yapın. Nasıl bir hayat sürmek istiyorsanız o yolda ilerleyin. Insanların elestirilerine takılarak değil.

İlgili sorular

+4 oy
10 cevap
12, Şubat, 2017 Kişisel Gelişim kategorisinde Esmaaa0 Uzman (232k puan) tarafından soruldu
+3 oy
3 cevap
2, Şubat, 2017 Kariyer & Eğitim kategorisinde _Premses_ Acemi (47.8k puan) tarafından soruldu
+5 oy
7 cevap
13, Şubat, 2017 Kızlara Özel kategorisinde Esmaaa0 Uzman (232k puan) tarafından soruldu

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...