+15 oy
Kızlara Özel kategorisinde Uzman (310k puan) tarafından soruldu

Hoşlandığın Çocuk Arkadaşın Mı, Yoksa Sevgili Mi Olacaksınız?

Başlık karmaşık görünebilir. Burada anlatmaya çalıştığımız, siz birisinden hoşlanıyorsunuz, pekiyi onunla birlikteliğiniz nereye gidecek konusudur.

Aşk mevzuları pek çoğumuzun kafasını karıştırıyor ve pek çoğumuz da bu süreçte ne yapacağımızı bilmiyoruz. Hal böyle olunca hoşlanılan erkekle sevgili olup olmayacağınız da geleceğinizi şekillendirmek adına oldukça büyük bir önem taşıyor. 

  Konuştuğunuz biri var ve ondan hoşlanmaya başladınız. Ancak elbette bu o kişiyle bir ilişkiye başarmanız gerektiği anlamını taşımıyor. Sırada size uygun olup olmadığını test etmek yatıyor. Pek çok kişi günlük hayatında sürekli olarak birbirinden hoşlanıyor, ancak bu durumla ilgili nasıl bir adım atması gerektiğini bilmiyor. 

  İlişki seçerken de dikkat edilmesi gereken belirli detaylar bulunuyor. Elbette bu detaylardan en önemlisi partneriniz ve sizin aranızdaki uyum olarak göze çarpıyor.

Partnerinizi seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında kendini ifade ediş biçimi ve size olan ilgisi ilk sırada yer alıyor. Size acı bir gerçek olduğu halde sizin hoşlandığınız kişinin sizden hoşlanmama ihtimali her zaman var ve bu durum yaşarsanız üzülmeniz de kaçınılmaz oluyor. 

  Bu sebepten ötürü hoşlandığınız kişinin size ilgisinin olup olmadığını belirlemek konusunda biraz çalışma yapmanızda fayda bulunuyor. Bununla ilgili pek çok kadın kıskandırma yöntemlerini denese de  bazen ters bir etki yaratabiliyor. 

  Mevcut konuştuğunuz ve hoşlandığınız bir çocuk varken başka bir çocuktan hoşlanıyor gibi yapmak hiç de iyi bir fikir olmayabilir ve bu yöntem ters tepki yaparsa hoşlanmış olduğunuz kişinin de sizle tekrar konuşmama ihtimali bulunuyor.

Dolayısıyla bu kişinin sevgiliniz olup olmayacağını belirlemek için bu noktada açık olmanız büyük bir önem taşıyor. Erkekler kendilerine güvenen açık kadınlardan oldukça hoşlanıyorlar.

  Dolayısıyla siz ondan hoşlanıyorsanız ve onun da size karşı ilgisi olduğunu düşünüyorsanız, bu noktada deneyebileceğiniz yöntemlerden birisi de kendisine açıkça sizden hoşlanıp hoşlanmadığını sormak olacaktır. 

  Kimi erkekler ise bu konuda çekimser olabilir ve duygu ve düşüncelerini ifade etmek konusunda yetersiz olabilir. Bu durumda ise sabırlı olmak ve size olan ilgisini belli edene kadar sizin çekimser bir tavır içerisinde kalanız ilişkiniz ve sizin açınızdan yararınıza olacaktır.

19 Cevaplar

+11 oy
Acemi (678 puan) tarafından cevaplandı
 
En İyi Cevap
Zeynep:  Yazıda aşk varsa, uygunluk testinden filan bahsediliyor. Aşk varsa, testlerin hepsi uygunlaşır zaten. Her şeyin başı sağlık değil aşktır. Ama aşk yoksa insanların burçları halleri tavırları tam uyum sağlasa da o birliktelik sürmez. Benim düşüncem budur. Öncelikle hoşlantı ile aşkı birbirine karıştırıyoruz. Özellikle biz kızlar bu hatayı çok yapıyoruz. Sebebi ise basit... Çoğumuz aşkı tanımıyor bile. Birkaç gün çıktığı insana aşkım diye hitap etmeye başlıyor mesela. Aşk böyle kirleniyor. Aşk dediğiniz şey, bir şeyler paylaşa paylaşa uzun dönemde kök tutar. Hoşlantı ise çok çabuk söner. Hoşlandığımız kişilere aşık olduğumuzu sanıyoruz birliktelik bir süre devam ediyor sonra da aradığımız kişinin o olmadığını anlıyoruz. Elbette çok şeyi de kaybetmiş oluyoruz.
+10 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Bir ilişkide açıklık en doğru olan şey. Bence karşı cinsin hoşlanma duygusunu test etmek ilişkideki en büyük saygısızlık. Hele ki başka birisiyle kıskandırma senaryosu. Bence çok aptalca ve kendine güvensizlikten başka bir şey değil. Hoşlandığın kişi sevgilin olma ihtimalini taşıyorsa bu zaten zamanla içgüdüsel olarak gelişir ve taşlar yerine oturur.  Zaten umut yoksa sabrederek bunu görürsünüz.
+10 oy
Acemi (604 puan) tarafından cevaplandı

Sibel: eğer bir insan bir insandan hoşlanıyorsa bence bunun kolay anlaşılır işretleri vardır. Mesela gözler asla yalan söylemezler. Gözlerden kişi kendini hemen açığa verir. Aşk utanma çekinme dinlemez. Aşkı bastırdıkça daha da kötü olur her şey.  Sosyal kızlar olarak siz de fikirlerinizi katabilirsiniz. En azından benim fikrim bu…

+10 oy
Acemi (536 puan) tarafından cevaplandı

Canan: Arkadaşlar aşık olabilirler ama aşıklar arkadaş olamazlar. Sosyal kızlar platformunda bunu aşkın kanunu olarak bir yere yazın. Aşk yükselmek demektir. Daha fazla özel alanı işgal etmek demektir. Arkadaşların paylaşacağı şeyler kısıtlıdır. Her konudan konuşamazlar mesela. Ama sosyal kızlar platformu sakinleri de bilir ki, aşıklar ölçüsüz her konuda konuşabilir tartışabilirler.

+10 oy
Acemi (1.2k puan) tarafından cevaplandı
Çeşminaz.: Bence burçları uyuşmayanlar, elektrik yakalasa bile birleşmemeliler. Huyu suyu uymalı insanların… Koca bir yaşam birlikte geçirilecekse fizyonomi burçlar karakterler mutlaka uyuşmalı… Maddi durum sosyal garantiler gözden geçirilmeli. Aç karınla aşk yaşanmaz bence aşk her insanın başına konacak bir talih kuşu değildir. Birden gelir ve sanki yüz bin volt çarpmışa döner insan. İnsan aşık olduğu kişide kendini bulursa, aranan kişi odur bence. O da kendisini sende görüyorsa aşkın tadından yinmez…
+9 oy
Acemi (814 puan) tarafından cevaplandı
Günümüzde böyle bir şey kaldı mı ki? Yani hoşlanıyorum da acaba o da benden hoşlanıyormu? Yok böyle bir dünya artık. Eski Türk filmlerinde kaldı bir de dizilerde. Sırf reyting için milleti oyalama uğruna acaba sevdiğini bu bölümde itiraf edecek mi diye her hafta heyecan yaratıp milleti TV’ye hapsetme.  Gerçek hayatta kalmadı böyle şeyler. Her şey çok hızlı artık. Hoşlanmadan aşka geçiş de aşkı bir anda tüketme de.
+6 oy
Acemi (4.4k puan) tarafından cevaplandı

Çoğumuz aşkı tanımıyor bile. Birkaç gün çıktığı insana aşkım diye hitap etmeye başlıyor mesela. Aşk böyle kirleniyor. Aşk dediğiniz şey, bir şeyler paylaşa paylaşa uzun dönemde kök tutar. Hoşlantı ise çok çabuk söner. Hoşlandığımız kişilere aşık olduğumuzu sanıyoruz birliktelik bir süre devam ediyor sonra da aradığımız kişinin o olmadığını anlıyoruz diye düşünüyorum

+6 oy
Bilge (55.2k puan) tarafından cevaplandı

 hoşlandığım kızla arkadaş kalamam ya sevgilim olacak ya da hayatımdan çıkarırım  yani saçma olur sevdiğin kızla kanka muhabbeti falan

+5 oy
Acemi (19.5k puan) tarafından cevaplandı

Ya sevgili.ol yada hic bir şeyin olmasın  yani gercekten sornadan pismanlk duylyor sonra sana kiz arkadasini vesyre anlatsa yine sen yprancaksn yani :) olay budur :)

+5 oy
Acemi (18.7k puan) tarafından cevaplandı

birisi bir cocuktan hoslanıyorsa nence ona hoşlandıgını söylemeli

ve ona butun duygularıyla acılmalı sevgili olunur arkadas biraz tuhaf

+5 oy
tarafından cevaplandı

Yönetmenim bir keresine okulda iken aşık olduğum bir kız vardı içimden düşündüm bunu sevgili mi olsam arkadaş mı olsam ? ama önce bu kız bana bakar mı diye bir soru oluştu bende bunun icabında şansımı denedim teklif ettim sevgili olmak için kabul etmedi napalım nasip kısmet değilmiş

+5 oy
Acemi (3k puan) tarafından cevaplandı

seviyorsam gidip konusurum nolacaksa olsun derim.seviyorsam gidip konusurum nolacaksa olsun derim.

+4 oy
Acemi (7k puan) tarafından cevaplandı

Bence arkadaşlıktan sevgililige geçiş daha kolay oluyor tabi kanka seviyesinde bir arkadaşlık degil

+3 oy
Acemi (39.5k puan) tarafından cevaplandı

böyle durumlarda sevgili olunduğunu pek rastlamadım filört gibi bişey yaşıyosunuz ve gittikçe samimi oluyorsunuz sonuç kankalıkla sonuçlanıyor :)

+3 oy
Uzman (186k puan) tarafından cevaplandı

Valla benim için farketmez kız arkadaşım çocukluk arkadaşım olarak ta kalabilir sevgilimde olabilir

+2 oy
Bilge (97.2k puan) tarafından cevaplandı

Arkadaşlıktan güzel şey mi var ? Ben kalırım. Ama zamanla duygularımın ölmesi lazım, yoksa çok zor.

0 oy
Acemi (16.9k puan) tarafından cevaplandı
Bence seviyorsan gidip konuşmak lazım konuşmazsan için için kendini yersin
0 oy
Acemi (26.3k puan) tarafından cevaplandı
TABİKİ DE SEVGİLİ ONU SEVRRİSN SEN AŞIK OLMUŞTUR BEN SEVGİLİ DERDİM TERİCİM BOYLE
....
0 oy
Acemi (22.6k puan) tarafından cevaplandı
Ben hoşlandığım çocukla konuşunca onunla arkadaş olsak daha iyi olurdu diye düşünmüştüm. Aşk bize göre değilmiş

İlgili sorular

+17 oy
25 cevap
12, Ocak, 2017 Kızlara Özel kategorisinde Sıla Acemi (1.5k puan) tarafından soruldu
+4 oy
10 cevap

10.2k soru

46.4k cevap

3.1k yorum

3.1k kullanıcı

su-kacagi.istanbul

...